روز نود و ششم بارداری

روز نود و ششم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز نود و ششم بارداری – الان هفته ی ۱۳ ام و روز پنجم چرخه است – ۱۸۴ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز از بارداری چگونه است

در این مرحله از بارداری، اگر چه جنین هنوز بزرگ است، ولی گرد تر است. وقتی که فک و گردن بزرگ تر  می شود، چانه از گردن دور می شود. در این زمان در تصویر سونوگرافی انگشت شست از سایر انگشتان متمایز می باشد.


علائم کمی برای بارداری وجود دارد ولی احتقان بینی می تواند در بیشتر روز ها رخ دهد.

آیا همسر شما از دست شما ناراحت می شود وقتی که از خواب بیدار می شود؟

خمیازه کشیدن در بارداری شایع است. علت آن تورم مسیرهای عبوری هوا در بینی است ولی علت آن می تواند افزایش  وزن و یا به پشت خوابیدن در طول شب باشد.

بینی  به علت افزایش حجم خون در بدن خانم باردار محتقن شود. علت آن پرخونی  بینی و احساس پری و انسداد گوش است. خونریزی بینی هم در بارداری بسیار شایع است.  علت خونریزی بینی در دوران بارداری این است که رگ های خونی در بینی بسیار شکننده هستند و حجم خون در این رگ ها افزایش  می یابد. در نتیجه مستعد خونریزی می شوند. ولی این خونریزی معمولا خفیف است.

برای درمان خونریزی بینی، سر خود را بالا بگیرید و بخش میانی بینی خود را فشار دهید.  خونریزی بینی فورا قطع می شود. در موارد نادری که خونریزی شدید است باید به بیمارستان بروید.

اگر مرتبا خونریزی شدیدی از بینی داشتید باید توسط پزشک ویزیت شوید.


روز 98 بارداری

در مورد پدرها

در طی ۳ ماهه ی اول بارداری، شاید شما وقتی که منتظر نمو جنین در بارداری هستید مضطرب باشید. در این زمان از بارداری علائم اولیه بارداری وجود دارد از جمله تهوع و خستگی که در این مرحله کمرنگ تر می شود،  و خطر سقط  هم کم می شود.


از متخصص تغذیه بپرسید – آیا خوردن بادام زمینی و یا غذاهای حاوی آن در دوران بارداری خطری را به همراه دارد؟

برخی متخصصین بر این عقیده اند که اگر کودک در خطر خاصی برای ایجاد حساسیت به بادام زمینی باشد، این مشکل ممکن است پیش از تولد آغاز شود. به علت رژیم غذایی مادر، حساسیت به بادام زمینی ممکن است زمانی شروع شود که جنین در رحم با این مواد مواجه می شود.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که پرهیز از مصرف بادام زمینی ممکن است بروز آلرژی را افزایش دهد. تحقیقات نشان می دهد که اگر شما و یا همسرتان سابقه ی اگزما و آسم و یا تب یونجه داشتید احتمال انواع آلرژی در کودک شما بیشتر خواهد شد.

اگر جنین شما در خطر آلرژی به بادام زمینی قرار ندارد،  لزومی ندارد که به وی این ماده را ندهید.


روز نود و هفتم بارداری

روز نود و پنجم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است