روز نود و چهارم بارداری

روز نود و چهارم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز نود و چهارم بارداری – الان هفته ی ۱۳ ام و روز سوم چرخه است – ۱۸۶ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز از بارداری چگونه است

در این زمان از بارداری با دیدن این همه موارد در جنین متعجب خواهید شد. این تصویر بسته نشان دهنده ی وضعیت گوش های جنین است که به صورت الگوی مارپیچی  و در حال نمو کامل دیده می شود.


فرم بدن جنین شما در حال تغییر است و شکم شما برای چندین هفته ی بعد خیلی برجسته می شود.

در هفته ی  ۱۴ ام بارداری اگر شما بدون لباس در جلوی آینه بایستید می توانید تغییرات شکل بدنتان را ببینید ولی در حالت عادی خیلی تفاوتی دیده نمی شود.

زنانی که قبلا باردار بوده اند زودتر بدنشان تغییرات را نشان می دهد چون عضلات شکم آن ها کشیده شده است و راحت تر کشیده می شود.

اگر شما احساس ناراحتی و سنگینی می کنید سعی کنید تا لباس های آزاد تر بپوشید.


از پزشک خود بپرسید – آیا استفاده از درمان های مکمل خطری برای من به همراه دارد؟

پیش از استفاده از درمان های جایگزین و فرعی و مکمل با پزشک خود مشورت کنید.


مشکلات زمان خواب

در این زمان که شما در ۳ ماهه ی دوم بارداری هستید، ممکن است بتوانید خواب بهتری داشته باشید، و فوریت در دفع ادرار شما کمتر شده است ، در نتیجه شما می توانید در طول شب در تخت خود باشید و راحت بخوابید، پس خواب شما منظم تر می شود.

برخی از مشکلات شایع و راه حل های آن ها در زمان بارداری:

سوزش سر دل : دراز کشیدن پس از یک وعده ی غذایی حجیم باعث ریفلاکس اسید از معده به مری می شود که سوزش سر دل یا ترش کردن نام دارد و باعث ایجاد ناراحتی در زمان خواب می شود.

برای کاهش این مشکل سعی کنید تا ۲ تا  ۳ ساعت پیش از خواب غذا نخورید. اگر این مشکل شدید باشد، می توانید در مورد استفاده از داروهای بدون نسخه و رایج برای درمان ریفلاکس با پزشک خود مشورت کنید.

سندرم پای بی قرار : در این حالت باید پای خود را حرکت دهید. این مشکل در بارداری شایع است و با کرختی و بی حسی پاها خود را نشان می دهد. علت آن ممکن است کم خونی باشید که با مکمل ها قابل درمان است.


روز نود و چهارم

رفلکسولوژی

نوعی درمان مکمل است که فشاری به دست ها و پاها می آورد. می تواند به درمان تهوع و استفراغ صبحگاهی، درد کمر و احتباس ادراری و تورم وادم بارداری کمک کند.


روز نود و پنجم بارداری

روز نود و سوم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است