25 شخصیت تاثیر گذار و مشهور در حوزه سلامت در تمام جهان (بخش اول)

۲۵ شخصیت تاثیر گذار و مشهور در حوزه سلامت در تمام جهان (بخش اول)

شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ نسخه اخبار سلامتی نظرات

در اینم مقاله قصد داریم به معرفی مشهورترین و تاثیرگذارترین افرادی بپردازیم که در حوزه سلامتی در میان مردم شناخته شده هستند. این افراد برای سلامتی و بهبود سطح بهداشت و سلامت تلاش های زیادی انجام داده اند و روزانه افراد زیادی از توصیه ها، تحقیقات و موارد دیگری که در ارتباط با این افراد است بهره می برند. با ۲۵ اینفلوئنسر مشهور در حوزه سلامت در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.


۱ . دکتر یونی فریدهوف (Yoni Freedhoff, MD)

دکتر یونی فریدهوف نویسنده یک کتاب مشهخور در خصوص رژیم غذایی است. او نویسنده وبلاگی با عنوان Weighty Matters است. وی با داشتن ۳۹۸۰۰ دنبال کننده  در شبکه اجتماعی توییتر، یکی از بهترین متخصصان مراقبت های بهداشتی است. دکتر فریدهوف به خاطر اینکه در مهارتش در چیدن رژیم های غذایی و کاهش وزن افراد مختلف شناخته شده است. او همچنین صاحب گروه پزشکی باریاتریک یا Bariatric است، او در این گروه با انجام مداخلات غیر جراحی به لاغر شدن افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند کمک میکند.

1 . دکتر یونی فریدهوف (Yoni Freedhoff, MD)


۲ . باربی اینگل (Barby Ingle)

بربی اینگل یکی از افرادی است که برای ۲۰ سال از بیماری درد مزمن رنج میبرد. او یکی از تأثیر گذارترین اشخاصی است که در دنیای مجازی در حوزه مراقبت های بهداشتی شناخته شده اند. او در صفحه توییتر خود ۲۷۱۰۰ نفر دنبال کننده دارد. علاوه بر این او رئیس بنیاد بین المللی درد است.

2 . باربی اینگل (Barby Ingle)


۳ . آماندا بیسک (Amanda Bisk)

آماندا بیسک یک اینفلوئنسر در زمینه مراقبت های بهداشتی در استرالیا است. او پس از آنکه با سندروم خستگی مزمن تشخیص داده شد، توانست با کمک گرفتن از تمرینات تناسب اندام و دارو درمانی بیماری خود را مدیریت کند. آماندا بیسک همواره به عنوان یکی از مشوق ها و افرادی است که به بیمارانی که به طور مشابه او از خستگی مزمن رنج می برند کمک کند.

او به عنوان یکی از بهترین تأثیرگذاران مراقبت های بهداشتی، ۶۵۷۰۰۰ دنبال کننده اینستاگرام دارد و طیف وسیعی از برنامه های تناسب اندام و بهداشت را در وب سایت خود ارائه می دهد.

3 . آماندا بیسک (Amanda Bisk)


۴ . دکتر کوین فو (Kevin Pho, MD)

دکتر کوین فو ، با ۱۵۹ هزار دنبال کننده توییتر یکی از متخصصان برتر مراقبت های بهداشتی است و احتمالاً یکی از شناخته شده ترین پزشکان در رسانه های اجتماعی است. وی با بنیان گذاری وبلاگ مشهور خود یعنی وبلاگ KevinMD  توانسته است کمک های زیادی در حوزه سلامت به افراد مختلف ارائه دهد.

4 . دکتر کوین فو (Kevin Pho, MD)


۵ . اندرو لوپز (Andrew Lopez, RN)

اندرو لوپز یک پرستار مشهور و یکی از بهترین تأثیرگذاران مراقبت های بهداشتی در توییتر است. به طور باورنکردنی او نزدیک به ۱۴.۵۰۰ دنبال کننده در صفحه توییتر خود دارد. او مرتباً از حقوق پرستاران و اصلاح مراقبت های بهداشتی دفاع می کند.

5 . اندرو لوپز (Andrew Lopez, RN)


۶ . دیو واکر (Dave Walker)

دیو واکر یک داروساز و اینفلوئنسر مراقبت های بهداشتی برتر در توییتر است. صفحه توئیتر او ۱۶.۹۰۰ دنبال کننده دارد. او مرتباً درباره موضوعاتی که بر ایمنی بیمار تأثیر می گذارد، و در مورد پیشرفت های جدید در مراقبت های بهداشتی و داروسازی توییت می‌کند.

6 . دیو واکر (Dave Walker)


۷ . دکتر سانجی گپتا (Sanjay Gupta, MD)

دکتر سانجی گپتا یک جراح مغز و اعصاب و خبرنگار اصلی پزشکی سی ان ان است. او مطمئناً با بیش از ۲.۵ میلیون دنبال کننده توییتر یکی از برترین تأثیرگذاران مراقبت های بهداشتی است. او تقریباً هر موضوعی درباره ی سلامت را تحت پوشش خبری قرار میدهد.

دکتر سانجی گپتا (Sanjay Gupta, MD)


۸ . دکتر جوئل فورمن (Joel Fuhrman, MD)

دکتر جوئل یک پزشک خانواده است که به خاطر استفاده از مواد غذایی به منظور کمک به افراد در بهبودی سلامتی خود شناخته می شود. وی به عنوان یکی از بهترین تأثیر گذاران مراقبت های بهداشتی ، دارای ۶۴۱۰۰ دنبال کننده توییتر است.

8 . دکتر جوئل فورمن (Joel Fuhrman, MD)


۹ . جو کراس (Joe Cross)

جو کراس، یکی از بهترین تأثیر گذاران مراقبت های بهداشتی است. وی ۳۰ هزار نفر دنبال کننده در توییتر دارد.

9 . جو کراس (Joe Cross)


۱۰ . دکتر برچی مسکو (Berci Meskó, MD, PhD)

دکتر برچی مسکو یکی از متخصصان برجسته مراقبت های بهداشتی و “آینده نگر پزشکی” است. وی به ویژه درباره تأثیر فناوری بر آینده مراقبت های بهداشتی نگران است. دکتر برچی مسکو دارای ۹۰ هزار دنبال کننده در توئیتر است.

10 . دکتر برچی مسکو (Berci Meskó, MD, PhD)


۱۱ . کریستینا فار (Christina Farr)

کریستینا فار یک اینفلوئنسر برتر در زمینه مراقبت های بهداشتی است و دارای ۲۹۱۰۰ دنبال کننده در توییتر است. او همچنین یک گزارشگر بهداشت در شبکه CNBC است. او به طور عمده موضوعاتی را پوشش می دهد که بر همگرایی مراقبت های بهداشتی و فناوری تمرکز می کنند.

11 . کریستینا فار (Christina Farr)


۱۲ . گری تاوبز (Gary Taubes)

گری تاوبز روزنامه نگار و نویسنده  است که دارای ۵۳.۹۰۰ دنبال کننده توییتر است. او بیشتر در زمینه دیابت و مشکلات آن فعالیت می کند.

12 . گری تاوبز (Gary Taubes)


برای مطاله بخش دوم کلیک کنید

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است