روز نود و دوم بارداری

روز نود و دوم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز نود و دوم بارداری – الان هفته ی ۱۳ و روز یکم چرخه است – ۱۸۸ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز چگونه است

در این تصویر سونوگرافی به راحتی می توان محل استخوان های جنین را مشاهده کرد که به صورت نواحی روشن تر دیده می شوند. سایر ویژگی های جنین را به سختی می توان در این مرحله از بارداری در این تصویر شناسایی کرد. اگر شما تصویری تهیه کنید و مطمئن نباشید که به چه بخشی نگاه می کنید، می توانید از پزشک بپرسید تا شما را راهنمایی کند.


آرامش، هیجان همه ی این ها احساساتی هستند که در این مرحله از بارداری طبیعی هستند و شما آن ها را تجربه خواهید کرد.

وقتی که شما از نظر جسمانی احساس بهبود داشته باشید و انرژی بیشتری داشته باشید، ممکن است احساسات شما هنوز ثابت نشده باشد. این یک وضعیت کاملا طبیعی و عادی است.

این مرحله از بارداری را می توان به زمان بسیار حساسی تشبیه کرد:  در زمانی که به ۳ ماهه ی دوم بارداری نزدیک می شوید، می دانید که احتمال سقط در این زمان خیلی کم شده است و واقعا شما به بچه دار شدن نزدیک شده اید. همانند بسیاری از خانم های باردار، در این مرحله از بارداری ممکن است آرامش داشته باشید و هیجان زده شوید و یا کم مضطرب و عصبانی باشید.

یک راه برای مهار این احساسات ورزش کردن است، هم به شما آرامش می دهد و هم چون ۳ ماهه ی اول بارداری گذشته است انرژی شما بیشتر شده است و احساس خستگی نمی کنید.

ورزش باعث می شود تا هورمون اپی نفرین آزاد شود در نتیجه احساس شما بهتر می شود.

ورزش کردن ممکن است زمان زایمان را کاهش دهد: تحقیقات نشان می دهد زنانی که درجات متوسط و شدید ورزش را انجام می دهند، زمان زایمان آن ها تا ۳ ساعت می باشد و عوارض زایمان در آن ها نسبت به زنانی که ورزش نمی کنند کمتر است.


به صدای بدن خود گوش دهید

اگر نمی دانید چرا نباید ورزش کنید به پزشک خود مراجعه کنید. وضعیت های مشخصی در بارداری وجود دارد شامل جفت سر راهی و خطر زایمان زودرس که ممکن است باعث شود نتوانید در زمان بارداری ورزش کنید.

وقتی که در زمان بارداری ورزش می کنید، همواره به علائم بدن خود گوش دهید.

ورزش های بی هوازی را می توان با اندازه گیری ضربان قلب کنترل کرد. علائم دیگری وجود دارد که نشان می دهد شما به سختی ورزش می کنید و نباید ورزش را ادامه دهید:

  • خونریزی از واژن
  • گیجی و سردرد
  • درد قفسه سینه
  • ضعف عضلانی ناگهانی و شدید
  • درد ساق پا و تورم پاها
  • نشت مایع آمنیوتیکی

اگر شما هر کدام از علائم مطرح شده را داشتید سریع ورزش را قطع کنید و نزد پزشک بروید.

روز 92 بارداری

سعی کنید تا سریع راه بروید ولی مطمئن باشید که هنوز می توانید در زمان راه رفتن صحبت کنید. این  حالت نشان می دهد که شما در سطح متوسطی مشغول انجام ورزش بی هوازی هستید.


روز نود و سوم بارداری

روز نود و یکم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است