25 شخصیت تاثیر گذار و مشهور در حوزه سلامت در تمام جهان (بخش دوم)

۲۵ شخصیت تاثیر گذار و مشهور در حوزه سلامت در تمام جهان (بخش دوم)

سپتامبر 7, 2019 نسخه اخبار سلامتی نظرات

در این مقاله قصد داریم به معرفی مشهورترین و تاثیرگذارترین افرادی بپردازیم که در حوزه سلامتی در میان مردم شناخته شده هستند. این افراد برای سلامتی و بهبود سطح بهداشت و سلامت تلاش های زیادی انجام داده اند و روزانه افراد زیادی از توصیه ها، تحقیقات و موارد دیگری که در ارتباط با این افراد است بهره میبرند. با ۲۵ اینفلوئنسر مشهور در حوزه سلامت در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.


۱۳ . ملیسا هارتویگ (Melissa Hartwig)

ملیسا هارتویگ یکی از بنیانگذاران رژیم Whole 30 است. این رژیم نوید این را می دهد با از بین بردن تمام غذاهایی که می توانند در التهاب نقش داشته باشند، به افراد بیمار کمک کند تا احساس بهتری از زندگی کردن داشته باشند. او به عنوان یکی از بهترین تأثیرگذار مراقبت های بهداشتی، ۲۴۸۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

13 . ملیسا هارتویگ (Melissa Hartwig)


۱۴ . کلی استارت (Kelly Starrett)

کلی استارتر یک مربی فیزیوتراپی و مربی کراس فیت است که در بهبود ریسک آسیب و درد هنگام ریکاوری عملکرد ورزشکاران متمرکز است. او با داشتن ۱۱۵۰۰۰ دنبال کننده در توییتر یکی از بهترین تأثیرگذارن مراقبت های بهداشتی است.

14 . کلی استارت (Kelly Starrett)


۱۵ . اتول گواند (Atul Gawande, MD MPH)

دکتر آتول یک جراح در بیمارستان بریگام در بوستون و عضو هیئت امنای LifeBox است. او یکی از بهترین تأثیرگذاران مراقبت های بهداشتی با ۲۴۳ هزار دنبال کننده در توییتر است. این جراح اغلب اوقات در مورد موضوعات مربوط به صنعت بهداشت و درمان به صورت طنز آمیز توییت می کند.

15 . اتول گواند (Atul Gawande, MD MPH)


۱۶ . جنیفر آرنولد (Jennifer Arnold, MD)

وی علاوه بر اینکه یک متخصص تأثیرگذار در مراقبت های بهداشتی است، با داشتن ۲۶۸۰۰۰ فالوئر توییتر، متخصص تغذیه و سرطان است.

16 . جنیفر آرنولد (Jennifer Arnold, MD)


۱۷ . دیوید پرلماتر (David Perlmutter, MD)

دکتر دیوید پرلمتور متخصص مغز و اعصاب است که چند کتاب در مورد رژیم غذایی کم کربوهیدرات نوشته است. دکتر دیوید یک اینفلوئنسر برتر مراقبت های بهداشتی با ۴۹۳۰۰ دنبال کننده توییتر است.

17 . دیوید پرلماتر (David Perlmutter, MD)


۱۸ . جاش اکس (Josh Axe, DNM, DC, CNS)

دکتر جاش اکس یک متخصص تغذیه است که به دلیل تشویق استفاده از مواد غذایی به عنوان دارو برای پیشگیری، درمان و یا مدیریت بیماری ها شناخته شده است. او با داشتن ۲۶۳۰۰۰ نفر دنبال کننده در اینستاگرام یکی از بهترین تأثیرگذاران مراقبت های بهداشتی است.

18 . جاش اکس (Josh Axe, DNM, DC, CNS)


۱۹ . کریس کار (Kris Carr)

کریس کاار یکی از اشخاصی است که از سرطان نجات یافته است. او یک فعال اجتماعی در حوزه سلامت است. ۱۵۰ هزار فالوئر در شبکه اجتماعی تویتر دارد. او یکی از بهترین تأثیرگذارن مراقبت های بهداشتی است که در تشویق دیگران و کمک به مردم برای داشتن زندگی سالم کمک می‌کند.

19 . کریس کار (Kris Carr)


۲۰ . محمت آز (Mehmet Oz)

دکتر آز جراح مشهور و مجری یک برنامه تلویزیونی است. دکتر آز با بیش از چهار میلیون دنبال کننده در توییتر، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد در مراقبت های بهداشتی و قطعاً یکی از برترین تأثیر گذاران حوزه بهداشت است. هرچند که دکتر آز بسیار مشهور است اما گاها به دلیل توصیه به مصرف برخی داروها بعضا ناکارآمد و خطرناک تحت فشار بوده است!

19 . کریس کار (Kris Carr)


۲۱ . جوزف مرکلا (Joseph Mercola, DO)

دکتر جوزف مرکلا یکی دیگر از مؤثرترین  و البته بحث برانگیزترین کسانی است که در حوزه سلامت مشغول به فعالیت است. جوزف مرکلا به دلیل توصیه هایی برای مصرف داروهای طبیعی در حوزه سلامت مورد توجه مردم است. او در حال حاضر حدود ۲۸۳ هزار نفر فالوئر در توییتر دارد.

21 . جوزف مرکلا (Joseph Mercola, DO)


۲۲ . دکتر مارک هایمن (Mark Hyman, MD)

اگر عاشق آووکادو و سایر غذاهای خوشمزه و البته با ماهیت چربی بالا هستید، احتمالا از نظرات و توصیه های مارک هایمن استقبال خواهید کرد. دکتر مارک هایمن، تأثیرگذار مراقبت های بهداشتی برتر لیستی از مواد غذایی و رژیم هایی که به لاغری کمک می کنند را به اشتراک گذاشته است. او نویسنده کتاب “چربی بخور، لاغر شو” است و در توئیتر ۱۵۴ هزار دنبال کننده دارد.

21 . جوزف مرکلا (Joseph Mercola, DO)


۲۳ . ماریون نستل (Marion Nestle)

ماریون نستل نویسنده کتاب “سیاست غذا” و استاد تغذیه در NYU است. او یکی از بهترین متخصصان مراقبت های بهداشتی است که به دلیل تلاش برای آموزش مردم در مورد چگونگی داشتن تغذیه سالم، بدون اینکه به راه های عجیب و غریب و یا ترفندهای غیرعادی شناخته می‌شود ، او ۱۴۳۰۰۰ نفر دنبال کننده توییتر دارد.

23 . ماریون نستل (Marion Nestle)


۲۴ . میشل اوباما (Michelle Obama)

میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکا، از وقت خود در کاخ سفید برای تشویق بچه ها به فعالیت و تشویق مصرف غذای های سالم استفاده می‌کرد. او در توئیتر بیش از ۹ میلیون نفر دنبال کننده دارد.

24 . میشل اوباما (Michelle Obama)


۲۵ . اندرو ویل (Andrew Weil, MD)

دکتر اندرو ویل یک پزشک شناخته شده در جامعه سلامت است. او یک تأثیرگذار عالی در مراقبت های بهداشتی است که برای ده ها سال رویکرد های درمانی سالم و مبتنی بر تغذیه را برای ارتقاء سلامتی اتخاذ کرده است. او اکنون بیش از ۶۶۰ هزار فالوئر در توئیتر دارد.

25 . اندرو ویل (Andrew Weil, MD)


برای مطالعه بخش دوم کلیک کنید


ترجمه شده از وبسایت: izea.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است