سفر به روسیه

از موزه دولتی روسیه تا کاخ مارینسکی در سفر به روسیه

فروردین ۴, ۱۳۹۹ نسخه مقالات نظرات

کلیسای ناجی خون

بنای کلیسای ناجی خون یکی از باشکوه ترین و منحصر بفردترین کلیساهای سراسر اروپاست. این بنا توسط الکساندر سوم به عنوان یاد بودی  تقدیم به پدر وی تزار الکساندر گردید و درست در محل ترور وی ساخته شده است. معماری این کلیسا با الهام از قرون وسطی ساخته شده در سال ۱۸۸۳ به اتمام رسید . بازدید از این بنای تاریخی برای بزرگسالان حدودا دویست و پنجاه روبل، و برای کودکان نیز پنجاه روبل هزینه در بر خواهد داشت و در صورت استفاده از راهنمای صوتی حدودا صد روبل به هزینه شما افزوده خواهد شد.

کلیسای کازان

 

کلیسای باشکوه کازان از جمله بناهای تاریخی و بسیار مشهور در این شهر است که ساخت آن مابین سالهای  ۱۸۰۱ تا ۱۸۱۱ به طول انجامید (تقریباً ده سال )  . آندری ورونخین  طراح و معمار این بناست که این کلیسا را با ستون های سنگی زیبا اطراف یک باغ بزرگ بنا نمود . همچنین تندیس مقدس بانوی کازان برای گرامیداشت زحمات وی به ارتش روسیه در همین محوطه بنا شده است . همچنین مقبره میخائیل کوتوزوف یکی از ناجیان ارتش روسیه در همین محوطه قرار گرفته است  . تور روسیه چند است؟

 

موزه دولتی روسیه

موزه دولتی یکی از مکان های تاریخی و فرهنگی در این شهر است که بسیار مورد علاقه گردشگران قرار گرفته است . موزه دولتی روسیه نگهدار آثار ارزشمند تاریخی است که در مرکز این شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است .  این موزه به دستور امپراتور الکساندر سوم تأسیس گردید و در آن بیش از چهار صد هزار اثر هنری نفیس و ارزشمند از هنرمندان روسی به نمایش گذارده شده است. که برخی از آنها دارای قدمتی بیش از هزار سال دارد . محوطه این موزه مساحتی در حدود سی هکتار دارد و هزینه ورودی آن برای بزرگسالان چهار صدو پنجاه روبل است.

تور استانبول سفر باتو را در لینک یر ببینید:

https://safarbato.co/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

میدان کاخ در سن پترزبورگ

میدان کاخ سن پترزبورگ یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین مکان های دیدنی در این شهر است که با گشت و گذار در آن سازه ای مختلفی را خواهید دید که قدمت برخی از آنان بیش از سیصد سال است. بنای تاریخی و باشکوه کاخ زمستانی نیز در همین مکان قرار دارد . این کاخ در طی سال های ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۲ ساخته شده است و روزانه گردشگران بسیاری برای بازدید از آن راهی این مکان می گردند.  میدان کاخ محل برگزاری جشنهای بزرگ و همچنین رژه های تاریخی  و جشنوارهای بزرگی است که سالانه در این شهر برزگار می گردد .

کاخ مارینسکی

کاخ باشکوه و دیدنی مارینسکی یکی دیگر از بناهای تاریخی در سن پطرزبورگ است که سال ۱۸۳۹ و توسط نیکولای یکم ساخته و تقدیم دخترش مارایا گردید . ماریا در روز عروسی خود با دوک آلمانی به نام  ماکسیمیلین (نوه ناپلئون بناپارت ) این کاخ را بعنوان هدیه عروسی دریافت کرد. معماری این کاخ بسیار زیبا و باشکوه است و معماری آن از سبک معماری نئوکلاسیک الهام گرفته است . البته بعد از گذشت سالها این کاخ توسط الکساندر دوم خریداری گردید و شورای دولتی امپراتوری روسیه واگذار گردید .

موزه عروسک ها در سن پترزبورگ

بازدید از این نمایشگاه منحصر بفرد و دیدنی بسیار سرگرم کننده خواهد بود . در این مکان  نه تنها عروسک های دخترانه بلکه عروسک هایی مناسب تمام سنین به نمایش گذارده شده است . همچنین قسمتی از آن مختص عروسک های سربازان و رزمندگان دوران مختلف در این کشور است . از همه اینها گذشته در این موزه با قسمتی دیدنی برخورد خواهید نمود که در آن شخصیت های عروسکی افسانه ای و ادبی قرار دارند . برای ورود به این موزه مبلغ صد و پنجاه روبل برای بزرگسال و هفتاد روبل برای کودکان دریافت می گردد.

تور کیش را در لینک زیر ببینید:

https://safarbato.co/%DA%A9%DB%8C%D8%B4

کلبه پتر کبیر

کلبه کوچک اما بسیار دیدنی پتر کبیر با مساحتی در حدود شصت متر مربع یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در این شهر است که طراحی داخلی آن بسیار زیباست و ترکیبی از خانه های سنتی روسی و هلندی است. این کلبه متعلق به تزار پتر بوده در بین سالهای  ۱۷۰۳ تا ۱۷۰۸ در آن زندگی می کرده و پس از مرگ وی  تمامی وسایل اتاق خواب ، اتاق نشیمن و اتاق مطالعه آن به معرض نمایش گذارده شده است .

کاخ زمستانی یا ارمیتاژ

 

کاخ زمستانی یا همان موزه ارمیتاژ و یکی از باشکوه ترین بناهای تاریخی در این شهر است که روزانه گردشگرانی بسیاری برای تماشای آن راهی این مکان می گردند. این کاخ دارای چندین بخش مختلف است که با بازدید از آن شاهد آثار تاریخی و هنری منحصر بفردی خواهید بود که اغلب آنان یادگاری از تاریخ یونان و روم در قرون هجده و نوزده میلادی می باشد .

 

تئاتر مارینسکی

 

سالن تئاتر مارینسکی یکی دیگر از مکان های فرهنگی محبوب در شهر سن پترزبورگ است که هنر دوستان بسیاری را به این سمت می کشاند و گاهی آمار بازدید کنندگان آن بر بازدید کنندگان موزه ارمیتاژ پیشی می گیرد . این تئاتر دارای سالن‌های نمایش متعددی است و همچنین سالنهای کنسرت آن در ایام سال اغلب پر از جمعیت است .

 

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است