8 کاری که زوج های خوشبخت هر روز انجام می‌دهند

۸ کاری که زوج های خوشبخت هر روز انجام می‌دهند

تیر ۲۵, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

احتمالا از کسانی که در زندگی مشترک هستند شنیده‌اید که “زندگی مشترک سخت است و مشکلات خاص خودش را دارد.” متاسفانه این باور اکثر مردم جامعه است و چنین تصوری در رابطه با ازدواج و زندگی مشترک دارند. به نظر می‌رسد که زوج ها از تمام پتانسیل‌های موجود برای ارتقاء زندگی زناشویی خود استفاده نمی‌کنند. و راه‌حل های همیشگی و حوصله سر بر را بهبود زندگی مشترک خود بکار می‌برند. شیوه‌های مختلفی را سراغ داریم که به کمک آن‌ها می‌توانید از بودن در یک رابطه و زندگی مشترک لذت ببرید و رابطه خود را با همسر بهبود ببخشید. روش‌هایی که زوج های خوشبخت هر روزه از آن‌ها استفاده می‌کنند.

روابط واقعا سخت نیستند

به عقیده روان شناسان روابط و زندگی مشترک آنطوری که بیشتر زوجین تصور می‌کنند سخت نیست. در واقع این آدم‌های داخل رابطه و زندگی هستند، که زندگی را سخت‌تر می‌کنند. دو سناریو در رابطه با روابط بین زوج ها وجود دارد:

  • سناروی اول می‌گوید: هیچ رابطه‌ای کامل نیست و در آن نواقص و مشکلاتی وجود دارد. اما این شیوه برخورد آدم‌ها است که تفاوت‌ها را رقم می‌زند و باعث شیرین یا تلخ شدن زندگی مشترک می‌شود.
  • اما در سناریو دوم: این‌گونه بیان می‌شود که انسان‌هایی که وارد رابطه می‌شوند دارای نقص هستند. و باید در کنار همدیگر به یک تعادل برسند و زندگی مشترک را با هم و به شیوه مناسبی پیش ببرند تا به تکامل برسند.

فرقی نمی‌کند کدام سناریو در خصوص زندگی‌های مشترک را در نظر بگیریم. در هر صورت راه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید زندگی زناشویی و مشترک را از این رو به آن رو کنید. زوج های خوشبخت کارهای زیر را هر روز انجام می‌دهند تا زندگی را بر خود و شریک زندگی خود شیرین‌تر کنند.


برای هم صحبت می‌کنند و به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند

با وجود پیشرفت تکنولوژی شیوع استفاده از انواع وسایل مانند تلوزیون، لپ‌تاپ‌ها، دستگاه‌های بازی و گوشی های هوشمند  و … این روزها کمتر پای درد و دل و حرف‌های هم می‌نشینیم. صحبت کردن با همسر به جای زیاده‌روی در استفاده از این وسایل، مانع از وارد شدن لطمه سنگینی به زندگی می‌شود. زوج های خوشبخت در زندگی مشترک خود همیشه برای هم صحبت می‌کنند و از ته قلب و وجود خود پای صحبت‌های یکدیگر می‌نشینند و بهتر بگویم برای هم وقت می‌گذارند.

برای هم صحبت می‌کنند و به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند


در طول روز با هم ارتباط برقرار می‌کنند

برای زوج‌هایی که شاغل هستند، شاید تنها در روزهای تعطیل و شب‌ها فرصت این باشد که با هم ارتباط موثر برقرار کنند. اما یادتان باشد حتی اگر سرکار باشید باز هم در یک زندگی مشترک خوب قرار دارید. و می‌توانید از هم خبر بگیرید. فرستادن یک پیام کوتاه عاشقانه یا یک تماس کوتاه می‌تواند ارتباط زوج‌ های خوشبخت را همچنان به‌طور موثر حفظ کند.


زوج های خوشبخت کارهای مشترکی با هم انجام می‌دهند

سرگرمی‌ها و کارهای جالب و خلاقانه زیادی وجود دارند، که به صورت گروهی انجام می‌شوند. مهم‌ترین شخص زندگی شما و کسی که بیشترین زمان عمرتان را با او سپری می‌کنید همسر شما است. انجام بازی‌ها، تفریحات و سرگرمی‌های دو نفره، نه تنها زندگی مشترک را بهتر می‌کند بلکه ارتباط و دلبستگی بین زوج ها را نیز افزایش می‌دهد. هر روز حتی اگر شده برای یک مدت کوتاه و حتی ۵ دقیقه زوج های موفق یک کار مشترک با هم انجام می‌دهند.

زوج های خوشبخت کارهای مشترکی با هم انجام می‌دهند


ابراز قدردانی

شاید بگویید که هرکاری که افراد در زندگی مشترک انجام می‍‌دهند وظیفه است. و باید انجام دهند و منتی در کار نیست. مثلا مرد باید نان‌آور باشد. تشکر نمی خواهد چون وظیفه اوست. زن باید غذای خوشمزه درست کند چون کاری است که از عهده او برمیاید. بحث اصلا بر سر انجام وظیفه نیست. بحث فقط اندکی قدردانی و درک کاری است که در زندگی مشترک برای خانواده انجام می‌دهید. افراد با تشکر و قدردانی متوجه می‌شوند که کارشان بیهوده نبوده، دیده شده و تاثیر خود را گذاشته است.

ابراز قدردانی


چیزهای خوبی درباره هم میگویند

زوج های خوشبخت همیشه نکات مثبت یکدیگر را میبنند و درباره آن‌ها صحبت می‌کنند. آن‌ها به همسران خود می‌گویند که چقدر زیبا هستند و چقدر از اینکه با او هستند خوشبخت و خوشحال هستند. همدیگر را تحسین می‌کنند و برای هم دلگرمی بزرگی هستند.

چیزهای خوبی درباره هم میگویند


نیازهای همسر خود را بر نیازهای خود ارجح تر می‌دانند

زوج های خوشبخت در زندگی مشترک به همان اندازه که برای خود ارزش قائلند برای همسر خود نیز ارزش قائلند. آن‌ها خودخواه نیستند و می‌دانند که اگر اولویت اول‌شان همسرشان باشد، قطعا در آنسوی دیگر ماجرا، برای همسرشان اولویت نخست خواهند بود.

نیازهای همسر خود را بر نیازهای خود ارجح تر می‌دانند


به این فکر می کنند که چطور امروز همدیگر را خوشحال کنند

زندگی برای زوج های خوشبخت هیچوقت کسل کننده نمیشود زیرا هر روز دنبال راه حل های جدید هستند که همسران خود را خوشحال کنند. آن‌ها می‌خواهند هر روز، روز بهتری برای همسرشان باشد.

به این فکر می کنند که چطور امروز همدیگر را خوشحال کنند


همدیگر را می‌بخشند

بیایید با هم روراست باشیم. واقعا هیچکس در این دنیا کامل نیست. همه اشتباه می‌کنند.  این بدان معنی است که نه تنها همسر شما، بلکه خود شما هم مرتکب اشتباه می‌شوید. زوج‌های خوشبخت سخت گیری نمی‌کنند و بخاطر اشتباهات یکدیگر را سرزنش نمی‌کنند. آن‌ها در زندگی مشترک یکدیگر را می‌بخشند. آن‌ها خوب می‌دانند که کامل نیستند و از هر اشتباهی درس می‌گیرند تا نقص‌های خود را برطرف کنند.

همدیگر را می‌بخشند

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است