روز هشتادم بارداری

روز هشتادم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز هشتادم بارداری – الان هفته ی ۱۱ ام و روز سوم چرخه است – ۲۰۰ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز چگونه است

وقتی که جنین شما در مایع آمنیتیک غوطه ور است، در این زمان اندام های وی کاملا نمو یافته اند، و به وی اجازه می دهند تا حرکات زیادی را انجام دهد. لب ها و انگشتان که در این زمان کاملا از هم جدا شده اند، می توانند پیام های حسی را دریافت کنند.


آیا صورت شما به چهره ی پر جوش دوران جوانی شما شباهت دارد؟ نگران نباشید، این حالت در اثر تغییرات هورمونی ایجاد شده است و برطرف  خواهد شد.

در طول بارداری پوست شما دچار تغییراتی می شود. در برخی از زنان آکنه و جوش ایجاد می شود، علت آن افزایش  سطح هورمون بارداری یعنی پروژسترون است.

بالعکس ممکن است پوست شما خشک شود، علت این وضعیت هم اختلالات هورمونی است. خشکی پوست ممکن است بر روی شکم شما وضعیت بد تری هم داشته باشد، وقتی که شکم شما بزرگ تر می شود و پوست آن کشیده می شود.

کک و مک و خال ها ممکن است تیره تر شوند. ممکن است خطوط قرمز باریکی را بر روی پاها و یا قفسه سینه خود ببینید. به این ها خال های عنکبوتی می گویند و علت آن افزایش  خونرسانی به پوست است که باعث گشاد شدن و قابل مشاهده شدن رگ ها می شود.

در سایر زنان سطح بالای استروژن به معنی این است که پوست آن ها در مقایسه با زمان پیش از بارداری وضعیت بهتری دارد. افزایش  گرمای بدن در زمان بارداری به علت افزایش  خونرسانی می باشد.

روز 80 بارداری

پوست شما ممکن است خشک و چروکیده شود که بیشتر این وضعیت را در ناحیه ی صورت می بینیم، البته در سایر نواحی بدن هم رخ می دهد. از مرطوب کننده ی خوبی  می بایست برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.


زمان آن است که به این موضوع فکر کنید

به کارفرمای خود اطلاع دهید: وقتی که کارفرمای شما وضعیت بارداری شما را بداند برای شما بهتر است، چون خطرات محیط کار برای شما کم تر می شود. در بیشتر موارد تا ۱۲ هفته بهتر است صبر کنید تا خطر سقط  کمتر شود. در برخی موارد می توان بیشتر هم صبر کرد.

هر شرکتی قوانین خود را در مورد کارمندان خانم باردار دارد، برخی مرخصی با حقوق و برخی بدون حقوق می دهند.

در زمانی که بارداری شما نزدیک است می توانید  با کارفرمای خود صحبت کنید.

در ایران مرخصی های زمان زایمان از ۶ تا ۹ ماه متغیر می باشد.


از پزشک خود بپرسید – در زمانی که برای تصویر برداری می روم، همسر من خیلی مراقب من است، آیا این وضعیت عادی است؟

همسر شما در این زمان به مسئولیت خود پی برده است و می داند که باید مراقب شما و کودکتان باشد. وی راهی به جز توجه بیشتر به شما را برای ابراز این علاقه خود پیدا نمی کند.


روز هشتاد و یکم بارداری

روز هفتاد و نهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است