سیر تا پیاز از سونوگرافی و غربالگری، تا زایمان و تغذیه کودک

اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹ نسخه مقالات نظرات

زنانی که حامله هستند، تقریبا ۴۲ هفته از زندگی خود را در دوران بارداری به سر میبرند. در این ۹ ماه، مادران باید نوبت به نوبت به پزشک زنان و زایمان خود مراجعه کنند تا از سلامت و رشد نرمال جنین خود آگاه شوند. آزمایش ها، عکس برداری ها و موارد زیادی برای هر زن بارداری ممکن است لازم باشد صورت گیرد تا پزشک اطمینان حاصل کند که فرزند و مادر در سلامتی کامل هستند. موارد استثنایی و خاص را که کنار بگذاریم، تمامی مادران ۲ واژه سونوگرافی و غربال گری را زیاد در دوران حاملگی خود میشنوند. اما اطلاعات شما خانوم ها از این ۲ مورد چه قدر از نظر کمی و کیفی کافی و دارای اعتبار است؟

مثلا آیا چیزی از سونوگرافی آنومالی یا سونوگرافی ان تی (NT)  شنیده اید؟ آیا میدانید در سونوگرافی چه چیزهایی مشخص میشود؟ میدانید سونوگرافی قادر به تشخیص چه اختلال و بیماری هایی در دوران بارداری یک زن است؟ همین تعداد سوال را میتوانیم در مورد غربالگری هم بپرسیم.

مرحله بعد از بارداری هم پیچیدگی ها، مسائل و شاید هم بیماری های خاص خودش را دارد. بعد از به دنیا آوردن بچه، دنیایی از سوالات و ابهاماتی برای مادران پدیدار میشود که نرسیدن به جواب و راه حل مشخصی برای آنها، استرس زا و نگران کننده میباشند. مثلا از انواع روش های نوین زایمان و فواید و معایب آنها چه چیزهایی میدانید؟ راهنمای تغذیه کودک از بدو تولد تا حداقل ۱۲ ماهگی او چیست؟ چه قدر در تهیه انواع مختلف پوره برای کودکتان ماهر هستید؟

سیر تا پیاز از سونوگرافی و غربالگری، تا زایمان و تغذیه کودک

میخواهیم جایی را به شما معرفی کنیم که در آن سیر تا پیاز همه مسائل مربوط به بارداری و نوزاد یکجا جمع شده است. آن هم به صورت رایگان و در کنار دستتان. کافی است به اینترنت متصل شوید و به این سایت سری بزنید: سلام دنیا

سلام دنیا مرجعی حرفه ای و کامل برای مادران باردار و والدین کودکان نوپا است. تقریبا سوالی نیست که درباره بچه کوچکتان به ذهنتان بیاید و مقاله ای راجع به آن در سلام دنیا پیدا نکنید.

نکته: تمامی مطالب موجود در سلام دنیا، به هیچ عنوان از منابع و کتب فارسی و ایرانی استخراج نشده اند. بدین معنی که کارمندان سلام دنیا، موضوع مورد نظر را از بهترین، بروز ترین و معتبر ترین سایت های انگلیسی زبان دنیا انتخاب، ترجمه، ویرایش و منتشر میکنند. متخصصان سلام دنیا به جرات حساسیت و وقت زیادی را صرف پیدا کردن منبعی میکنند که علاوه بر تازه بودن، دارای تاییدیه و گواهینامه از سازمان های معتبر (مثلا سازمان غذا و داروی آمریکا یا همان FDA) هستند.

شما میتوانید براحتی و در آرامش و با صرف کمترین هزینه، به منبعی برای یافتن جواب سوال هایتان مراجعه کنید که خیالتان از صحت و درستی مطالب آن راحت است و نیاز شما را برای مراجعه به پزشکان اطفال گوناگون یا پرس و جو از مادران دیگر به صفر میرساند.

هم اکنون فرصت را از دست ندهید و به آدرس سلام دنیا مراجعه کنید و با رفتن به بخش “سلامت”، سری به مقالات شاخه ی بارداری و نوزاد، یا سلامت کودکان بزنید.

 

برگرفته از:  نی نی نما

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است