10 جمله مهمی که باید هر روز به کسی که دوستش دارید بگویید

۱۰ جمله مهمی که باید هر روز به کسی که دوستش دارید بگویید

مهر ۳, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات (1)

قرار گرفتن در یک رابطه، یا ازدواج با یک شخص، میتواند یک اتفاق بسیار خوشایند و مهم باشد. روابط معمولا در ابتدا بسیار گرم و خوب پیش میروند. اما به مرور زمان ممکن است دچار مشکلاتی شود. مشکل اینجا است که برخی افراد فکر می‌کنند تنها زمانی باید از برخی جملات استفاده کنند، که قصد ورود به رابطه را دارند. و همین که وارد رابطه شدند بسیاری از این جملات را فراموش می کنند. جملاتی وجود دارد که اگر هر روز آن ها را به زبان بیاورید و به شریک زندگی خود بگویید، تا سالیان سال زندگی شما گرم و صمیمی باقی خواهد ماند.

وبسایت نسخه در این مقاله ۱۰ جمله جادویی و بسیار ساده را آورده است، که باید هر زوجی روزانه آن ها را روبروی همسرش به زبان بیاورد و زندگی مشترک خودشان را گرمتر نگه دارند.


۱ . من بهت اطمینان دارم

اعتماد یک عنصر حیاتی در هر رابطه است. زمانی که اعتمادی بین دو نفر ایجاد میشود زندگی کردن بسیار شیرین تر میشود. اگر به همسر خود بگویید که من به تو اعتماد دارم، او به راحتی احساس خوبی پیدا می‌کند و از بودن در رابطه با شما احساس رضایت خواهد کرد. از سوی دیگر با گفتن این جمله، میتوانید اعتماد بنفس او را تا حد زیادی افزایش دهید.


۲ . دلم برات تنگ شده

اگر شاغل هستید و هر روز ساعات زیادی دور از خانه هستید، گوشی خود را بردارید شماره او را بگیرید و به او بگویید “عزیزم دلم برات تنگ شده”. اصلا نیازی نیست زیاد صحبت کنید و وقت خود یا او را بگیرید. همین که دلتنگی خود را به او بگویید، و او بفهمد که شما به یادش هستید کافی است. قدرت این جمله را زمانی درک میکنید که برای یک مدت طولانی از این جمله هر روز استفاده کرده باشید.


۳ . عزیزم متاسفم!

تنها کسانی متوجه تاثیر قدرت این دو کلمه میشوند که در مواقع حساس آن ها را بر زبان آورده باشد. هنگامی که کدورتی یا اتفاقی بین شما پیش می آید، اولین نفری باشید که میگوید ببخشید. اگر با کاری همسر خود را از خود رنجانده اید، گفتن کلمه ببخشید بسیاری از تنش ها را کم خواهید کرد. هیچوقت گفتن این کلمه را به انتهای یک مشاجره موکول نکنید. اینکه بعد از چند روز متوجه اشتباه خود شوید، سپس عذرخواهی کنید ارزش چندانی ندارد. همان ابتدا گره از کار خود بگشایید.


۴ . من برات احترام زیادی قائل هستم

به شریک زندگی خود بگویید “فارغ از ظاهر و زیبایی، جذابیت و یا موقعیت شغلی و اجتماعی ات ارزش و احترام زیادی برای تو قائل هستم”

هنگامی که تصمیمی میگیرد یا قصد انجام کار خاصی دارد، حتما به او بگویید که کار شما یا تصمیم شما با ارزش است و من به آن احترام میگذارم. آن ها نظرات خود را دارند و وقتی تصمیمات و نظرات خود را با شما به اشتراک میگذارند به آن‌ها توجه کنید. اینکه شما یک شنونده فعال باشید یعنی برای او واقعا ارزش قائل هستید.


۵ . تو عالی و فوق العاده‌ای

به یاد داشته باشید شما با ازدواج با یک شخص، قید دیگران را میزنید. تنها همسر شما است که شایسته تقدیر و نظاره کردن است. حتی اگر زیبا نیست همیشه به او بگویید که تو فوق  العاده زیبا و دوست داشتنی هستید. او برای شما تمام چیزی است که میخواهید. همسر شما اگر یک خانم باشد هیچوقت از شنیدن این جمله سیر نمیشود. هیچوقت این جمله برای او تکرای نخواهد شد. به او بگویید “به زیبایی تو افتخار میکنم.”


10 جمله مهمی که باید هر روز به کسی که دوستش دارید بگویید


۶ . مرسی که هستی!

شریک زندگی شما در مجموع باعث میشود که زندگی کنید. تمام تلاشی که میکنید برای او است. انگیزه و نیرو ی محرکه شما شادی خاطر او است. دیدن لبخند های او شاید بزرگترین نعمتی باشد که تاکنون دریافت کردید. آیا وجود چنین فرشته ای در زندگی شما، ارزش سپاسگزاری ندارد؟ هر روز مستقیم در چشمان او نگاه کنید و با صدای بلند به او بگویید “مرسی که هستی”


۷ . من همیشه ازت حمایت می‌کنم و پشتت هستم

شما انسان هستید و همه انسان ها هر روز چالش هایی را تجربه می‌کنند. تفاوت شما با یک شخص مجرد، این است که در مواجهه با چالش و دشواری شما کسی را دارید که همیشه پشت شما را می گیرد. همسر شما دلخوش به حمایت همیشگی شما است. بنابراین هر روز به او بگویید که هر چه شود من حامی تو هستم. به او بگویید اگر زندگی سخت شود، شما نیز محکمتر از قبل پشتش را می گیرید. به شما قول میدهم که همسرتان نیز درست مثل شما حامی شما خواهد بود.


۸ . همسرم ازت سپاسگزارم

سپاسگزاری بهترین چیزی است که یک انسان می‌تواند به آن فکر کند. شما و شریک زندگی خود، روزانه برای این زندگی مشترک تلاش های زیادی می کنید. همه این تلاش ها، شاید با نام وظیفه یا مسئولیت شناخته شود، اما نیازمند تشکر است. آن هم نه یک تشکر خشک و خالی. با ابراز قدردانی زبانی از همسر خود، کاری خواهید کرد که خستگی ناشی از کار و یا تلاش او، در بروز و احساس بهتری داشته باشد. در ثانی عشق و علاقه اش به شما بیشتر می شود. زیرا می داند که شما او را می‌بینید و قدر او را می‌دانید.


۹ . نظرت چیه بریم فلان جا؟!

روابط باید دارای هیجان باشند. حتی اگر مجرد هستید یک زندگی یکنواخت و کسل کننده شما را تا مرز دیوانگی می‌کشاند. زندگی دو نفره ای که باید تا سالیان سال ادامه پیدا کند، بدون هیجان و تنوع، چند سال بیشتر دوام نمی‌آورد و سردی باعث فروپاشی آن خواهد شد.

گشت و گذار خود را تنها محدود به دوره عقد و نامزدی نکنید. پس از داشتن ماه عسل حتما بطور منظم ساک های خود را ببندید و به یک مسافرت مفرح بروید.  قرار هم نیست هر روز به مسافرت بروید! کافی است به همسرتان بگویید که تا سر کوچه بروید و یا با هم گل های باغچه را آب بدهید.


۱۰ . عزیزم من تو رو دوست دارم

زندگی عاشقانه ای که در آن روزی حداقل یک بار جمله دوستت دارم شنیده نشود، آنقدرها هم عاشقانه نیست. گفت این جمله به هیچ عنوان وظیفه نیست و از روی عادت هم نیست. این جمله باید از اعماق وجود شما ادا شود. خواه تنها یک ماه از ازدواج شما می گذارد ۷۰ سال، گفتن این جمله پر مفهوم عشق، شادابی و طراوت زندگی شما را بیشتر می کند و شریک زندگی را به شما متمایل تر خواهد ساخت.


ترجمه شده از وبسایت: lifehack.org

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظرات شما 1
مهر ۱۷, ۱۳۹۸

تصور همیشه زیباتره اما.......

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است