افراد مشهوری که با بیماری های روحی دست و پنجه نرم کرده‌اند

افراد مشهوری که با بیماری های روحی دست و پنجه نرم کرده‌اند

شهریور ۹, ۱۳۹۸ نسخه اخبار سلامتی نظرات

انسان ها از هر قشر و هر سنی که باشند گاهی مسائل روحی و روانی را تجربه خواهند کرد. انسان ممکن است حتی در مراحلی از زندگی خود دچار افسردگی شود و این چیزی نیست که دو از تصور یا بسیار عجیب باشد. برعکس تصور بسیاری از ما آدم ها که فکر می کنیم افراد مشهور هیچوقت افسرده نمیشوند یا بیماری روحی گریبانشان را نمی گیرد، هستند سلبریتی هایی که با مشکلات روحی مانند افسردگی مواجه هستند. هرچند که افراد مشهور معمولا در بیان کردن مشکلات خود کمی خویشتن دار هستند. اما برخی دیگر به خاطر اینکه تجربیات خودشان را درباره بیماری یا مشکل خاصی در اختیار دیگران قرار دهند، شجاعانه درباره مشکل خود با هوادارانشان صحبت می کنند.

ما در این مقاله ۶ آدم مشهور و شناخته شده ای که با مشکلات روحی مثل افسردگی دست و پنجه نرم کرده اند یا می کنند را به شما کاربران محترم وبسایت نسخه معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


دواین جانسون

داوین جانسون یکی از خوش قیافه ترین و البته ثروتمندترین بازیگران هالیودی است. او در یک مصاحبه ای خبر از نا امیدی و افسردگی اش دریکی از دوره های زندگی اش می دهد. جانسون میگوید که اتفاقاتی رخ داد و برخی عوامل دست به دست هم دادند تا من از لحاظ روحی نا امید و افسرده شود. در آن دوره من مدام در یک گوشه می نشستم و گریه می کردم. (تصورشو بکنین با اون هیبتش گریه کنه)

جانسون میگوید:

“مادرم درست در پیش چشمانم اقدام به خودکشی کرد.  من از دیدن چنین صحنه های ناگوار و وحشتناکی خودم را باختم. پس ازتلاش او برای خودکشی به جایی رسیده بودم که دلم نمی خواست هیچ کاری بکنم حتی نمی خواستم زندگی کنم. آن دوران آنقدر برایم سخت بود که تنها کاری که از دستم بر می آمد گریه و زاری و عزاداری بود.”

دواین جانسون

این تنها مشکل او نبود. دواین جانسون می خواست که به یک فوتبالیست حرفه ای تبدیل شود. او حتی با یک تیم کانادایی قرارداد بسته بود اما پس از آنکه دچار یک آسیب فیزیکی جدی شد، قراردادش فسخ شد. همه این ها او را تا مرز افسردگی و جنون پیش برد اما طولی نکشید که خودش را در عرصه بازیگری تبدیل به یک سوپراستار تبدیل کرد.


جیم کری

لزوما هر کسی که همیشه لبخند به چهره دارد آدم خوشبخت و سرحالی نیست. همه ما جیم کری را به عنوان یک طنز پرداز که روزگار مدیدی ما را می خنداند می شناسیم. چطور ممکن است چنین انسان شاد و طنز پردازی  زمانی افسرده بوده است؟

جیم کری مانند همه انسان های دیگر یک زندگی شخصی و یک زندگی کاری دارد. مدتی مشکلات متعددی را در زندگی شخصی خود تجربه می کند. همه این مشکلات به علاوه خودکشی نامزد سابقش باعث شد روحیه او به هم بریزد که برای مدت طولانی دچار افسردگی می شود.

جیم کری

جیم کری در مصاحب ای افسردگی خود را تایید می کند و در این باره میگوید:

“بله من افسرده بودم. هر کسی مشکلاتی دارد. اما… اکنون دیگر افسرده نیستم. بنظرم تنها چیزی که اکنون ذهن مرا به خود مشغول ساخته بازیگری و چالش های جدید است”


پرنس هری

بله حتی شاهزاده ها هم دچار افسردگی و مشکلات روحی و روانی می شوند. شاهزاده هری مدتی پیش در مصاحبه با سایت تلگراف خبر از افسردگی و مشکلات روحی خود داده است.

او درباره افسردگی خود چنین میگوید:

“باورش برایم سخت است. اما پس از مدت ۲۰ سال موفق شدم به مشاور سر بزنم. من پس از مرگ مادرم شاهزاده دایانا واقعا سال های سختی را پشت سر گذاشتم. تحمل این غم و مشکلات دیگر برایم سخت بوده و هست”

پرنس هری

هری با شجاعت تمام درباره مشکلات روحی خود به عنوان یک چهره شناخته شده و محبوب صحبت کرد. او اکنون مدتی است که روحیه خوبی دارد زیرا به توصیه بردارش و اطرافیان با متخصصان خوبی در ارتباط است.


رایان رینولدز

رایان رینولد یکی از خوش چهره ترین و البته خوش تیپ ترین بازیگران هالیودی است. به طور معمول در فیلم ها و مصاحبه هایش او را به عنوان مردی شاد و قوی می بینیم. اما چندی پیش در مصاحبه ای با وبسایت نیویورک تایمز اعلام کرد که مدت ها پیش دچار مشکلات روحی و روانی جدی بوده است. او میگوید که بارها دچار حملات هراس می شده است. علاوه بر این فوبیای مرگ و ترس شدید آن، او را بیش از حد آزار می داده است. رایان رینولد همچنین از اضطراب خود صحبت هایی ارائه می دهد و میگوید هنوز هم دچار حملات اضطراب می شود.

رایان رینولدز

اکنون پس از پشت سر گذاشتن مشکلات روحی و روانی خود با یکی از بازیگران خوش چهره هالیودی ازدواج کرده و حاصل این ازدواج نیز دو فرزند زیبا است. او درباره نقش همسرش در سلامتی فیزیکی و روانی خود صحبت می کند و از اینکه همواره از حمایت های خانوادگی بهره می برد بسیار خرسند است.


جیمز فرانکو

افراد مشهور معمولا از حتی اگر از مشکلات خود صحبت کنند خیلی کم پیش می آید که درباره اعتیاد خود صحبت کنند. اما نکته جالبی درباره جیمز فرانکو وجود دارد. او بارها درباره اعتیاد خود در دوره ای از زندگی خودش صحبت کرده است. پس از آنکه وارد عرصه بازیگری می شود مدت ها به اعتیادش ادامه می دهد و به شدت افسرده می شود.

جیمز فرانکو

اما او اکنون آدم دیگری شده است و به گفته خودش در این اواخر زندگی خود را به کلی تغییر داده است و با اینکه مشکلات روحی آنچنانی ندارد اما هنوز به روانشناس و مشاور سر میزند.


جانی دپ

کمتر کسی است که بازی جانی دپ مشهور را ستایش نکند. دپ زندگی پر فراز و نشیبی داشته و کماکان مشکلاتی در زندگی خود دارد. جانی در مصاحبه ای با وبسایت رولینگ استون درباره ابعاد مختلفی از زندگی خودش صحبت کرده است.

بخشی از سخنان او در ادامه آورده شده است:

“صادقانه میگویم، من مدتی در بدترین حالت ممکن بودم یعنی افتضاح ترین حالتی که می توانم برای خود در نظر بگیرم را تجربه کرده ام.”

جانی دپ

جانی دپ رنج زیادی را از جدا شدن از همسرش و همچنین جنگ و نزاع با مدیر برنامه های سابق خود می برد. خودش میگوید:

“در حین غرق شدن در مشکلات خودم بودم که روزی… صبح یک روزی برای خودم یک نوشیدنی ریختم، قلم و کاغذ برداشتم و تا می توانستم نوشتم. تا آنجا که اشک هایم سرازیر شد و در بدترین حالت ممکن بود.”

او از آن موقع به بعد تصمیم می گیرد که زندگی خود را بهتر کند و با پذیر تمام کم و کاستی های زندگی خود تصمیم می گیرد به شکلی جدی زندگی اش را تغییر دهد.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است