لیدی گاگا درباره ابتلاء خود به بیماری آرتریت روماتوئید خبر داد!

لیدی گاگا درباره ابتلاء خود به بیماری آرتریت روماتوئید خبر داد!

شهریور ۱۰, ۱۳۹۸ نسخه اخبار سلامتی نظرات

لیدی گاگا (Lady Gaga) یکی از مشهورترین خواننده های آمریکایی است که به تازگی نیز پا به عرصه بازیگری نهاده است. او هواداران بسیار زیادی دارد و اتفاقا رابطه خوبی با هوادارانش دارد. لیدی گاگا بارها درباره مشکلات مربوط به سلامتی خود صحبت کرده است و کسانی که مشابه او به بیماری خاصی مبتلا بودند را تشویق به مبارزه با بیماری های جسمانی کرده است.

تقریبا در ماه نوامبر بود که گاگا یک عکسی از خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. او در یک سونای کوچک نشسته بود و یک پوشش عجیب و غریب نیز روی خود کشیده بود. گاگا زیر عکس می نویسد که: “قسم میخورم که این یک روش تسکین درد است”

او درباره جزئیات این عکس چیزی نمی گوید و حتی درباره نوع دردی که تجربه میکند چیزی نمینویسد. اکنون این ستاره برای اولین بار در مصاحبه با مجله آرتروز فاش می کند که دلیل اصلی ناراحتی، درد و بیماری که او را درگیر خود کرده است در واقع آرتریت روماتوئید (RA) است. در سایت این مجله تنها بخشی از این مصاحبه آمده است، جمله ای که روی جلد مجله درباره لیدی گاگا آمده این است:

“درد باسن نیمتواند من را متوقف کند و من با شور و اشتیاقی که دارم با درد بیماری آرتریت روماتوئید مبارزه کردم و همچنان ادامه می‌دهم”

برای کسانی که با بیماری آرتریت روماتوئید آشنا نیستند بصورت خلاصه باید بگوییم که آرتریت روماتوئید نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به بخش هایی مثل مفاصل بدن حمله می کند و باعث تضعیف و تخریب آن ها می شود.

به نظر میرسد که فاکتور ژنتیک در برخی افراد در ابتلاء آن ها به این بیماری خود ایمنی دخالت دارد. با این حال هنوز برای این بیماری علل کاملا شناخته شده ای وجود ندارد. مرکز کنترل بیماری های آمریکا (CDC) همچنین خاطرنشان می کند که موارد جدید بیماری این بیماری طی سالیان اخیر نشان می دهد که میزان ابتلا در مردان حدودا ۲ تا ۳ برابر بیشتر از مردان است. بنابراین بانوان بیشتر از آقایان باید نگران ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید باشند.

شناسایی علائم آرتریت روماتوئید و سایر بیماری های خود ایمنی دیگر می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین اطلاع رسانی درباره علایم و ماهیت این بیماری بسیار مهم است. یکی از متخصصان روماتولوژی با نام دکتر اسکات بامگارتنر، استادیار کلینیک پزشکی در دانشگاه واشنگتن در اسپوکاین ، عنوان می کند:

“زمانی که کسی به بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید مبتلا می شوند، مردم تصور می کنند که مشکل آن ها عادی است یا ویروس دارند یا خیلی سخت ورزش می کنند “

علایم بیماری های خود ایمنی را هرگز نباید نادیده گرفت. در خصوص آرتریت روماتوئید شاید یکی از مهمترین علایم بروز درد و سفتی در مفاصل بیش از یک نقطه در بدن است.

نکته جالبی که درباره سلبریتی ها و افراد مشهور وجود دارد این است که، بیشتر این افراد درباره بیماری های خود مخصوصا آن هایی که بیماری خود ایمنی دارند صحبت نمی کنند. در این بین علاوه بر لیدی گاگا، می توان به سلنا گومز اشاره کرد که درباره  تجربه خود از بیماری لوپوس با هوادارانش صحبت کرده است.

لیدی گاگا درباره ابتلاء خود به بیماری آرتریت روماتوئید خبر داد! 2

واضح است که آن دسته از طر فداران لیدی گاگا که مشابه او با بیماری هایی دست به گریبان هستند از او به عنوان مشوق و یک هنرمند همنوع دوست یاد می کنند. برای مثال یکی از هواداران گاگا در زیر یکی از پست های او در توییتر اینگونه می نویسد:

“خیلی خیلی ممنونم که داستان خودت را به ما گفتی. من هم آرتریت پسوریاتیک دارم. به کمک تو و امیدی که به ما می دهید بهتر میتوانیم با مشکلات خود کنار بیاییم. تو یک فرشته واقعی هستی.”

به نظر می رسد چیزی که باعث می شود همه به لیدی گاگا اعتماد داشته باشند و او را طور دیگری دوست داشته باشند، این است که او واقعا صمیمانه درباره چیزهایی که دوست دارد با هواداران خود صحبت می‌کند. او از تجربیاتش درباره بیماری ها و روش های درمان با همه صحبت میکند. او دوست دارد که دیگران نیز در سلامتی کامل باشند و به سلامتی خود اهمیت دهند. لیدی گاگا برای هوادارانش نه تنها یک ستاره موسیقی است بلکه یک الگو و نماد در خصوص رسیدگی و اهمیت دادن به سلامتی است.


ترجمه شده از وبسایت: shape.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است