رنگ لب : لب چرب‌کن، رنگ لب، رژ لب، حجم دهنده لب و…

مرداد ۲, ۱۳۹۵ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

اگر در طول دهه گذشته و یا بیشتر به یک مارک خاص و رنگ رژ لب بسنده کرده باشید، احتمالا از محصولات مختلف و جدید برای رنگ دادن و رپشن کردن لب‌ها بی‌اطلاع هستید. برای زیباتر شدن چهره‌تان می‌توانید محصولات رنگ لب را تنها و یا بصورت چندلایه استفاده کنید.

کلاریسا لونا، آرایشگر افراد مشهور در نیویورک می‌گوید: هیچ باید و نبایدی در استفاده از رنگ‌لب وجود ندارد. از هر رنگی که می‌خواهید استفاده کنید. اما پیش از توجه به رنگ‌لب به سلامت لب دقت کنید. به مراقبت از پوست حساس آن در برابر نور خورشید اهمیت دهید، چرا که لب‌ها هم می‌توانند دچار سرطان پوست شوند. به دنبال محصولات رنگ‌لبی باشید که حداقل حاوی SPF ۱۵ باشد و ضدآفتابی که با پوست ملایم باشد. هر روز صبخ پیش از رژلب زدن ضدآفتاب بزنید. وقتی برای خرید رنگ‌لب می‌روید،رژهای نمونه را که دیگران هم روی لب خود میزنند استفاده نکنید. قطعا نمی‌خواهید به عفونت هرپس یا استف آلوده شوید. رژ را به جای لبها روی دست خود امتحان کنید. مگر پر صورتیکه نمونه‌ای استفاده نشده را باز کنند. در ادامه با انواع متفاوت محصولات رنگ‌لب که امروزه موجود هستند، آشنا می‌شوید.

رنگ لب : لب چرب‌کن، رنگ لب، رژ لب، حجم دهنده لب و…

چرب‌کننده لب

زمانیکه کلمه چرب‌کننده لب را می‌شنوید ممکن است کودکان سیزده ساله‌ای را تصور کنید که آدامس‌های بادکنکی رنگی را به دیواره اتوبوس مدرسه می‌چسبانند، اما طیف متغییری از رنگ‌ها برای جذب همه، نه‌تنها بالغین وجود دارد. جین سن دیه‌گو آرایشگر مستقل از کالیفرنیای جنوبی می‌گوید: آنها به گروه‌هایی از سن و نیازهای متفاوت تقسیم می‌شوند. انواع متفاوتی دارند؛ پررنگ، تند و درخشنده و دارای SPF. برخی رنگ‌ها تندی بیشتری دارند و برخی ظاهری طبیعی‌تر خلق می‌کنند. مانند اثری از رنگ.

مناسب برای؛ افراد دارای پوست خشک، چرا که چرب‌کننده لب خاصیت رطوبت‌دهی دارد.

اجتناب کنید اگر؛ به دنبال رنگ‌های ماندگار هستید. از آنجا که چرب‌کننده لب زودتر از رژلب پخش می‌شود، ممکن است ظاهری به هم ریخته بوجود آورد، چون در تمام طول مدت مرطوب می‌ماند.


حجم‌ دهنده لب

حجم‌دهنده‌های لب از سطح پایه گذر کرده و وارد صنعت لوازم آرایش شده‌اند. حجم‌دهنده‌های کمرنگ اثری از رنگ را با پوشش براق تا متوسط و پایانی جلادار داشته و مرطوب‌کننده لب هستند. لونا می‌گوید: گاهی دارای SPFهم هستند، که عالی است، همچنین ویتامین E و کره روغن درخت قلم، که نرم‌کننده لب‌ها است، دارند. رنگ‌هایی شفاف داشته و کاملا پررنگ نیستند، بنابراین نیازی به نگاه کردن در آینه و صاف کردن خطوط لب ندارید.

مناسب برای؛ کسانی که لب‌های خشک یا شکافته دارند

اجتناب کنید اگر؛ پوششی تیره، عمیق و برجسته می‌خواهید


رنگ‌های مایع لب

اگر به دنبال رنگی ماندگار برای تمام طول روز ، بدون نیاز به تجدید هستید، رنگ‌های مایع لب را در نظر داشته باشید. این محصولات که به شکل مایع عرضه می‌شوند، روی لب نقاشی می‌شوند. زمانیکه خشک شوند، ۸ تا ۱۲ ساعت ماندگاری خواهند داشت. رنگ‌های مایع مات بسیار ماندگار بوده، در حقیقت در پایان روز می‌بایست آن را به کمک پاک‌کننده آرایش پاک کنید. دیوید مدریچ، آرایشگر مشاهیر در نیویورک، می‌گوید: باید مراقب باشید و با دقت عمل کنید. پس از خشک شدن، پخش نمی‌شود. این رنگ‌های مایع، لب را خشک نمی‌کنند. همچنین توجه را به لب‌های شکاف دار یا چروک‌های اطراف لب جلب می‌کند.

مناسب برای؛ کسانی که رنگی بادوام می‌خواهند، و یا رژلب را دوست ندارند.

اجتناب کنید اگر؛ لب‌هایی خشک دارید و یا لب‌هایتان شکاف می‌خورند.


رژ لب

در طول تاریخ از رژلب‌های بسیار مات و پررنگ بوده‌اند. (لب‌های قرمز مریلین مونرو را به یاد آورید.) لونا می‌گوید: هم‌اکنون انتخاب‌های بسیاری وجود دارند. انواع چرب‌کننده لب، چرب‌کننده، براق، درخشنده دارند. پس از نوشیدن و یا خوردن حتما رژ لب خود را تجدید کنید.

مناسب برای؛ پررنگ کردن لبها در چندین رنگ و جلا

اجتناب کنید اگر؛ به دنبال رنگ بادوام هستید.


رژ لب طولانی‌ مدت

نوع جدیدی از رژلب، رژلبی غلیظ و مات و با ماندگاری بالا برای زمانی مناسب است که دوست دارند رژلبی که صبح می‌زنند تمام طول روز دوام داشته باشد. همانند رنگ‌های مایع لب ماندکار، رژلب‌های ماندگار هم بصورت مایع به فروش می‌رسند. آنها را روی لب‌های خود نقاشی کنید، و حدود ۸ تا ۱۲ ساعت پس از خشک شدن پاک نمی‌شوند. با کمک پاک‌کننده آرایش می‌توانید آنها را پاک کنید. اما متشابهات به همین موارد محدود می‌شوند. ته‌رنگی تند داشته و پوشاننده نیستند. رژلب‌های بسیار ماندگار پوشانندگی بالایی دارند. رژلب‌های ماندگار لب‌ها را خشک می‌کنند و به همین علت به همراه چرب‌کننده لب به فروش می‌رسند تا از آن برای پوشش رویی استفاده شود. در این صورت، احساس بهتری خواهید داشت و همچنین لب‌ها کمی براق خواهند بود.

مناسب برای؛ افرادی رنگ‌های ماندگار می‌خواهند.

اجتناب کنید اگر؛ لب‌هایی خشک یا شکاف‌دار دارید.


مداد دور لب

بسیاری از افراد برای جلوگیری از پخش شدن رژلب از مداد های خط لب، دور لب‌های خود استفاده می‌کنند.مداد‌های مات بعنوان یک مانع از پخش رژلب کرمی به پوست اطراف لب می‌شود. برخی افراد تمام سطخ لب‌ها را پیش از اعمال رژلب با مداد خط لب می‌پوشانند، چراکه با نوشیدن و خوردن رژلب پاک می‌شود، ولی مداد خط لب ماندگارتر است. این افراد دوست ندارند با لب‌هایی بدون رنگ و خطوط مشخص خط لب دیده شوند. سن دیه‌گو می‌گوید: پوشاندن تمام سطح لب با مداد خط لب، ظاهری ماندگارتر به وجود می‌آورد. با مقدار کمی چرب‌کننده لب آن را پوشش داده و ظاهری مشابه به رژلب ماندگار به آن دهید، چرا که بیشتر به خشک کردن لب‌ها تمایل دارد. برای داشتن ظاهری یکپارچه از مداد لب همرنگ با رژلب استفاده کنید.

مناسب برای؛ خط کشیدن اطراف لب برای مشخص کردن لب‌ها پیش از رژلب زدن، و ایجاد مانعی برای جلوگیری از پخش شدن رژلب.

اجتناب کنید اگر؛ قصد استفاده از رژ پررنگی ندارید مثل حجم‌دهنده‌های پر رنگ لب


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است