30 نکته ای که تا سن 30 سالگی درباره زندگی آموختم (بخش اول)

۳۰ نکته ای که تا سن ۳۰ سالگی درباره زندگی آموختم (بخش اول)

مهر ۲, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

زمان خیلی زود می‌گذرد و زندگی ما نیز در طول زمان در جریان است. تک تک لحظات زندگی ما مهم است. اما در این میان دوره هایی هستند که تغییرات اساسی در آن شکل می‌گیرد. شاید برای انسان ها دوره دوم و سوم زندگی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. زمانی که آن ها بیشتر تجربیات خود را می آموزند. و با کسب تجارب، پا به دوره میانسالی و کهنسالی می‌گذارند. ۳۰ سالگی زمانی است که پس از دو دهه مهم، وارد بخش سوم یعنی دهه سوم زندگی خود می شوید. شاید جدی تر شدن زندگی از ۳۰ سالگی شروع شود.

این مقاله حاوی تجربه های یک شخص ۳۰ ساله است که ۳۰ نکته مهم از زندگی را تا قبل از ۳۰ سالگی تجربه کرده و برای ما بازگو می کند. این مقاله در واقع ترجمه یک متن از سایت لایف‌هک است که تیم ترجمه نسخه، آن ها را گردآوری و ترجمه کرده است.


۱ . چیزی که شما را خوشحال نمی‌کند رها کنید

اگر انجام کاری یا چیزی شما را خوشحال نمی کند، آن را رها کنید. به دنبال چیزی باشید که واقعا با انجام آن خوشحال می‌شوید.


۲ . اولویت اول زندگی خانواده است

اگر قرار به اولویت بندی اهمیت انسان ها باشد، اولین اولویت شما باید خانواده شما باشد. خانواده مقدم تر بر هر چیز و هر شخصی است.


۳ . وجود برخی از دوستان از طلا با ارزش تر است

وجود یک دوست خوب، سرمایه بزرگی در زندگی است. شما می توانید در جهان هرچیزی که می خواهید را کسب کنید. اما بدون داشتن دوستانی خوب، هیچکدام از آن ها چندان ارزشمند نیستند. شما برای رشد و ترقی و حتی پخته شدن، نیاز به داشتن دوستانی خوب دارید.


۴ . شهرت و آوازه خوب بسیار ارزشمند است

خوش نامی در خانواده و در میان اطرافیان، می تواند یک سابقه خوب برای حال و آینده شما باشد. اینکه بتوانید با خوش نامی در چیزی یا جایی تاثیر بگذارید بسیار مهم است.


۵ . چیزی بزرگتر از خودتان پیدا کنید که به آن اعتقاد داشته باشید

هیچ انقلابی تاکنون بدون اعتقاد به چیزی بزرگتر از خودمان آغاز نشده است. این که آیا خدا است یا یک سیستم اعتقادی، بهرحال کافی است چیزی را پیدا کنید که شما را متمرکز کند.


۶ . بدهی های خود را صاف کنید و سعی کنید بدهی نداشته باشید

سعی کنید به کسی بدهکار نباشید. زندگی بدون بدهکاری آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.


۷ . اگر می‌توانید سفر کنید

برای خاطره سازی، اگر می‌توانید به یک مسافرت طولانی بروید. کسب خاطره و تجارب بیشتر برای آینده شما بسیار مهم است.


۸ . تعصبات خود را رها کنید

اکنون به اندازه کافی بزرگ شده اید که بدون تاثیر گذاری از کسی، بر اساس واقعیات زندگی کنید. زندگی شما از الان به بعد بدون تعصبات، افکار و خرافه های نادرست بهتر خواهد بود.


۹ . در لحظات شادی و در اوج خوشی تصمیم نگیرید

تنها برای اینکه حال شما خوب است و در اوج انرژی هستید، تصمیمات اساسی و مهمی نگیرید. بهتر است زمانی تصمیم بگیرید که تمام منابع خود را سبک و سنگین می‌کنید. تصمیم گیری در اوقاتی که شاد هستید چندان هوشمندانه نیست.


۱۰ . افکار خود را فیلتر کنید

شما تا قبل از ۳۰ سالگی جوان هستید و خام. در این دوره شما به بیشتر افکار خود چه درست چه نادرست بها می‌دهید. اما باید یاد بگیرید از جایی به بعد افکار خود را فیلتر کنید و تنها به آن دسته از افکار که به نفع شما و درست است بها بدهید.


۱۱ . یک دوره تنهایی را تجربه کنید

بیشتر افراد از تنهایی می‌ترسند و از آن گریزانند. اما یاد بگیرید که برای یک دوره تنهایی خود را آماده کنید.


۱۲ . برای آینده خود سرمایه گذاری کنید.

اگر دوست دارید در آینه سرمایه قابل قبولی داشته باشید، در جایی و یا بر روی چیزی قابل اطمینان سرمایه گذاری کنید. فکر نمی کنم بخواهید تا آخرین لحظه عمر خود، برای پول تقلا کنید. پس اگر میتوانید سرمایه گذاری کنید.


۱۳ . اگر شغل خود را دوست ندارید آن را تغییر دهید

اگر کاری که اکنون تا این سن دارید، شما را راضی نمی‌کند و از انجام آن لذت نم یبرید، زمان آن رسیده که آن را تغییر دهید. شما در جوانی میتوانید تغییراتی در زندگی اعمال کنید ولی در میانسالی و کهنسالی قادر به انجام این ریسک بزرگ نیستید.


۱۴ . یک نفر را در زندگی خود داشته باشید که صادقانه به شما کمک کند

همه به وجود چنین شخصی نیازمندند. ما به کسی که گاهی اوقات چیزی را بر اساس واقعیت و بدون غرض به ما بیاموزد نیاز داریم.


۱۵ . مراقب سلامتی خود باشید

روزانه ورزش کنید و برنامه ورزش خود را داشته باشی. تناسب اندام نه تنها به حفظ سلامتی شما کمک خواهد کرد، بلکه ظاهر شما را زیباتر و شاداب تر نشان میدهد.

برای ارزیابی و معاینه منظم و سالانه به پزشک مراجعه کنید. تست های غربالگری را فراموش نکنید. سعی کنید خود را بیمه کنید. در دوره دوم زندگی جوانان تلاشی برای بیمه شدن نمی کنند. آن ها آینده نگر نیستند. اما به مرور زمان یاد می گیرید بهتر است برای آینده تلاش کنید و برای آن خود را بیمه کنید.


برای مطالعه بخش دوم کلیک کنید


ترجمه شده از وبسایت: lifehack.org

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است