بهترین راه برای چاق شدن افراد لاغر چیست؟

بهترین راه برای چاق شدن افراد لاغر چیست؟

آگوست 11, 2019 نسخه ورزش و سلامت نظرات

اغلب مردم تمایل دارند که لاغر شوند و لاغر هم بمانند. درست است که داشتن وزن مناسب و لاغری پس از سال‌ها تحمل مشکلات چاقی، بسیار مطلوب است. ولی تمرکز اصلی ما روی لاغری پس از چاقی نیست. ما درباره کسانی صحبت می‌کنیم که از کاهش وزن مفرط رنج می‌برند. دقیقا مشابه چاقی مفرط، لاغری مفرط نیز مشکلات فیزیکی و روانی مختلفی برای شخص مبتلا به وجود می‌آورد.

لاغری بیش از حد، خصوصا برای خانم‌هایی که باردار هستند، نه تنها خودشان را تهدید می‌کند، بلکه حالا بحث زندگی و سلامتی یک نفر دیگر هم در میان است. بنابراین اگر وزن شما بر اساس قد و وزن کمتر از حد نرمال است، باید با یک پزشک یا متخصص تغذیه صحبت کنید و تحت ارزیابی او قرار بگیرید تا با کمک هم یک برنامه غذایی و اصول سبک زندگی مربوطه را شناسایی کرده و به کار ببرید تا به محدوده وزنی سالم برسید.

راه های زیادی برای افزایش وزن وجود دارد. اگر به هر دلیلی یکی از اشخاصی هستید که شاخص توده بدنی شما عددی کمتر از ۱۸.۵ است، یعنی لاغر هستید و سلامتی شما در این محدوده بیشتر از دیگران در خطر است. در نتیجه باید دست به کار شوید تا در محدوده سالم یعنی شاخص توده بدنی ۱۸.۵ تا ۲۹.۹ قرار بگیرید.

وبسایت نسخه تعدادی راه حل طبیعی که در دراز مدت باعث چاق شدن شما می‌شود و به وزن گرفتن بدن شما کمک می‌کند را گردآوری کرده که در ادامه می‌توانید آن را خوانده و عملی کنید.


قبل از غذا آب ننوشید

خوردن آب قبل از غذا تنها باعث می‌شود که حجم معده شما پر شود و پس از خوردن مقدار کمی غذا، خیلی زود سیر شوید. بهتر آن است که یک ساعت پیش از غذا، یک لیوان آب بخورید و در فاصله کوتاهی تا صرف غذا هیچگونه مایعاتی ننوشید.


برای چاق شدن بهتر است بیشتر بخورید

علاوه بر در نظر گرفتن ۳ وعده غذایی اصلی کامل و مقوی، بهتر است چندین میان وعده سبک برای خود در نظر بگیرید. خوردن خوراکی‌های مقوی و پرکالری به عنوان میان وعده می‌تواند به چاق شدن شما کمک کند.


شیر بنوشید

شیر خواص بی نظیر زیادی دارد. یکی از ویژگی‌های شیر رفع عطش و تشنگی است. علاوه بر این شیر منبع غنی و سرشار از پروتئین با کیفیت بالا است که می‌تواند مقداری از نیاز روزانه پروتیئن در شما را تامین کند.


بشقاب های بزرگ به چاق شدن شما کمک می کند!

تجربه نشان می‌دهد که افرادی که در بشقاب‌های کوچک غذا می‌خورند بصورت اتوماتیک میل به غذا در آن‌ها کمتر می‌شود در واقع با دیدن مقدار غذا در یک بشقاب کوچک زودتر سیر می‌شوند.


اضافه کردم خامه به قهوه

یکی از راه‌های سریع برای دریافت کالری زیاد و چاق شدن، افزودن خامه به قهوه است.


به اندازه کافی بخوابید

خواب کافی و به اندازه به رشد عضلات کمک می‌کند. از طرفی ذهن شما را آرام می‌کند و پس از بیدار شدن انگیره و امید به زندگی شما را بالا می‌برد. بنابراین با یک روحیه بهتر قادر به دریافت کالری و مدیریت وزن خود خواهید بود.


اول پروتئین بعد سبزیجات

در ابتدای هر وعده غذایی ابتدا مواد غنی از پروتئین بخورید. ترکیبی از غذاهای پروتئینی و پرکالری به چاق شدن شما کمک می‌کند. سعی کنید سبزیجات را در انتهای وعده غذایی خود مصرف کنید. سبزیجات کم کالری هستند و فقط فضای معده را پر می‌کنند. درنتیحه سیری خیلی زود از راه می‌رسد و قادر به خوردن غذاهای پرکالری نخواهید بود.


ترک سیگار

افراد سیگاری به سختی وزن میگیرند. تحقیقات نشان می‌دهد که ترک سیگار موجب اضافه وزن می‌شود. افراد سیگاری غالبا هنگام گرسنگی تمایل به مصرف سیگار دارند. آن ها به اشتباه در پاسخ به گرسنگی فکر می‌کنند که تمایل به کشیدن سیگار دارند. بنابراین چاق شدن برای افراد سیگاری مشکل است.


بیشتر از کالری که بدن شما نیاز دارد را دریافت کنید

یکی از مهم ترین راه حل ها برای اضافه کردن وزن، دریافت کالری بیش از نیاز بدن است. یعنی اول مقدار کالری مورد نیاز بدن را فراهم کنید سپس سعی کنید برای اینکه وزن بگیرید مقدار بیشتری بخورید تا بدن آن را ذخیره کند.

محاسبه کردن میزان کالری دریافتی و مصرفی به کنترل وزن شما کمک می کند. خصوصا اگر قصد چاق شدن دارید بهتر می توانید به وزن ایده آل دسترسی پیدا کنید. پس به کمک یک ماشین حساب و جدول ارزش و کالری مواد غذایی، کالری گرم به گرم غذاها را دربیاورید و محاسبه کنید.

بیشتر از کالری که بدن شما نیاز دارد را دریافت کنید

اگر قصد دارید که در دراز مدت وزن اضافه کنید و چاق شوید سعی کنید که هر روز حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری بیشتر از نیاز بدن خود کالری دریافت کنید و حتما میزان کالری دریافتی را یادداشت کنید.

اگر دوست دارید که فرآیند وزن گرفتن و چاق شدن شما سریع اتفاق بیوفتد پس باید روزانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری مازاد نیاز بدن خود کالری دریافت کنید. همه چیز اصولی است وبا انجام این محاسبات واقعا افزایش وزن و کنترل آن امکان پذیر است.


ورزش به شما کمک می کند که وزن بگیرید

برخلاف تصور خیلی از مردم، ورزش شما را لاغر نمی کند. برعکس ورزش می تواند به چاق شدن شما کمک کند. ورزش فواید زیادی روی سلامتی دارد. برای کسانی که مشکل لاغری مفرط دارند یکی از بهترین توصیه ها برای افزایش وزن انجام تمرینات ورزشی است. عضلات طی انجام فعالیت های منظم و قدرتی حجیم تر می شوند و وزن می گیرند. بنابراین افزایش حجم عضلات یعنی افزایش وزن عمومی بدن شما. ورزش همچنین اشتها را افزایش می دهد و باعث می شود که بیشتر بخوردی درنتیجه کالری مورد نیاز بدن خود را دریافت خواهید کرد.


ترجمه شده از وبسایت: www.healthline.com / www.mayoclinic.org

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است