6 کار کوچکی که زندگی زناشویی را از این رو به آن رو می کند

۶ کار کوچکی که زندگی زناشویی را از این رو به آن رو می کند

سپتامبر 17, 2019 نسخه سلامت روان نظرات

شاید زندگی مشترک شما با مشکلات ریز و درشتی همراه است. و شما از شرایط حال حاضر خود ناامید باشید. احتمالا به دیگران حسودی می کنید که آن ها چگونه بدون هیچ مشکلی زندگی میکنند؟ و یا راز موفقیتشان در حل مشکلاتشان چیست؟ پاسخ به این سوال و سوالات مشابه واقعا ساده است. یک راز ساده پشت پرده تمامی روابط موفق وجود دارد. شاید برای شما جالب باشد، اگر بدانید زوج های موفق هیچ کار پیچپیده ای برای نظم دادن به رابطه هایشان انجام نمی‌دهند. هیچ معجزه یا ترفند بزرگی برای سروسامان دادن به زندگی زناشویی وجود ندارد.

زندگی مشترک با هیچ چیز پیچیده ای جمع و جور نمی‌شود، افراد موفق می‌دانند که زندگی آن ها متشکل از دو نفر است. و هر دو نفر باید در این زندگی درگیر باشند، تا پایه و اساس یک خانواده به درستی و بدون دردسر بنظر برسد.

بسیاری از اوقات، همینطور که زندگی در جریان است مشکلاتی برای زوج ها پیش می آید. و این بین، شما تنها نیستید. علاوه بر در نظر گرفتن شریک زندگیتان، و حساب کردن روی توانایی ای او، به یاد داشته باشید که رابطه شما، باید یکی از مهمترین جنبه های زندگیتان باشد. این رابطه ارزشش را دارد که بخاطرش تمام انرژی خود را بگذارید.

وبسایت نسخه در این مقاله تلاش کرده تا ۶ نکته بسیار ساده، اما در عین حال بسیار کارگشا و موثر را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد. با بکارگیری این نکات و در نظر گرفتن تاثیر آن ها بر زندگی مشترک، امیدواریم زندگی خوب و پر از آرامشی برای خود ایجاد کنید.


۱ . همسر خود را بیشتر به آغوش بکشید

از گذشته تاکنون آغوش یکی از آرامبخش ترین لحظات و مکان های زوج ها بوده است. در هیاهوی زندگی امروزی شاید توجه به برخورد نزدیک و لمس شدن در میان زوج ها کمتر شده باشد. هرچند که به آغوش کشیدن همسر تقریبا هر روز صورت می گیرد، اما محققان میگویند مدت زمانی که افراد در آغوش همسر خود هستند، یا کسی را به آغوش می کشند، آرامش و امنیت افراد بیشتر می شود. از همین رو، مدت زمان آغوش می تواند مهم باشد. از این به بعد سعی کنید همسر خود را برای یک مدت زمان بیشتر بغل کنید. علاوه بر اینکه خودتان از تنش ها، فشار و استرس دور می شوید، با بغل کردن همسرتان، به او می فهمانید چقدر دوستش دارید.


۲ . برای همسر خود یادداشت بگذارید

شخصی را میشناسم که میگفت، چیزهای زیادی هستند که من را خوشحال میکنند ولی هیچکدام از آن ها اندازه کار جالبی که همسرم برایم انجام میدهد، من را خوشحال نمیکنند. من هر روز صبح که از خواب بیدار میشوم و قصد دارم سر کار بروم، یک یادداشت کوچک حاوی یک متن کوچک عاشقانه را روی فرمان ماشینم میبینم. همسرم، من را با همین یک تکه کاغذ کوچک بسیار خوشحال میکند.

هرچند که این دوست ما یک کاغذ کوچک دریافت میکند، اما خوشحالی فقط به خاطر یک متن و یک تکه کاغذ نیست. مهم، اهمیت و ارزشی است که به همسرتان میدهید. وقنتی برای او یک یادداشت کوتاه در حد یک خط بنویسید، او متوجه میشود چقد برای شما مهم است. مهم پیامی است که با یک بهانه کوچک به او میرسانید.


۳ . برای کوچکترین کارها از همسرتان قدردانی کنید

شکی نیست که زوج ها بخاطر کارهای بزرگی که در حق هم میکنند از یکدیگر تشکر میکنند. اما برای کارهای دیگر چطور؟ شما برای غذا درست کردن از همسرتان تشکر میکنید یا در ذهن خود به او میگویید که البته این وظیفه خودته باید انجام میدادی؟

دقیقا تفاوت بین زوج های خوشبخت با کسانی که زندگی پر از تنش دارند همین است. اگر میخواهید زندگی خوبی داشته باشید و در آرامش کنار هم زندگی کنید، برای کوچکترین کاری که همسرتان انجام میدهد از او تشکر کنید.

شاید انجام برخی کارها به عنوان وظیفه تلقی شود، اما مهم تشکر نیست. مهم اهمیتی است که به همسر خود میدهید. با یک تشکر ساده، شما به او میگویید که متوجه زحمات او شده اید و از اینکه هستید از شما قدردانی میکند.


۴ . برای آسایش همسر خود هر کاری میتوانید انجام دهید

شما باید هر کاری انجام دهید تا زندگی همسر شما آسان تر شود. و حس آرامش را تجربه کند. این یک چیز دو طرفه است. نه تنها شما بلکه همسرتان نیز باید هر کاری که از دستش بر می آید، برای آسایش شما انجام دهد. اما اول با خودتان شروع کنید. اگر از سرکار برمیگردید و متوجه میشوید همسرتان غذا نپخته، به جای عصبانی شدن خودتان دست به کار شوید و شام درست کنید. اگر در تمیز کردن خانه تنها است و خسته میشود به تنهایی مبلمان را جابجا کند، شما به او کمک کنید و کار او را آسانتر کنید.


۵ . برای هم وقت بگذارید

با هم بودن تنها به معنی همخانه بودن نیست. شاید بگویید با وجود اینکه شاغل هستیم وقت نمی کنیم بیرون برویم و همین شب ها که با هم هستیم برای ما کافی است. اما باور کنید زندگی زناشویی نیازمند توجه بیشتری است. ما نمی خواهیم شما کل روز بیرون باشید یا در هفته چند بار یک رستوران بروید. حتی ما نمی خواهیم شما از کار و شغل خود بزنید. اما فراموش نکنید که شغل شما بخاطر گذران زندگی مشترک و عاشقانه شما است. در هفته یک یا دو تایم مشخص را به همسر خود اختصاص دهید. و فارغ از شلوغی و مشغله شغلی با او خوش بگذرانید. پنجشنبه ها و جمعه را به هم اختصاص دهید و برای هم وقت بگذارید.


۶ . به همسر خود بگویید که چرا دوستش دارید

احتمالاً همیشه به همدیگر می گویید که همدیگر را دوست دارید. این یک مساله بدیهی است و هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد. اما زوج های خوشبخت پا را یک قدم فراتر میگذارند. آن ها علت عشق خود به همسرشان را ذکر می کنند. تفاوت زیادی بین گفت (عزیزم دوستت دارم) با (عزیزم دوستت دارم به دلیل اینکه ….) وجود دارد.

به همسر خود بگویید که چرا دوستش دارید. به همسر خود بگویید دقیقا چه چیزهایی شما را به هم پیوند می دهد. شنیدن دلیل عاشقی و دوست داشتن او توسط شما، یکی از بزرگترین دلگرمی های همسر شما است. به او دلگرمی بیشتری بدهید.


ترجمه شده از وبسایت: lifehack.org

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است