روز هشتاد و دوم بارداری

روز هشتاد و دوم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز هشتاد و دوم بارداری – الان هفته ی ۱۱ و روز ۵ ام چرخه است – ۱۹۸ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز چگونه است

در این مرحله از بارداری چشم ها که هنوز به محل نهایی خود نرفته اند، در صورت جنین نمای غالبی دارند. چشم ها هنوز به نور پاسخ نمی دهند و با پلک  هاپوشیده شده اند.


در این هفته از بارداری اولین تصویر برداری شما انجام می شود و متوجه می شوید که خطر سقط کم است، این بدین معنی است که شما آسوده خاطر خواهید شد.

این زمان از بارداری ممکن است برای شما بسیار مهم باشد، بویژه اگر شما از روز اول بارداری عصبی باشید. خطر سقط وقتی که بارداری به این روز می رسد کاهش می یابد و در پایان هفته ی ۱۲ ام بارداری، خطری بیش از ۱ درصد وجود ندارد.

وقتی که شما وارد ۳ ماهه ی دوم بارداری می شوید، احساس بهتری خواهید داشت، چون می دانید که خیلی از خطرات از جنین شما دور شده است. اگر شما تا این زمان بارداری خود را مخفی کرده باشید، در این زمان می توانید  به  راحتی به دیگران اعلام کنید.


تصویر برداری بی خطر

سونوگرافی برای سالیان سال  است که برای غربالگری و بررسی جنین در دوران بارداری استفاده می شود. بچه هایی که در دوران  بارداری تحت سونوگرافی بوده اند مشکلی در شنیدار،  بینایی، تکلم و یا کارکرد های مدرسه و یا افزایش  خطر سرطان نداشته اند. البته وقتی که سونوگرافی لازم نیست، صرف بی خطر بودن آن نباید باعث تعدد استفاده شود.


سونوگرافی طبی

این روش غیر تهاجمی تصویر برداری از اوایل سال ۱۹۶۰ استفاده شده است:

 در اوایل قرن ۲۰ ام،  سونوگرافی وسیله ی درمانی بوده، تا سال ۱۹۴۰ که تحقیقات بیشتر نشان داد، این روش بیشتر جنبه ی  تشخیصی دارد.


روز 82 بارداری

از متخصص تغذیه بپرسید – وضعیت دندان های من خوب است. آیا برای بارداریم باید کار خاصی انجام بدهم؟

  • غذاهای آماده  معمول شامل چربی  ها و قند ها هستند و ریزمغذی های کمی دارند، پس بهتر است که از میان وعده های بهتری استفاده کنید مثل آب میوه تازه و خود میوه های تازه و سالم.
  • همیشه برچسب مواد غذایی را بخوانید و سعی کنید  غذاهایی را استفاده کنید که افزودنی کمی داشته باشند.
  • سعی کنید  بیش از ۳ ساعت گرسنه نمانید و اگر گرسنه شدید میان وعده های سالم و بهداشتی  میل کنید، مثل ساندویچ مرغ، ماست کم چرب، و یا میوه.
  • سعی کنید  روزانه حدود ۲ لیتر آب بنوشید.
  • می توانید از مخلوط میوه ها استفاده کنید. معمولا پس از خوردن سالاد میوه حال بهتری دارید تا این که شکلات و امثال این  ها را میل کنید.

روز هشتاد و سوم بارداری

روز هشتاد و یکم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است