داشتن 7 دسته از دوستان زیر زندگی شما را بهتر می‌کند

 داشتن ۷ دسته از دوستان زیر زندگی شما را بهتر می‌کند

مهر ۱۰, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

دوستان خانواده ای هستند که خودمان انتخاب می کنیم. هر کس به چند دوست خوب و قابل اعتماد نیاز دارد. دوستانی که شما را در غم و شادی و فقر و ثروت و مراحل زندگی همراهی کنند.

ما مردم همگی در طول زندگی خودمان به کسانی احتیاج داریم که:

  • بتوانیم پس از یک روز سخت با آن ها تماس بگیریم
  • کسانی که وحشیانه با ما صادق باشند
  • محل کار را به مکانی شاد تر تبدیل کنند.
  • کسانی که از ما حمایت و پشتیبانی کنند
  • ما را به عنوان دوستانی خوب و قابل اعتماد بشناسند
  • و ..

در ادامه با ۷ دسته از انسان هایی آشنا خواهید شد که می توانند برای شما تبدیل به بهترین دوستان تمام زندگیتان شوند. اگر دوستی ندارید و یا می خواهید بدانید کدام یک از دوستانتان می توانند برای زندگی شما مناسب باشند حتما این مقاله را بخوانید.


۱. دوستان خطرپذیر

دوست دیوانه و خطرپذیر اشخاصی هستند که دائماً شما را از منطقه راحت و امن‌تان بیرون می آورند. آنها شما را به عنوان یک دوست و یک انسان به چالش می کشند. و در کنار هم کارهایی را انجام می دهید که هرگز به تنهایی انجام نداده اید. این دوستان، شما را تشویق می کنند تا چیزهای جدیدی را تجربه کنید. و به دلیل وجود آنها در زندگی، شما به یک فرد شاداب تر و بهتری تبدیل شده اید.


۲. دوستان صادق و راستگو

گاهی اوقات که نه، شما باید همیشه حقیقت را بشنوید، حتی اگر حقیقت چیزی نباشد که باب میل شما باشد بهتر است بدون پنهان کاری به شما گفته شود. اگر در یک رابطه منفی هستید یا در محل کار دچار مشکل هستید، برخی از دوستان هیچ چیزی به شما نمی گویند؛ آنها فقط به شما اجازه می دهند زندگی خود را ادامه دهید.

اما دوستان صادق همیشه حقیقت را برای شما بازگو خواهند کرد. اگرچه ممکن است شنیدن انتقاد صادقانه و سازنده آن ها برای شما آسان نباشد، اما همیشه می دانید که آنها پشت شما را می گیرند و می خواهند شما خوشحال باشید.


۳. دوستانی که تا مدت ها با شما هستند

این افراد به واسطه یک رابطه و دوستی بلند مدت سالهاست که شما را می شناسند. و گاهی به نظر می رسد که آنها شما را بهتر از خودتان می شناسند. آنها همه چیز را درباره معایب و اشتباهات گذشته شما می دانند، اما با این وجود شما را قضاوت نمی کنند.

اصولا بدون قید و شرط با شما دوست هستند. شما می دانید که این دوستی جزئی از زندگی بهتر است و شما عاشق داشتن شخصی در زندگی خود هستید که همیشه می توانید به او اعتماد کنید.


۴. دوستانی که به شایعات دامن نمیزنند

این روزها همه جا پر از شایعه شده است و اغلب افراد بی مهابا هر چیزی به گوششان میرسد را از این نقطه شهر به آن نقطه شهر می رسانند. اما افرادی که تمایلی به پخش کردن شایعات ندارند می توانند دوستان خوبی باشند. زیرا اصولا نمیخواهند حامل و پخش کننده خبرهایی باشند که از صحت آن ها مطمئن نیستند.


۵. دوستان کاری

اگر شغل تمام وقت دارید، احتمالا بسیاری از ساعات بیداری خود را در محل کار می گذرانید. بنابراین مهم است که یک دوست کاری خوب داشته باشید که بتواند در طول روز برای شما دوستی خوب باشد و لبخند روی لبانتان بنشاند.

کار می تواند استرس زا و دشوار باشد، اما این دوست همیشه مایل به گوش دادن به حرف شما و گفتگو است. شما می توانید به خاطر داشتن شغلی مشابه یا اهدافی نزدیک به هم با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. آنها اصولا تنها فردی هستند که واقعاً مبارزات کاری شما را درک می کنند.


۶. دوستان وفادار

این دسته از افراد می توانند در بیشتر نقاط حساس زندگی کنار شما باشند و حتی اگر پیش آن ها درد و دل کردید یک کلمه از حرفهایتان را به کسی منتقل نمی کنند. آنها شما را قضاوت نمی کنند، و همیشه پای درد و دلهایتان حضور دارند.


۷. دوستانی که برای شما قابل تحسین هستند

این دسته از افراد، کسانی هستند که شما همیشه دوست داشتید با آن ها وقت بگذرانید. کارها، منش و رفتارشان آنقدر خوب است که دوست دارید همیشه با آن ها وقت بگذرانید.

آن ها انسان های الهام بخشی هستند و دوست دارند شما را در بهترین حالت خودتان ببینند. و در واقع از شما می خواهند بهترین ورژن خود را به دنیا نشان دهید.

وقتی در کنار آنها هستید، احساس می کنید که فرد بهتری هستید. و آنها به نوعی مربی شما هستند. شما امیدوار هستید برای کسب موفقیت بیشتر، در مسیری که آن ها قدم برداشته اند ارد شوید و با شیوه خودتان شما نیز به یکی از آن ها تبدیل شوید.

داشتن چنین دوستانی خوب است زیرا آن ها در همه بخش های زندگی شما را به سمت جلو سوق می دهند و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کنند.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است