اگر شما جزء این 6 نفر هستید نیازمند ابدومینوپلاستی هستید!

اگر شما جزء این ۶ نفر هستید نیازمند ابدومینوپلاستی هستید!

مرداد ۱۹, ۱۳۹۸ نسخه بهداشت و زیبایی نظرات

آیا شما واقعا نیازمند انجام یک عمل جراحی برای ساف کردن شکم و باریک شدن کمر هستید؟ این روزها شاید یکی از سوالاتی که افراد چاق یا آن‌هایی که پوست و بافت چربی بدن‌شان غیرطبیعی است این سوال باشد. ما در این مقاله ۶ مشکل پوستی مربوط به شکم را توضیح داده‌ایم که نیازمند انجام عمل جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی هستند.

هرکسی نیازمند این عمل جراحی، یا عمل جراحی برای باریک کردن کمر یا ساف کردن شکم نیست. با خواندن موارد زیر متوجه خواهید شد که چه کسی بهتر است عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک را انجام دهند.


۱ . عمل جراحی تامی تاک برای پوست شکم سست و شل شده

پس از بارداری خصوصا برای خانم هایی که بیشتر از یک بچه به دنیا آورده اند شل شدن و از شکل افتادن پوست، امری طبیعی است. برخی از افرادی که با تلاش و یا هر روش دیگری ده‌ها کیلوگرم وزن کم کرده اند، مشکل اضافه بودن پوست و شل شدن آن مایه رنجش است.

1 . عمل جراحی تامی تاک برای پوست شکم سست و شل شده

پوست شل شده در این افراد، متاسفانه به حالت اول خود برنمی‌گردد. حتی اگر مقداری وزن هم اضافه کنند تا پوست متناسب با شکم شود باز هم بدشکل خواهد بود. مهم نیست چقدر از پوست شما، دچار کشش و سستی شده است، مادامی که به حالت اولیه و طبیعی خود برنگردد، متاسفانه غیر قابل تحمل است. و مشکلاتی برای شخص ایجاد می‌کند. اگر دارای وضعیتی مشابه این افراد باشید شما قطعا نیازمند یک عمل جراحی تامی تاک برای شکل دادن به پوست خود هستید.

برخی از خانم ها فکر می‌کنند که با انجام عمل لیپوساکشن مشکل چین‌های شکمی و افتادگی پوست آن ها حل می‌شود. البته این یک تصور اشتباه است و نباید در دام این عمل جراحی گیر کرد.

لیپوساکشن می‌تواند مشکلات زیادی از بیمار را حل کند. اما متاسفانه قادر به ترمیم افتادگی پوست نیست. معمولا لیپوساکشن برای از بین بردن مشکلات زیر توصیه می شود:

  • توده چربی در طرفین باسن
  • چربی پهلوها
  • چربی جلو شکم (هون حالت بشکه مانند جلو شکم)
  • چین های پوستی ناشی از چربی زیاد در پشت ران ها
  • قوز بوفالویی
  • غبغب
  • چربی زانوها
  • چربی بازوها
  • و…

با این وجود لیپوساکشن نمی‌تواند مشکلات مربوط به شکل پوست را درمان کند. سستی پوست تنها یکی از مشکلات مربوط به پوست است. برای اینکه متوجه شوید چه مشکلات دیگری نیاز به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی دارند ادامه موارد را مطالعه کنید. فقط فراموش نکنید که تنها جراح پلاستیک می تواند تشخیص دهد که چه نوع درمانی برای مشکلات پوستی شما در ناحیه شکم وجود دارد.


۲ . اگر چین شکمی دارید عمل جراحی تامی تاک انجام دهید

به راحتی و با لمس شکم یا نگاه کردن شکم خود در آینه می‌توانید متوجه چین های شکمی شوید. چین‌های شکمی معمولا بصورت افقی روی شکم دیده می‌شوند. وجود چین شکمی نشانه عدم توازن چربی در زیر پوست شکم است و ممکن است بیش از یک چین افقی در پوست شکم ایجاد شود که ظاهر نامناسبی به شخص می‌دهد. این چین ها زمانی مشکل بزرگی محسوب می‌شوند که از روی لباس نیز همچنان دیده شوند.

1-عمل جراحی تامی تاک برای پوست شکم سست و شل شده


۳ . افتادگی شکم در زیر ناف

یکی از ناخوشایندترین مشکلات مربوط به پوست شکم، افتادگی آن در ناحیه تحتانی شکم و زیر ناف است. کسانی که با این مشکل مواجه هستند از لحاظ ظاهری مشکل دارند. با وجود اینکه لباس پوشیده‌اند اما پوست اضافی شکم، روی کمربند را می‌پوشاند و شخص نیز ممکن است از اعتماد بنفس پایینی برخوردار باشد.

این حالت به موفین تاپ (muffin top) مشهور است. و برای برداشتن آن عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک مورد نیاز است.

3 . افتادگی شکم در زیر ناف


۴ . سوراخ ناف فرورفته

در افرادی که سوراخ ناف کاملا فرو رفته و دیده نمی‌شود، چربی و پوست اضافه در حوالی ناف بیش از حد معمولی است. تمرکز چربی و سست شدن پوست در این ناحیه باعث ناپدید شدن گردی ناف می‌شود.

با عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند چربی و پوست اضافه را برداشت تا شکل طبیعی ناف در شکم دیده شود.

4 . سوراخ ناف فرورفته


۵ . چروک شدن پوست شکم خصوصا در اطراف ناف

پست چروک در ناحیه شکم معمولا در افراد مسن دیده می‌شود. هرچند که خانم هایی که بیش از دو یا سه بار حامله شده اند نیز ممکن است دارای چنین ویژگی پوستی باند. اگر پوست شما دارای چروک زیادی است تنها را برطرف کردن این حالت انجام عمل جراحی تامی تاک است.

5 . چروک شدن پوست شکم خصوصا در اطراف ناف


۶ . دو شکم در یک بدن!

گاهی اوقات در برخی افراد شکم دارای دو برجستگی نسبتا بزرگ است. در بیشتر این افراد بالا و پایین ناف برجسته شده و ظاهر و فرم نامناسبی با شخص می دهد. اگر در شکم شما بیش از یک برجستگی وجود دارد شاید نیازمند انجام عمل جراحی ابدومینولاستی باشید.

6 . دو شکم در یک بدن!


سخن پایانی از وبسایت نسخه

توجه داشته باشید که اطلاعات ذکر شده در این مقاله تنها برای آشنایی شما از مشکلات مربوط به پوست شکم بود. همه انواع مشکلات ذکر شده با ابدومینوپلاستی رفع می شوند. اما در نهایت تنها با توصیه جراح و متخصص پلاستیک میتوانید را حل مناسب برای از بین بردن پوست اضافی شکم خود را پیدا کنید.


ترجمه شده از وبسایت: verywellhealth.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است