روز نود و هفتم بارداری

روز نود و هفتم بارداری

آبان ۳, ۱۳۹۵ نسخه بارداری روز به روز نظرات

روز نود و هفتم بارداری – الان هفته ی ۱۳ ام و روز ششم چرخه است – ۱۸۳ روز مانده تا زمان زایمان

وضعیت کودک شما در این روز چگونه است

در این تصویر ۳ بعدی سونوگرافی رنگی جنین به رنگ قرمز دیده می شود و جفت سبز است. ممکن است بتوانید عمق مایع درون چین نخاعی را در پشت گردن بررسی کنید.


جنین شما در حال رشد است و هر روز قوی تر می شود و جفت از وی محافظت می کند و غذای جنین را تامین می کند.

رشد سریع جنین ادامه می یابد و اندازه ی آن دو برابر می شود از ۵.۵ سانتی متر به ۱۰ سانتی متر، که این اتفاق در ۳ هفته ی بعدی بارداری رخ می دهد. رشد عضلات و استخوان ها ادامه می یابد اگر چه تمامی مفاصل وجود دارند، ولی ۳ هفته قبل از شروع سفت شدن اسکلت رخ می دهد.

در این زمان از بارداری جنین کاملا از جفت مجزا است. عوامل محیطی تقریبا هیچ اثری بر روی اندازه ی بدن جنین در این مرحله از بارداری ندارد، و تمامی جنین ها تا حدود ۲۰ هفته بارداری همان اندازه را دارند.

جفت از جنین در این مرحله از بارداری بزرگ تر است و تمامی ریزمغذی های مورد نیاز را به آن می رساند. برای ایجاد رشد، جفت اسید آمینه هایی را از گردش خون شما ترشح می کند. اسید های آمینه پروتیئن هایی را می سازند و باعث رشد و نمو اعضا و عضلات می شود.


تغذیه – افزودن پروتئین

برای نمو جنین و جفت پروتئین لازم است و همین طور برای تغییر سوخت در بدن شما. نیاز به پروتئین ها برای بارداری  ۶ تا ۵/۶ Oz روزانه است.  منابع پروتئینی شامل گوشت، ماهی، شیر ، پنیر و غلات است.

افراد گیاه خوار نیاز دارند تا میزان زیادی از پروتئین های گیاهی را مصرف کنند تا مطمئن شویم که آمینواسید های ضروری به آن ها رسیده است.


روز 97 بارداری

بند ناف  را می توان در هفته ی ۱۳ ام بارداری تشخیص داد، در این حالت جنین به جفت وصل است و به وی غذا می رسد.


روز نود و هشتم بارداری

روز نود و ششم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است