عمل لاغری بهاره رهنما – خانم راهنما چگونه وزن کم کرد؟

عمل لاغری بهاره رهنما – خانم راهنما چگونه وزن کم کرد؟

تیر ۲۴, ۱۳۹۸ نسخه اخبار سلامتی نظرات

خانم بهاره رهنما معرف حضور همه هستند. اگر کارهای خانم رهنما را دنبال کرده باشید متوجه می‌شوید که او در ابتدای فعالیت هنری خود واقعا وزن زیادی نداشت و تقریبا ایده آل بود. هرچه سن ایشان بالاتر رفت و کارهای جدیدی از او دیدیم متوجه اضافه وزن شدید او شدیم. اما مدتی است که عمل لاغری بهاره رهنما نقل محافل شده و از اینکه چطور شد که او تا این اندازه لاغر شد صحبت می‌کنند. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که از چاقی مفرط و مرضی رنج می‌برید و دوست دارید همانند خانم رهنما وزن خود را تا حد زیادی کاهش دهید. وبسایت نسخه امروز به این موضوع و نوع عمل بهاره رهنما خواهد پرداخت.


عمل لاغری بهاره رهنما – مشکل اضافه وزن خانم رهنما چه بود؟

او بارها در مجلات و رسانه‌های اینترنتی مصاحبه کرده است. در جایی می‌گوید که در دوران نوجوانی و جوانی وزن ایده‌آلی داشته و حتی در برهه‌ای لاغر نیز بوده. اما در حدود سن  ۲۵ یا ۲۶ سالگی کم کم وزنش زیاد می‌شود. با انجام آزمایش‌هایی متوجه می‌شود که دچار کم کاری تیروئید است. اما واقعا کم کاری تیروئید آنقدرها باعث افزایش وزن نمی‍‌شود که خانم رهنما می‌گوید. دلیل اصلی چاقی او را شاید باید در سابقه خانوادگی جستجو کرد. چاقی از جمله حالاتی است که می‌تواند از طریق ژن به نسل‌های بعد منتقل شود. اینگونه بود که بهاره رهنما حدودا ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم اضافه وزن پیدا کرد.


قبل از عمل لاغری بهاره رهنما

معمولا کسانی که چاق هستند مشکلات متعددی را تجربه می‌کنند. تغییر شکل و ظاهر، مشکل در تنفس، مشکل در راه رفتن، کاهش اعتماد بنفس و حتی مشکلات زناشویی و ….

مطمئنا کسانی که از چاقی مفرط رنج می‌برند برای رفع این حالت تلاش‌هایی نیز داشته‌اند. اما با توجه به اینکه کاهش وزن واقعا کار سختی است از عهده هر کسی برنمی‌آید. این افراد بارها رژیم‌های غذایی سختی را تجربه کرده‌اند.

 • ورزش کرده اند
 • کم خواری کرده اند
 • روزه داری کرده اند
 • سبزیجات و رژیم های گیاهی گرفته اند
 • و ….

اما به آن صورت موفق به کاهش اضافه وزن خود نشده اند. به گفته خود بهاره رهنما او از انواع مختلف رژیم‌های لاغری استفاده کرده و حتی ساعت ها ورزش و پیاده روی داشته. حتی مدتی رو به عمل جراحی بالون معده نهاده که ظاهرا تجربه سختی برای او بوده است.


در رابطه با کاهش وزن سلبریتی ها و شخصیت های معروف مقالات زیر را نیز بخوانید:

۱۵ آدم مشهوری که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ کیلو وزن کم کرده اند

نعیمه نظام دوست با این عمل لاغری شاهکار از چاقی نجات یافت!


عمل لاغری بهاره رهنما به کمک بالون معده

خانم رهنما برای مدتی از بالون معده استفاده می کند. طبیعی بود که حدود ۱۰ کیلو از وزن بخاطر نوع عمل و کارکرد بالون کاهش پیدا کند. اما روش بالون معده واقعا خطرات خود را نیز دارد. برای مثال بیمار دچار درد می شود. بیمار باید صبر و تحمل بالایی داشته باشد و برای جواب دادن و لاغر شدن بسیار صبور باشد. و طی مدتی که بالون دارد حتما باید رژیم های غذایی خاصی داشته باشد. از طرفی جراحی بالون به درد هر کسی نمی خورد:

 • موقتی است و پس از چند وقت برداشته می شود.
 • حتی باعث افزایش سایز معده می شود.
 • مدتی بعد از اینکه برداشته شود دوباره افزایش وزن به سراغ بیمار می آید.

  بازگشت وزن بعد از بالون گذاری معده

رهنما میگوید با روش بالون ۱۰ کیلو وزن کم کردم اما با توجه به درد و مشکلاتی که داشتم تصمیم بر آن شد که بالون را بردارند. بعد از برداشت بالون نه تنها ۱۰ کیلوی کام شده بازگشت بلکه ۸ کیلوگرم دیگر نیز به آن افزوده شد. و در مجموع ۱۸ کیلوگرم اضافه وزن داشتم.


راز لاغری بهاره رهنما از زبان خودش : بلاخره عمل بهاره راهنما چی بود؟

رهنما پس از دیدن یکی از دوستان خود که عمل جراحی اسلیو معده انجام داده ترغیب می شود که عمل جراحی لاغری انجام دهد. اما چون انواع و اقسام روش ها را امتحان کرده و نتیجه خاصی ندیده می ترسد که عمل جراحی اسلیو نیز بی‌نتیجه باشد. پس از پرس و جوهای زیاد بلاخره تن به عمل اسیلو معده (اسلیو گاسترکتومی) می‌دهد. و به دست یکی از بهترین جراحان لاغری ایران وزن زیادی از دست می‌دهد.

عمل لاغری بهاره رهنما – عمل بهاره راهنما چی بود؟


عمل جراحی اسلیو چیست؟

معمولا برای لاغر شدن و کاهش وزن از طریق پروسیجر جراحی، از دو روش استفاده می‌کنند.

 • یکی اسلیو گاسترکتومی
 • و دیگری دئودنوم سوویچ یا بای پس روده است.

در طی عمل لاغری اسیلو قسمتی از معده انسان برداشته می‌شود. در این حالت میل به‌ ریزه‌خواری کاهش یافته و یا متوقف می‌شود. با کمک عمل اسلیو اشتها به میزان زیادی کم میشود و کاهش وزن سریعتر رخ می دهد. در عمل جراحی دئودنوم سوییچ نیز علاوه بر قسمتی از معده روی قسمت هایی از روده نیز دستکاری هایی صورت می‌گیرد. اسلیو معده که عمل لاغری بهاره رهنما بود از بهرتین و پرطرفدارترین عمل عمل های لاغری است.


نکته پایانی از وبسایت نسخه

همانطور که در مقاله گفته شد عمل لاغری بهاره رهنما جراحی اسلیو معده است. عمل جراحی اسلیو معده در ایران رو به گسترش است و البته مقداری هم هزینه بر. شاید شما هم به دنبال کاهش وزن به شیوه خانم بهاره رهنما هستید و در تکاپوی یافتن یک پزشک متخصص و جراح چاقی خوب و حرفه ای هستید. اما پیشنهاد می‌شود قبل از انجام عمل اسلسو معده همه جوانب را بسنجید و در نهایت بهترین جراح چاقی ممکن را انتخاب کنید تا نتایج فوق العاده ای در کاهش وزن داشته باشید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است