11 نکته که باید درباره افراد احساساتی بدانید

۱۱ نکته که باید درباره افراد احساساتی بدانید

مهر ۳, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

احساسات بخشی از وجود هر انسان است، و توجه به آن بسیار مهم است. انسان ها از لحاظ بروز احساسات با هم متفاوت هستند. برخی از کودکی طوری بار آمده اند، که به آن صورت احساسات خود را بروز نمی دهند. برعکس این آدم ها، برخی دیگر سرشار از احساسات مختلف هستند. و به راحتی می‌توانند آن ها را ابراز کنند. بر خلاف عقیده بیشتر مردم، انسان های احساساتی به هیچ عنوان آدم های ضعیفی نیستند، و بروز احساسات نشانه آسیب پذیری و ضعف نیست.

افرادی که عواطف قوی دارند، ویژگی های مثبت بسیار زیادی دارند. اگر با یکی از این آدم ها زندگی میکنید، یا قصد دارید با او ازدواج کنید، حتما این مقاله را بخوانید. در ادامه ۱۱ نکته مهم در رابطه با این افراد، که بهتر است بدانید را توضیح خواهیم داد.


۱ . آنها برقراری ارتباط با افراد مختلف را دوست دارند

آن ها بطور عجیبی با احساسات خود در ارتباط هستند. به همین دلیل برای چیزی که احساس میکنند ارزش قائلند. و به دنبال بها دادن به احساسات خود هستند. اگر یک شخص احساساتی شما را بپذیرد و بخواهد با شما ارتباط برقرار کند، باید بدانید که آن ها دوست دارند با شما رابطه خوبی داشته باشند. بطور کلی هرچیزی که برای آن ها خوشایند باشد و به آن ها حس خوبی بدهد، برایشان جالب است و جذب آن میشوند. بنابراین اگر اطرافیانشان انسان های خوبی باشند، به راحتی مجذوب آن ها خواهند شد.


۲ . آن ها به راحتی وارد یک رابطه می شوند

افراد عاطفی و احساساتی از کوچکترین فرصت برای برقراری رابطه و عاشق شدن غافل نمی شوند. آن ها معتقدند که در هر رابطه ای که ارزشش را داشته باشد، میتوانند عشق را پیدا کنند. و خود را با صمیمت آن عجین کنند. اگر در رابطه ای دچار خیانت شوند و یا آسیب ببینند آن ها معمولا تمایل دارند که به طرف مقابل خود فرصت جبران دهند.


۳ . آن ها بدون هیچ مشکلی احساسات خود را ابراز می‌کنند

افراد احساساتی کوچکترین فرصت و یا زمان را برای ابراز احساسات مناسب می‌دانند. اگر عاشق یک آدم احساساتی و فوق العاده عاطفی هستید باید شکرگزار باشید. زیرا آن ها به شیوه های مختلفی ممکن است محبت و یا احساسات خود را به شما نشان دهند.


۴ . آنها هر رابطه ای را برای ادامه دادن انتخاب نمی‌کنند

همانطور که گفته شد، آن ها سرشار از عاطفه و احساسات هستند. کسی که تا این حد خود را درگیر عواطف میکند، حاظر نیست با هر کسی باشد و یا در هر رابطه ای قرار بگیرد. آن ها تنها زمانی وارد رابطه میشوند، که حس کنند شخص مقابلشان ارزش احساساتشان را دارند. افراد احساساتی شکننده هستند و با رفتار نادرست آسیب میبینند. بنابراین باهوش هستند و اگر متوجه شوند در رابطه ای آسیب میبینند، سعی میکنند که وارد آن رابطه نشوند.


۵ . آنها دنبال چیزی هستند که با کمک آن، به زندگی خود معنای بیشتری بدهند

احساسات و درون این افراد، آن ها را به سمت چیزها و اهدافی سوق میدهد که برایشان ارزشمند و معنادار باشد. بنابراین آن ها دوست دارند خود را سرگرم چیزهایی کنند که دوستشان دارند و برایشان ارزشمند است. بنابراین زمانی که متوجه شدید یک آدم احساساتی به شما نزدیک شده و یا شما را دوست دارد، باید متوجه باشید که از ته وجودش شما را می خواهد.

حد پایین و یا متوسط ​​برای آنها کافی نیست. آنها می خواهند در چیزهایی که دنبال می کنند، معنای و کلیتی پیدا کنند. از این طریق آنها می توانند زندگی خود را معتبر و هدفمند کنند و به آن معنای بیشتری بدهند. پس اگر عاشق یک شخص احساساتی هستید به هیچ عنوان سعی نکنید که زندگی او را با کارهای نسنجیده، بی معنی کنید و یا باعث آسیب به او شوید.


۶ . آنها هم‌نوع دوست هستند و با دیگران همدلی می‌کنند

نکته بسیار جالب درباره این افراد، قدرت و تمایل بیش از اندازه آن ها، به همدلی و همنوع دوستی است. اگر صدمه دیده اید و یا از چیزی ناراحت هستید، یا کلا به دنبال درد و دل هستید حتما با یکی از آن ها صحبت کنید. آن ها تا جایی که اشخاص احساس بهتری داشته باشند، از آن‌ها حمایت و ابراز همدردی می‌کنند.


11 نکته که باید درباره افراد احساساتی بدانید


۷ . آنها نقش بازی نمی‌کنند

آنها نسبت به احساساتشان صادق هستند و درونی روشن و پاک دارند. آنها درباره چگونگی احساسشان به خود دروغ نمیگویند. حتی دلیلی نمیبینند که به دیگران درباره احساسشان دروغ بگویند و یا نقش بازی کنند. چیزی که هستند کاملا مطابق با احساساتشان است. رفتار آن‌ها گویی با افکار و حسشان همپوشانی دارد.


۸ . آنها قدرت بخشش دارند

احساسات و خلقیات ظریف افراد احساساتی به آن ها اجازه نمیدهد که کینه به دل بگیرند و یا به فکر تلافی و انتقام باشند. اگر از کسی گله داشته باشند دیر یا زود کینه را از قلب خود بیرون می کنند و به زندگی طبیعی خود باز می گردند.

اگر کسی این افراد را آزرده خاطر کرده باشد، با یک عذرخواهی صادقانه می تواند بخشش آن ها را به دست بیاورد. اما بیشتر از یک بار شما را نخواهند بخشید. و شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید یک شخص احساساتی به خاطر خودش شما را می بخشد. زیرا خود و احساسش را بزرگتر از آن می بیند که بخواهد با کینه توزی باعث ناراحتی بیشتر خود شود.


۹ . آنها به خودشان اعتماد کاملی دارند

افراد احساساتی به نقاط قوت و توانایی های خود خوش بین هستند. آنها نه تنها خودشان را دوست دارند و درک می کنند، بلکه به این که چه کسی هستند و چه توانایی هایی دارند، افتخار می کنند. به همین خاطر است که آن ها عزت نفس بالایی دارند.


۱۰ . آنها همه چیزهای خوب را به شما برمی‌گردانند

افراد عاطفی و احساساتی تمایل دارند که در یک دنیای بهتر زندگی کنند. بنابراین برای بهتر شدن دنیا تلاش می‌کنند. اگر شما کار خوبی در حق او بکنید، او به نوعی کار شما را جبران می کند. آن ها می خواهند پیشگامان تبدیل جهان به یک مکان بهتر باشند. و بنابراین از هر کار خوبی که صورت بگیرد قدردانی میکنند. و خودشان نیز تلاش می کنند همه چیز بهتر شود.


۱۱ . آنها نمی‌خواهند جلب توجه کنند

آنها با هر کسی در رابطه باشند خوب برخورد میکنند. وقتی خود را بیشتر در دسترس قرار میدهند یا در اطراف شما هستند، نباید اینگونه برداشت کنید که آن ها قصد جلب توجه دارند. شخصیت آن‌ها اینگونه است که خوب باشند. آن ها خود را بزرگتر از آن میدانند که با جلب توجه سعی در به دست آوردن چیزی بکنند.


ترجمه شده از وبسایت: lifehack.org

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است