وکس کردن در منزل و مزایا و معایب آن

تیر ۲۸, ۱۳۹۵ علی ترابی بهداشت و زیبایی نظرات

مزایا و معایب وکس کردن در منزل

زمانی که یازده ساله بودم، مادرم تصمیم گرفته بود که پیشانی ام را از پیوستگی ابرو خالی کند. با اطلاعات کمی که داشتم می دانستم که باید فرار کنم و موچین را با خودم ببرم. برای مدتی که ساعت ها گذشت، او با مهارت موها را تک به تک، مثل اشک هایی که از درد می ریختم از صورتم بیرون کشید. کاش از روش دیگر به نام وکس کردن اطلاع داشتم. وکس کردن همانند با موچین برداشتن دردناک است، اما درد بسیار سریع اتفاق می افتد، نه برای تک تک موها. همچنین وکس کردن از کرم های موبر هم بهتر هستند، چرا که بویی زننده نداشته و در پایان با احتمال کمتری قرمزی صورت رخ می دهد. فایده ی دیگر آن چیست؟ برخلاف سرانجام معمول با استفاده از تیغ ها، پاها و خط بیکینی پر از شکاف و بریدگی نخواهید داشت.

رهایی از موهای زائد – چه روشی را انتخاب کنم؟

متاسفانه فشار آوردن در مسیر رفت به آرایشگاه برای انجام وکس، می تواند مشکل باشد. ممکن است در روزی که نیازمند وکس کردن باشید، نتوانید از سالن خود وقت بگیرید. اما اگر خودتان وکس کنید، هر جایی می توانید آن را انجام دهید.

محصولات وکس کردن در خانه

بسیاری از وکس های فروشی بدون نسخه ترکیبی از پارافین و موم عسل هستند و در بسته های قابل گرم کردن در مایکروویو یا بسته هایی که به سرعت در فر گرم می شوند، عرضه می شوند. اما تنها انتخاب نیستند. نوارهای وکس از پیش پوشانده شده، به هم ریختگی بوجود نیاورده، به راحتی تمیز می شوند و در محل های کوچکی مثل ابروها و لب ها یا خط بیکینی قابل انجام است. محصولات شکری قابل حل در آب، از شکر و پایه ی آب تشکیل شده و از وکس سنتی کمتر چسبنده هستند و به راحتی با آب و صابون شسته می شوند. همچنین برای پوست های حساس ملایم تر هستند.

بسته های وکس خانگی که چند ویژگی را با هم دارند، در کیف پولتان جا شده و معمولا ارزانتر از وکس کردن در آرایشگاه خواهد بود. یکی از بزرگترین هزینه ها زمانی است که بین مراجعه ها صرف می شود.

پس از دو هفته از وکس کردن، موها دوباره رشد می کنند، برعکس دوره کوتاه رشد دوباره موها در روش های تیغ زدن و استفاده از موچین. اگر بطور منظم وکس کنید، فولیکول موها ضعیف شده و تا رشد مجدد آنها زمان بیشتری خواهید داشت، چرا که وکس کردن سرعت رشد موها را کاهش می دهد.

با وکس در خانه شروع کنید

چاوُ خاطر نشان می کند که بسته های وکس در خانه ایمن و موثر خواهند بود اگر دستورالعمل ها را اجرا کنید. همیشه ابتدا مواد وکس را برای اطمینان از عدم بروز واکنش های آلرژیک آزمایش کنید. هرگز ابزارهای وکس را دو بار در مواد وکس نزنید، چرا که می تواند موجب بروز عفونت شود. پوست های مرده و چرک ها منافذ را پوشانده و موجب جوش های بر آمده و قرمز می شوند، بنابراین باید روز قبل از وکس کردن پوستتان را به خوبی تمیز کنید. برای داشتن بهترین نتایج، وکس را در جهت رشد مو ها بزنید و سپس آن را در جهت مخالف بردارید.

اما هنوز شروع به افراط در وکس کردن نکنید. موهایتان باید حداقل ۴/۱ اینچ طول داشته باشند، به اندازه طول دانه برنج، تا وکس بتواند آن را گرفته و از ریشه بیرون بکشد، بطور میانگین ۷ روز پس از شروع رشد. اگر خط بیکینی شما مدتی وکس یا اصلاح نشده باشد، چاوُ اصلاح کردن موها را برای جلوگیری از شلوغ شدن پیشنهاد می کند.

به دنبال وکسی بدون بو و رنگ باشید و یا اگر پوستی حساس دارید، وکسی را انتخاب کنید که روی آن hypoalergic (حداقل میزان بروز حساسیت) درج شده باشد. زمانی که وکس کردنتان تمام شد، از جوهرهای صورتی که دارای بابونه هستند برای نرم کردن پوست و کاهش دادن احتمال قرمزی و تورم استفاده کنید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است