6 علامت که نشان می‌دهد شما نباید وارد رابطه جدید شوید

۶ علامت که نشان می‌دهد شما نباید وارد رابطه جدید شوید

مهر ۲, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

شما بنا به هر دلایلی وارد یک رابطه می‌شوید. و برای یک مدتی در آن باقی می‌مانید. ممکن است پس از مدتی نیز از آن خارج شوید. مرحله پس از رابطه، برای اغلب انسان ها دردناک و ناراحت کننده است. برخی ها تصمیم می گیرند تا زمان التیام کامل زخم ها و مشکلات، با هیچکس رابطه ای نداشته باشند. اما برای بسیاری، بهترین راه برای خلاص شدن از شر گذشته، پرش در یک رابطه جدید با شخص دیگر باشد.

مورد دوم یک اشتباه محض است. و شخص را از لحاظ روحی با تنش های زیادی مواجه می کند. افراد پس از هر رابطه ای، در معرض آسیب هستند. و بهترین راه این است که از هر لحاظی، یاد و خاطره شخص قبلی را فراموش کنند. و با طراوت و شرایط روحی جدید با افراد دیگر آشنا شوند. وبسایت نسخه، در این مقاله به ۶ علامتی اشاره خواهد کرد، که نشان می دهد شما به هیچ عنوان آمادگی وارد شدن به رابطه جدید را ندارید.


۱ . شما می‌خواهید به رابطه گذشته بازگردید

برخی اوقات، افراد با اینکه رابطه خود را به هم زده اند، اما هنوز نمی دانند که چرا و به چه علت رابطه آن ها با هم خراب شد. این ها تمایل دارند که به رابطه سابق خود بازگردند. اگر شما هنوز برای زندگی قبلی خود احترام و ارزش قائلید، و به دنبال این هستید که رابطه خود را درست کنید، به هیچ عنوان نمی توانید وارد یک رابطه جدید شوید.

شما نمیتوانید هم منتظر بازگشت به رابطه پیشین خود باشید، هم به فکر برقراری یک رابطه جدید باشید. تا فراموش کردن کاملا رابطه قبلی، و مشخص کردت تکلیف، انتظارات و ذهن خود، شما به هیچ عنوان نباید اجازه دهید کسی وارد زندگی شما شود.


۲ . شما صدمه دیده‌اید

در بیشتر اوقات، افراد عمیقا از درون آسیب می‌بینند و ناراحت می‌شوند. آن ها مدام در فکر این آسیب هستند. آن ها آرزو می کنند به گذشته برگردند، تا مانع از بروز آسیب شوند. و یا حتی در فکر گرفتن انتقام هستند. برخی اوقات آن ها گریه می کنند و از اینکه نمیتوانند کاری کنند ناراحت تر میشوند.

اگر شما نیز در چنین شرایط و وضعیتی قرار دارید، باید بدانید که به هیچ عنوان آمادگی شروع یک رابطه را ندارید. و باید مراقب خود باشید. تمام این نارضایتی ها و آسیب های درونی، باید پیش از این که به یک رابطه جدید وارد شوید، تمام شود. و زخم های درونی شما تسکین پیدا کنند.


۳ . شما همچنان در حال نگه داشتن چیزی هستید که به آنها تعلق دارد

پس از آنکه به هر شکلی از رابطه ای خارج می شوید (چه مسالمت آمیز چه با بحث و مشاجره)، ممکن است از زندگی قبلی خود چیزهایی به یادگار برداشته باشید. این چیز ممکن است خاطرات یا یک شی و وسیله خاصی باشد. حتی در برخی موارد این چیز میتواند برنامه هایی درباره آینده باشد، که با شریک یا همسر سابق خود ریخته اید.

این ها چیزهایی است که با اتمام رابطه، تاریخ آن ها باید برای شما به سر رسیده باشد. اگر با اتمام رابطه هنوز چیزهایی در ذهن، قلب و یا حتی کمد اتاق از آن رابطه وجود داشته باشد، شما برای شروع رابطه جدید آمادگی ندارید.


6 علامت که نشان می‌دهد شما نباید وارد رابطه جدید شوید


۴ . شما می ترسید

گاهی اوقات به دلیل تعدد رابطه و شکست در همه آن ها، نمی توانید به کس دیگری اعتماد کنید. عشق و دوست داشتن در چنین اشخاصی با ترس عجین شده است. آن ها از برقراری رابطه جدید هراس دارند. هر کسی که به شما نزیک می‌شود شما را به یاد رابطه گذشته می‌اندازد و از او دور می‌شوید. با شکستی که داشته اید، و با زخم های عمیق روحی نمی‌خواهید ریسک کنید و دوباره با کسی باشید. تا زمانی که حس ترس در شما وجود دارد و با این تفکر اشتباه به رابطه نگاه میکنید، نمی توانید و آمادگی آن را ندارید که رابطه جدید برقرار کنید.


۵ . شما عصبانی هستید

چیزهای زیادی هستند که باعث رنجش خاطر ما میشوند. و به ما آسیب میزنند. ما معمولا بیشتر این چیزها را فراموش میکنیم. و به مرور زمان حتی آن را به خاطر نمی آوریم. اما اگر حس میکنید از رابطه پیشین خود آسیبی دیده اید که هنوز نمیتوانید آن را فراموش کنید، و نسبت به آن خشم و عصبانیت دارید، شما برای یک رابطه جدید آماده نیستید.

شما فکر میکنید که در حق شما ستم شده است و روزگار با شما خوب تا نکرده است. این خشم و نفرت باعث میشود که زیبایی های دنیا و حتی نکات مثبت زندگی را برای مدتی نادیده بگیرید. تا چنین خشم و عصبانیتی در درون شما وجود داشته باشد، آماده ورود به یک رابطه جدید نیستید. اگر به تنهایی نمی توانید عصبانیت خود را کنترل کنید و یا واقعه ای که باعث خشم شما می‌شود را فراموش کنید، حتما از یک نفر کمک بگیرید.


۶ . شما تنبل هستید

داشتن یک رابطه جدید؛ باعث می شود احساس سر زندگی، فعال بودن و پر انرژی شدن در شما موج بزند. اما داشتن یک رابطه که شما را آزرده خاطر کرده و از آن خارج شده اید، شما را بیحال، تنبل و ضعیف میکند. شما زمانی میتوانید به یک رابطه جدید وارد شوید که واقعا از تنبلی و ضعف خارج شده باشید. اگر با ضعف و کسلی با کسی همراه شوید قطعا نشانه خوبی نیست.

هر زمان حس کردید که گذشته را فراموش کرده اید و نسبت به زندگی و آینده خود امیدوار هستید، یعنی کم کم برای ورود به یک رابطه جدید آماده هستید. سعی کنید تا زمانی که کاملا سرحال نشده اید به سمت کسی نروید. با اینکار هم ذهن و روان خود را آرام میکنید و هم به احساسات و زندگی شخص دیگری آسیبی وارد نمیکنید.


نکات پایانی از وبسایت نسخه

در مجموع، زمانی که از یک رابطه خارج می‌شوید تا مدتی پس از آن نمی‌توانید وارد رابطه ای دیگر شوید. ذهن و روان ما تا مدتی بر روی رابطه قبلی متمرکز است و ممکن است قلب شما شکسته باشد. این درست نیست که به خاطر التیام زودتر آلام خود وارد یک رابطه جدید شوید. اگر ذهن شما هنوز در گذشته و رابطه های دیگر باشد، رابطه جدید نیز دیر یا زود شکست میخورد و درد و رنج شما دوچندان میشود.

تا زمانی که نشانه ها و علایم بالا در شما وجود داشته باشد، ما نباید اقدام به قرار گرفتن در رابطه جدید کنید. چه دوستی و چه ازدواج بلافاصله پس از یک رابطه شکست خورده، اثرات نامطلوبی بر زوح و روان شما خواهد گذاشت.


ترجمه شده از وبسایت: lifehack.org

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است