روز هشتاد و سوم بارداری

روز هشتاد و سوم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز هشتاد و سوم بارداری – الان هفته ی ۱۱ ام و روز ششم چرخه است – ۱۹۷ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز چگونه است

استخوان های بخش جلویی جمجمه  به رشد خود ادامه می دهند تا آنقدر گسترش یابند و روی سر را بپوشانند، و از ساختار مغزی زیرین خود محافظت کنند.  لکه ی نرم بین استخوان های جمجمه ( در مرکز ) در بارداری باقی می ماند.


اگر شما متوجه می شوید که نمی توانید خوب نفس بکشید، قبول کنید که این یک عارضه شایع در زمان بارداری است.

در انتهای ۳ ماهه ی اول بارداری، تنگی نفس و نفس کم آوردن یک احساس طبیعی است. علت آن این است که قلب و ریه ها بیش از حد کار می کنند تا اکسیژن و خون بدن شما را تامین کنند.

مقدار اکسیژنی که در بارداری شما به آن نیاز دارید در حدود ۲۰ درصد بیش تر از حد طبیعی است، مقداری از این اکسیژن به جفت  و جنین می رسد و بقیه ی آن به  سایر اعضای بدن منتقل می شود.

 برای آن که به این مقدار اکسیژن اضافی دسترسی پیدا کنید، شما باید سریع تر و عمیق تر نفس بکشید، بنا بر این نفس های شما کوتاه تر می شود بویژه وقتی که شما در حال ورزش هستید.

وقتی که بارداری شما ادامه می یابد، ممکن است متوجه شوید که دچار تنگی نفس شده اید و یا احساس کنید که نمی توانید خیلی عمیق نفس بکشید.

وقتی که جنین رشد می کند، رحم شما به بالا می آید . اندام های شکمی و رحم به دیافراگم فشار می آورند و در نتیجه تنفس عمیق برای شما دشوار می شود، پس برای آن که اکسیژن لازم  به بدن شما برسد باید عمیق تر نفس بکشید.  هورمون پروژسترون هم ممکن است بر روی میزان تنفس شما اثر گذار باشد.

اگر شما هر  نگرانی در این زمینه دارید مضطرب نشوید و با پزشک خود مشورت کنید.

روز 83 بارداری

در پایان این ۳ ماهه از بارداری ، بسیاری از علائم اولیه بارداری از بین خواهند رفت.

تهوع : این حالت ممکن است کمتر شود و حتی کاملا برطرف شود. بویژه در زمان صبح وقتی که از خواب بیدار می شوید. کمبود اشتهای شما هم اصلاح می شود.

فوریت در دفع ادرار شما هم کمتر می شود : این یک خبر خوب برای شما است تا زمان زیادی را در حمام و دستشویی نگذرانید. علت آن این است که رحم در این زمان به بالا و به سمت حفره ی شکمی می آید و فشار کمتری را بر روی مثانه می آورد.

خستگی : این حالت ممکن است در ماه های اولیه رخ دهد، و شما ممکن است شدیدا خواب آلوده باشید.


از پزشک خود بپرسید

بسیاری از زنان باردار به افزایش اندازه ی دائمی سینه ها اشاره می کنند.  این حالت ناشی از اثرات استروژن بر روی چربی ها و تراکم چربی ها در پستان ها می باشد و با افزایش  شیر در پستان ها، سینه ها بزرگ تر هم می شوند ولی  وقتی شیرده به پایان می رسد این اندازه افزایش یافته هم به حد طبیعی برگشت می کند.

برخی از تفریحات سالمی که شما پیش از بارداری داشته اید را می توانید در پایان ۳ ماهه ی اول بارداری دوباره از سر بگیرید.


روز صد و هشتاد و چهارم بارداری

روز صد و هشتاد و دوم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است