نعیمه نظام دوست با این عمل لاغری شاهکار از چاقی نجات یافت!

نعیمه نظام دوست با این عمل لاغری شاهکار از چاقی نجات یافت!

تیر ۲۶, ۱۳۹۸ نسخه اخبار سلامتی

خانم نعیمه نظام دوست را شاید بیشتر به عنوان یک طناز و بازیگر طنز سینما و تلوزیون بشناسید. او متولد آبان ماه سال ۱۳۵۳ است. در تهران به دنیا آمده و حدودا از سال ۷۱ وارد عرصه بازیگری شده. نقش‌های بسیاری بازی کرده و این اواخر با ایفای نقش در فیلم “هزارپا” او را در هیات یک پرستا بسیار چاق دیدیم. اما اگر گشت و گذاری در اینترنت بکنید متوجه می‌شوید که نعیمه نظام دوست با انجام یک عمل جراحی لاغری کلی وزن کم کرده و چهره و پیکر الان او به کلی تغییر پیدا کرده. شاید برای شما سوال باشد نظام دوست با چه روشی توانسته تا این حد وزن کم کند؟ با خواندن این مقاله با عمل نعیمه نظام دوست بیشتر آشنا خواهید شد.


چاقی خانم نظام دوست ارثی است؟

نیعمه نظام دوست در مصاحبه‌ای گفته که از اول به این صورت چاق نبوده. حتی سابقه خانوادگی چاقی ندارد. او حتی از روزهایی می‌گوید که فقط ۶۰ کیلو وزن داشته است.  پس چاقی او هر چه که هست خانوادگی نبوده و نیست. گویا او مدتی دچار نوعی بیماری بوده که او را مجبور به استفاده از آمپول و داروهای کورتونی می‌کند. از آن پس روز به روز چاق‌تر شده تا اینکه حتی حدود ۹۰ کیلو می‌شود. یعنی ۳۰ کیلو اضافه وزن. تصور اینکه از ۶۰ کیلو وزن نرمال به ۹۰ کیلو برسید واقعا سخت است خصوصا اگر یک خانم باشید.


تلاش خانم نظام دوست برای کاهش وزن

هرچند که این بازیگر برای چاقی مزایایی برمی‌شمرد. اما در کل واقعا از این وضعیت خود رنج می‌برد. از نظر خانم نعیم دوست لاغری و چاقی بیش از حد هر دو باعث بروز انواع اختلالات و بیماری‌ها می‌شود. شاید اگر آن عمل بالون معده را انجام نمی‌داد چندان هم با وزنی حدود ۹۰ کیلو مشکلی برایش پیش نمی‌آمد. هر نوع روشی که به کاهش وزن کمک می‌کرد را امتحان کرده بود اما باز هم نتیجه‌ای برایش به ارمغان نیاورد.


خواندن این مقاله را از دست ندهید:

عمل لاغری بهاره رهنما – خانم راهنما چگونه وزن کم کرد؟

بازیگران چاقی که به لطف پیشرفت پزشکی لاغر شده اند

۱۵ آدم مشهوری که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ کیلو وزن کم کرده اند


عمل بالون برای نعیمه نظام دوست تبدیل به یک عمل لاغری دردسر ساز می‌شود

مثل بسیاری از افراد نعیمه نظام دوست از وجود روش‌های جراحی مانند عمل لاغری آگاه نبود. و تنها به توصیه تعدادی از دوستان و انبوه تبلیغات لاغری به کمک بالون، رو به عمل جراحی بالون گذاری معده می‌آورد. شاید یکی از بدترین نوع تجربه لاغری را خانم نظام دوست تجربه کرده. پزشکی مسئولیت بالون گذاری را به عهده می‌گیرد که به گفته خانم نظام دوست حتی آزمایش‌های لازم برای ارزیابی شرایط او را درخواست نکرده بود. و با شتاب فقط برای او یک بالون معده گذاشته است. بطور معمول بالون باید پس از ۶ ماه برداشته شود. اما پزشک او با فراموش کاری و سهل انگاری بعد از ۸ ماه آن هم با پیگیری خود نظام دوست بالون را در می‌آورد. لازم به ذکر است که این عمل لاید توسط یک جراح لاغری خوب انجام شود.


خواندن این مقاله را از دست ندهید:

جراحی لاغری – متخصص جراح لاغری کیست؟


عمل لاغری بالون چه مشکلاتی برای نعیمه نظام دوست پیش آورد؟

با توجه به اینکه دو ماه بیشتر از مهلت توصیه شده بالون در بدن او بود، برای معده و روده های او مشکل پیش آمد. و چند ماه بعد از عمل جراحی وزن او ناجوانمردانه و بصورت باورنکردنی به حدود ۱۲۳ کیلوگرم افزایش پیدا کرد. بالون حجم معده او را پس از برداشتن، بزرگتر از پیش کرده بود. و اشتهای او را بیشتر از پیش کرده بود.

البته استفاده از بالون برای هر کسی توصیه نمی شود و روش مناسب و قطعی برای کاهش وزن و لاغری نیست. در برخی افراد عمل لاغری بالون کارساز است و حتی وزن هم کم می کنند اما روش دائمی برای لاغری نیست. در خصوص خانم نظام دوست هم این روش اصلا جواب نداده.


عمل نعیمه نظام دوست جراحی اسلیو معده بود

پس از تجربه روش های مختلف لاغری و شکست در هر کدام از آن‌ها، این بازیگر سینما و تلوزیون دست از تلاش برمی‌دارد. تا اینکه به توصیه خانم بهاره راهنما که او نیز با مشکل چاقی مفرط مواجه بود، اقدام به عمل جراحی لاغری اسلیو معده کرد. عمل او در آبان ۹۶ توسط یکی از بهترین جراحان لاغری کشور صورت گرفت. یک سال بعد از عمل لاغری اسلیو نظام دوست در اینستاگرام خود عکس‌هایی منتشر می‌کند که نشان می‌دهد او وزن زیادی از دست داده و از این اتفاق به عنوان تولدی دوباره یاد می‌کند. ضمن تشکر از جراح چاقی خود از دوستان و مشوقانش تشکر می‌کند. و از جراحش به عنوان کسی یاد می‌کند که به او تولدی دوباره بخشیده است.

عمل لاغری اسلیو معده - عمل نعمیه نظام دوست


توصیه نعیمه نظام دوست به کسانی که می خواهند عمل جراحی لاغری انجام دهند

او میگوید که هیچوقت مانند خودش فریب تبلیغات لاغری را نخورید. قبل از اقدام به عمل حتما همه چیز را بررسی کنید. درست است که عمل اسلیو و یا بالون بسیار ساده به نظر می رسند ولی هر کدام لوازم، ابزار و تجهیزات مخصوص به خود را می‌طلبند. تنها در جایی عمل کنید که همه تجهیزات لازم را داشته باشد. هیچوقت در مطب پزشک متخصص چاقی عمل انجام ندهید و فقط در مراکز حرفه‌ای با تجهیزات کافی اینکار را انجام دهید.

برای مثال یکی از اقوام خود من توسط پزشک معالجم زیر تیغ جراحی رفت. اما متاسفانه چون عمل در مطب شخص پزشک صورت گرفت و تجهیزات نداشت با اشتباه پزشکی او، بیمار از دنیا رفت. در دادگاه هم تشخیص داده شد که پزشکی که برای من بالون گذاشت بر اثر بی دقتی و اشتباه پزشکی در مرگ بیمار مقصر بوده.


منابع: http://www.irannaz.com / https://ariapix.net / http://namnak.com

مقالات مرتبط