حجم دهنده های لب ، آیا موثر هستند؟

مرداد ۳, ۱۳۹۵ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

رتبه‌بندی محصولات قابل فروش بدون نسخه، بزرگتر و جذابتر کردن لب‌ها ( حجم دهنده های لب ) را تضمین می‌کنند. آیا واقعا فایده‌ای دارند؟ پاسخ این سئوال این است که تغییری موقت ایجاد می‌کنند اما نه به اندازه تزریق فیلر توسط پزشک. تاشا ریکو براون، آرایشگر هالیوود می‌گوید: به لب‌هایتان حالتی شبیه گزیده‌شدن توسط زنبور می‌دهد.

نحوه عملکرد حجم دهنده های لب

حجم‌دهنده‌های سنتی لب بی‌رنگ یا کمرنگ، به شکل چرب‌کننده لب، حجیم‌کننده لب، رژلب یا ژل لب‌ها را موقتا حجیم‌تر می‌کنند که گاهی با ناراحتی همراه است. با داشتن ترکیباتی مثل دارچین، زنجبیل، نعنا، wintergreen، یا کپسیکوم( ماده تند یافت شده در فلفل های تند)، جریان خون را به لب‌ها افزایش می‌دهد و موجب تورم و قرمزی ملایم می‌شوند. متخصص پوست، پاتریشیا فاریس، می‌گوید: ممکن است افزایشی به وجود آورند و چند ساعت دوام داشته باشند. اگرچه برخی احساس ناراحتی می‌کنند، سایرین از آن بعنوان علامت تاثیرگذاری یاد می‌کنند. این سوزش به همراه براقیت در بسیاری محصولات حجیم‌کننده لب، موجب بوجود آمدن تصور لب‌های حجیم‌تر است هرچند قابل اندازه‌گیری نباشد.

بیش از حد استفاده نکنید

پاول فریدمن، متخصص پوست می‌گوید: عموما طرفدار ترکیبات آزاردهنده پوست نیستم. استفاده بییش از حد از این حجم دهنده های لب موجب خشکی و پوسته شدن لب‌ها می‌شود.  من در تمریناتم به مشکلی برنخورده‌ام، و همسرم هم از آنها استفاده می‌کند. تاثیری موقت و لذت بخش دارند. براون در مراسم‌های خاص معمولا از حجم‌دهنده‌های لب، به عنوان پایه زیر رژلب و چرب‌کننده لب روی آن استفاده می‌کند. اگر مراجعه‌کننده لب‌هایی با حداکثر حجم را بخواهد، به موارد قبلی کمی سایه چشم اکلیلی و یا روشن‌کننده روی مرکز لب‌ها اضافه می‌کند.

حجیم‌ کننده‌ها برای درمان

اگر کرم های حجم دهنده های لب ، برجستگی لب‌ها را فراهم کنند، نسلی جدید از حجم دهنده های لب با نتایج ماندگارتر ارائه خواهند شد. گاهی اوقات در بسته‌های دو مرحله‌ای به همراه حجیم‌کننده‌های زیبایی به فروش میرسند. این محصولات درمانی شامل ترکیباتی مثل پپتیدها، کلاژن و عوامل رشد انسانی هستند.

تولیدکننده‌ها ادعا می‌کنند که در صورت استفاده منظم از این محصولات برای برجسته‌شدن هرچه بیشتر لبها، تولید کلاژن و الاستین در لبها را تحریک می‌کنند. فاریس می‌گوید: این محصولات لبهایی مثل آنجلینا جولی را به شما نخواهند داد، چرا که با این لب‌ها به دنیا آمده‌اید اما استفاده از آنها فواید درمانی خواهد داشت. حداقل بسیار از حجم‌دهنده‌های نرم‌کننده لب، حاوی ترکیباتی هستند که رطوبت لب را تامین می کنند. آبرسانی به تنهایی خطوط و چروک ها را بهبود بخشیده و به لب ها حجم میدهد. هم چنین می‌توانند محتوی هیالورورونیک اسید باشند، کهدمی‌تواند موجب حجیم‌شدن لبها از طریق دریافت رطوبت از محیط یا به دام انداختن آب شود که از پوست به شکل بخار از دست می‌رود.

تاثیر مالش دادن لبها

گاهی اوقات آرایشگران با مالیدن حوله ای خیس اطراف دهان، لب‌ها را برای رژلب زدن، آماده می‌کنند. لایه‌بردارهای لب، نمونه‌ای پیشرفت کرده از این روش قدیمی هستند. به تنهایی و یا به همراه حجم‌دهنده‌های لب آرایشی، یا درمانی فروخته می‌شوند. و دارای ترکیبات ملایمی مثل شکر یا دانه‌های خشخاش یا اسیدهای لایه‌بردار ملایم برای برداشتن  پوست‌ خشک هستند. این لایه‌بردارهای ملایم، رنگ طبیعی لب‌ها را تقویت کرده و ایجاد تصویری از لب‌هایی حجیم و برجسته را بوجود می‌آورند. فاریس می‌گوید: ط پایینی لب محلی است که حجم‌دهنده ها لب‌هایتان را برجسته می‌کنند. فریدمن می‌گوید: زنان باید درباره انتظاراتشان از این محصولات واقع‌بین باشند. به عبارت دیگر نتیجه حاصل از این محصولات قابلیت رقابت با حجم حاصل از تزریق فیلر، با هزینه ۴۰۰ دلار قابل مقایسه نخواهد بود. فاریس انتخاب حجم‌دهنده‌های حاوی SPF را برای محافظت در برابر نور خورشید پیشنهاد می‌دهد. لب‌های ما همیشه در معرض محیط اطراف هستند اما به طور کلی به محافظت از آنها اهمیت نمی‌دهیم.

بیشتر بخوانیم: لب هایی زیبا چگونه داشته باشیم؟


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است