11 ماده غذایی که در دوره بارداری نباید مصرف کنید (بخش اول)

۱۱ ماده غذایی که در دوره بارداری نباید مصرف کنید (بخش اول)

مرداد ۲۸, ۱۳۹۸ نسخه بارداری نظرات

بارداری یکی از حیاتی‌ترین و البته حساس‌ترین دوره‌های زندگی یک زن است. بنابراین، انجام مراقبت های دوران بارداری برای حفظ سلامتی خود و جنین یکی از وظایف مادران در این دوره است. یک زن باردار باید یک رژیم غذای مناسب و متعادل داشته باشد. و یک لیست بلند بالا از باید ها و نباید های دوران بارداری را رعایت کند. انتظار می‌رود مادران به آنچه که در طی دوران حساس بارداری و حاملگی می‌خورند توجه جدی داشته باشند. و اطمینان حاصل کنند که از مواد غذایی و نوشیدنی‌های مضر اجتناب می‌کنند.

در این بین بعضی از غذاها فقط باید به ندرت مصرف شوند، در حالی که از مصرف دیگر غذاها باید کاملا اجتناب کرد. در این مقاله ۱۱ غذا و نوشیدنی که یا باید مصرف آن ها را کاهش داد یا باید به کل آن ها را از لیست غذایی کنار گذاشت خواهیم پرداخت.


۱ . ماهی های جیوه ای

جیوه یک عنصر بسیار سمی برای انسان است. سطح نامتعارفی از این عنصر در برخی آب های آلوده وجود دارد. که آبزیان را در خطر قرار می‌دهد. علاوه بر آبزیان، مصرف جیوه در افرادی که از مواد غذایی دریایی تغذیه می‌کنند نیز خطرناک است. جیوه در مقادیر بالا، می‌تواند برای سیستم عصبی، سیستم ایمنی بدن و کلیه ها سمی باشد. همچنین ممکن است مشکلاتی جدی در کودکان ایجاد کند. بنابراین، پزشکان به زنان باردار توصیه می‌کنند که مصرف ماهی های جیوه ای را  به ۱ تا ۲ بار در ماه محدود کنند.

1 . ماهی های جیوه ای

ماهی هایی که حاوی مقادیر زیادی جیوه هستند عبارتند از:

  • کوسه
  • اره ماهی
  • ماهی خال مخالی
  • تن

با این حال، مهم است توجه داشته باشید که همه ماهی ها در معرض جیوه نیستند. و  فقط انواع خاصی آلوده به این عنصر سمی هستند.


۲ . ماهی های خام یا نپخته

ماهی های خام، به خصوص ماهی‌شل، می‌توانند باعث بروز چندین عفونت در بدن مادر باردار شوند. این عفونت می‌تواند ویروسی، باکتریایی یا انگلی باشد.

2 . ماهی های خام یا نپخته

برخی از  میکروارگانسیم هایی که می توانند در این ماهی ها موجب عفونت شوند عبارتند از:

  • نوروویروس
  • ویبریو
  • سالمونلا
  • لیستریا

بعضی از این عفونت ها تنها روی مادر تاثیر می‌گذارد و باعث ضعف در بدن او می‌شود. اما سایر عفونت ها ممکن است به پیامدهای جدی و حتی مرگبار برای جنین منجر شوند.


۳ . گوشت نپخته، خام یا فرآوری شده

خوردن گوشت خام یا گوشت نپخته، می‌تواند خطر ابتلا به عفونت باکتری یا انگلی، از جمله توکسوپلاسما را افزایش دهد. باکتری ها ممکن است سلامت جنین شما را تهدید کنند. ایجاد عفونت های باکتریایی حتی ممکن است باعث مرگ زودرس یا بیماری های شدید عصبی از جمله صرع و نابینایی شود.

3 . گوشت نپخته، خام یا فرآوری شده

در حالی که تعداد بیشتر باکتری ها بر روی سطح و قطعات گوشت جای می‌گیرند، اما تعدادی از  باکتری ها ممکن است در داخل فیبرهای ماهیچه قرار بگیرند. بطور کلی زنان باردار نباید محصولات گوشت فرآوری شده یا تراریخته را مصرف کنند.


۴ . تخم مرغ خام

تخم های خام می‌توانند آلوده به باکتری خطرناک سالمونلا شیگلا باشند. علائم عفونت‌های سالمونلا معمولا توسط مادر تجربه می‌شود که شامل تب، تهوع، استفراغ، گرفتگی معده و اسهال است. با این حال، در موارد نادر، عفونت ممکن است موجب بروز مشکلاتی در رحم شود، که منجر به زایمان زودرس یا تولد نوزاد ناقص می‌شود.

4 . تخم مرغ خام

زنان باردار باید همیشه تخم مرغ را به شیوه های سالم طبخ کرده و یا از تخم مرغ پاستوریزه و مطمئن استفاده کنند.


۵ . گوشت ارگان

گوشت در واقع یک اصطلاح است و اشاره به گوشت اعضای داخلی بدن حیواناتی که ذبح می‌شوند دارد. گوشت ارگان یک منبع فوق العاده عالی از مواد مغذی است. این گوشت ها حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی مثل آهن، ویتامین B12، ویتامین A و مس هستند که همه برای مادر و فرزندش مفید هستند.

5 . گوشت ارگان

با این حال، خوردن بیش از حد ویتامین A از گوش ارگان حیوانات در طول بارداری توصیه نمی شود. مصرف بش از حد گوشت ارگان ممکن است موجب مسمومیت با ویتامین A و غیرطبیعی شدن سطح عنصر مس در بدن شود. این شرایط منجر به زایمان زودرس، نقص در اندام های نوزاد و سمی شدن کبد شود. بنابراین، زنان باردار نباید بیش از یک بار در هفته گوشت ارگان بخورند.


برای مطالعه بخش دوم کلیک کنید


ترجمه شده از وبسایت: healthline.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است