آیا رابطه جنسی حین دوره قاعدگی کار درستی است؟

آیا رابطه جنسی حین دوره قاعدگی کار درستی است؟

دسامبر 14, 2019 نسخه بهداشت بانوان نظرات

هر خانمی طی سال های باروری خود، حدوداً  در هر ماه یک بار فرآیند قاعدگی را تجربه خواهد کرد. طی دوره قاعدگی یا پریود بودن معمولا نباید مانعی برای انجام رابطه جنسی وجود داشته باشد. مگر اینکه خودتان دوست نداشته باشید! هرچند که برقراری رابطه در این دوره میتواند کمی ناخوشایند باشد اما ظاهر بیخطر است.

محققان بر این باورند که داشتن رابطه جنسی در طول قاعدگی می تواند چندین مزیت از جمله تسکین درد و گرفتگی قاعدگی داشته باشد. وبسایت نسخه در این مقاله درباره برقراری رابطه جنسی در طول دوره قاعدگی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار خواهد داد. لطفا ادامه این مقاله را با دقت بخوانید!


فواید داشتن رابطه جنسی طی پریود بودن

رابطه جنسی در طول دوره شما می تواند چندین فواید و جنبه خوب به همراه داشته باشد که برخی از آن ها عبارتند از:

تسکین گرفتگی و درد شکمی

ارگاسم ممکن است گرفتگی قاعدگی را تسکین دهد. درد و گرفتگی های قاعدگی نتیجه منقبض شدن رحم برای رها ساخن و ریختن آستر داخلی آن است. وقتی در این دوره به  ارگاسم می رسید، عضلات رحم شما منقبض می شوند. فعالیت واژن در طی برقراری رابطه جنسی می تواند میزان گرفتگی های رحم را کاهش دهد.

رابطه جنسی همچنین باعث آزاد شدن مواد شیمیایی به نام اندروفین شده که باعث می شود احساس خوبی حین رابطه جنسی داشته باشید. بعلاوه، با انجام نزدیکی، حواس شما از ناخوش احوالی های دوره قاعدگی پرت می شود.

دوره های پریودی کوتاه تر می شود

داشتن رابطه جنسی ممکن است دوره های شما را کوتاه تر کند. انقباضات عضلانی در هنگام ارگاسم ، سریعتر محتویات رحم را بیرون می کشد. این وضعیت می تواند به دوره های کوتاه تر منجر شود.

افزایش انگیزه جنسی

به دلیل بروز نوسانات هورمونی، میل جنسی شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. در حالی که بسیاری از خانم ها می گویند میل و کشش جنسی آنها در طی تخمک گذاری افزایش می یابد ( یعنی حدود دو هفته قبل از پریود شدن)، برخی دیگر احساس می کنند در طول دوره قائدگی خود میل جنسی بیشتری دارند.

روغن کاری طبیعی!

طی برقراری رابطه جنسی در این دوره با توجه به مرطوب بودن واژن دیگری نیازی به استفاده از روان کننده های مصنوعی ندارید!

به احتمال زیاد سردرد شما تسکین میابد

حدود نیمی از زنان با طی دوره های ماهانه خود دچار نوعی میگرن و سر درد می شوند. زنان بسیاری از کسانی که طی قاعدگی رابطه جنسی دارند می گویند که این موضوع (سردرد) تا حدی یا کاملاً تسکین می یابد.


عوارض جانبی داشتن رابطه جنسی و نزدیکی حین دوره پریود بودن چیست؟

متاسفانه طی این دوره خون خارج شده از رحم می تواند حالت ناخوشایندی را برای طرفین پیش بیاورد. (بخصوص اگر قاعدگی شدید باشد).

نگرانی دیگر در مورد رابطه جنسی در این دوره، افزایش خطر ابتلا به عفونت مقاربتی مانند HIV یا هپاتیت است. این ویروس ها در خون زندگی می کنند و می توانند از طریق تماس با خون یک خانم که در دوره قاعدگی است گسترش یابند. استفاده از کاندوم در هر بار رابطه جنسی می تواند خطر ابتلا به شیوع یا ابتلا به STI را کاهش دهد.


مراقب سلامتی خود باشید!

استفاده از روش های محافظتی و پیشگیری از بارداری می تواند شما را در مقابل عفونت های منتقله از راه برقراری رابطه محافظت کند.

در طول دوره ماهانه خود نه تنها این احتمال می رود که شما به عفونت مبتلا شوید بلکه اگر خودتان چنین عفونتی داشته باشید، احتمال گسترش ویروس و عفونت به شریک جنسیتان نیز بیشتر می شود.

از شریک جنسی یا همسرتان بخواهید هر بار که رابطه جنسی دارید کاندوم لاتکس استفاده کند، تا شانس بارداری و ابتلا به عفونت های مقاربتی را کاهش دهید. اگر شما یا شریک زندگی تان به لاتکس حساسیت دارید، انواع دیگری از روش های محافظتی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.


نکاتی درباره داشتن رابطه جنسی در طول دوره قائدگی

اگر قصد دارید که طی دوره ماهانه خود اقدام به نزدیکی کنید بهتر است به نکات ذکر شده در ادامه این مقاله توجه کنید:

  • با شریک زندگی خود باز و صادقانه صحبت کنید. به او بگویید که در طول دوره ماهانه خود نسبت به برقراری رابطه جنسی چه احساسی دارند. اگر هر یک از شما مردد هستید، در مورد دلایل ناراحتی خود با یکدیگر صحبت کنید.
  • اگر تامپون دارید، قبل از شروع نزدیکی حتما سعی کنید آن را بردارید تا وارد واژن نشود.
  • یک حوله به رنگ تیره را روی تخت پهن کنید تا هرگونه نشت خون را به خود جذب کند.( یا اینکه سعی کنید در حمام رابطه جنسی برقرار کنید تا از کثیف شدن محیط و خودتان جلوگیری کنید)
  • یک حوله خیس یا دستمال مرطوب را کنار تخت قرار دهید تا بعد از اتمام رابطه جنسی خودتان و اطراف را تمیز کنید
  • حتما و حتما پیش از نزدیکی از کاندوم استفاده کنید و مراقب پاره شدن آن باشید.
  • اگر موقعیت جنسی معمول شما ناراحت کننده است ، چیز دیگری را امتحان کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است بخواهید که در کنار خود دراز بکشید و شریک زندگی خود را امتحان کنید.

نکات پایانی از وبسایت نسخه

برخی محققان معتقدند که خانم ها نباید اجازه دهند که دوره قاعدگی زندگی جنسیشان را متوقف شود. هرچند که ممکن است خواند این مطلب برای شما تازگی داشته باشد و تعجب شما را بر انگیخته باشد اما چیزی که در این مقاله بود علمی است و نشان داده شده که برقراری رابطه جنسی حین پریود بودن حتی میتواند فواید زیادی برای مشا داشته باشد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است