8 کاری که افراد دارای اعتماد به نفس در انجام آن‌ها مهارت دارند!

۸ کاری که افراد دارای اعتماد به نفس در انجام آن‌ها مهارت دارند!

تیر ۲۴, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

اطمینان و اعتماد دو قطعه اساسی در پازل زندگی انسان‌ها هستند که ما را قادر به انجام کارهای خارق‌العاده‌ای در زندگی می‌کنند. اعتماد به نفس چیزی است که اغلب در مردم قابل تشخیص است، اما اکثر مردم نمی‌دانند که افراد مطمئنی که اعتمادبنفس بالایی دارند دقیقا چه کارهایی انجام می‌دهند و در انجام چه کارهایی تخصص دارند. در ادامه ۸ کاری که به راحتی و با مهارت توسط این افراد صورت می‌گیرد را توضیح داده‌ایم. با انجام این کارها اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.

لبخند بزنید

لبخند به راحتی، بدون دردسر و حتی بدون هیچ هزینه‌ای چنان فواید بینظیری برای ما دارد که تصورش را هم نمی‌توانید بکنید. کوچکترین کاری که لبخند روی لب‌های شما می‌کند، کاهش سطح تنش و استرس است. وقتی لبخند می زندید مغز شما احساس می‌کند که شما خوشحال هستید و حتی شدت لبخند و خنده از سوی این ارگان بیشتر می شود. لبخند فاصله بین افراد را کمتر می‌کند و اعتماد دیگران را به شما جلب می کند. افرادی که اعتماد به نفس خوبی دارند در مواقع مناسب همیشه لبخند بر چهره دارند. شما هم امتحان کنید.

لبخند بزنید

افراد با اعتماد به نفس بالا را تشویق می‌کنند

افراد با اعتماد ‌به ‌نفس بالا از توانایی‌های خود، آگاهی دارند و دیگران را تهدید نمی‌کنند. به جای تمسخر و شماتت، این افراد با درونی مهربان دیگران را تشویق می‌کنند و آن‌ها را به سمت نتایج مطلوب سوق می‌دهند. دفعه بعد که با یک نفر صحبت کردید و او از برنامه‌های خود صحبت کرد، او را به سوی هدفش تشویق کنید و برای او الهام بخش باشید نه تخریب‌گر. تا متوجه تاثیر کار خود بر روی زندگی و ذهن خود شوید. علائه بر این دیگران را نیز به سمت خود جذب می‌کنید.

افراد با اعتماد به نفس بالا را تشویق می‌کنند

زبان بدن مثبت و گشاده

نوع حالات و ژست‌های شما (زبان بدن) به راحتی بر روی دیگران تاثیر می‌گذارد. شما به کمک زبان بدن خود بدون اینکه حتی یک کلمه صحبت کنید قادرید بسیاری از مفاهیم را منتقل کنید. با لبخند زدن، راست ایستادن بدون اینکه کمر و ‌های شما قوس بردارد، چهره ای با اعتماد به نفس از خود به نمایش می‌گذارید. هرگاه در یک موقعیت استرس زا و پر تنش قرار گرفتید برای نشان دادن اعتماد به نفس خود جدی، مصمم و محکم بایستید.

زبان بدن مثبت و گشاده

هوای مردم را دارند

افراد با اعتماد به نفس نیازی به دیده شدن ندارند و با توجه به رفتار و منش خود دیده می‌شوند. وجود این ‌ها در چنین افرادی باعث جذب سایرین به آن‌ها می‌شود. چرا که دیگران چنین افرادی را به عنوان مرجع نگاه می‌کنند. بنابراین افراد با اعتماد به نفس احوال مردم را می‌پرسند، از وضعیت دیگران جویا می‌شوند. اگر کمکی از دستشان بر بیاید برای دیگران انجام می‌دهند. این افراد بخاطر چنین خصلت‌هایی در میان مردم محبوب هستند.

هوای مردم را دارند

افراد با اعتماد به نفس بالا شنونده‌های خوبی هستند

هرچه بهتر به دیگران گوش دهید احساس و منطق آن‌ها نیز برای شما روشن‌تر خواهد شد. مردم دارای اعتمادبنفس بالا در هنگام گوش دادن به صحبت دیگران، به دقت گوش می‌دهند و هر چیزی که آن‌ها بگویند را همان‌گونه که گفته شده می‌شنود. شنیدن، راهی است که از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های دیگران آگاه می‌شوید. افراد با اعتماد به نفس دقیقا پس از اتمام حرف دیگران پاسخ نمی‌دهند. آن‌ها حداقل ۳ ثانیه مکث می‌کنند سپس شروع به سخن گفتن می‌کنند.

افراد با اعتماد به نفس بالا شنونده‌های خوبی هستند

لباس آراسته و مرتب می‌پوشند

ممکن است کمی مسخره به نظر برسد. اما لباس تاثیر زیادی روی افکار می‌گذارد. نوع لباس پوشیدن شما نشانه ای از درون شما است. افراد با اعتماد بنفس بالا همیشه لباس های مرتب، اتوکشیده و تمیزی دارند. بنابراین، دفعه بعد که به موقعیتی می‌روید که در آن شما نیاز به اعتماد به نفس خواهید داشت (یک سخنرانی، مذاکره، مکالمه بسیار مهم و غیره)، لباس‌های تمیز و مرتب و مناسب موقعیت بپوشید.

لباس آراسته و مرتب می‌پوشند.

همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند!

به جای تمرکز بر روی صرفا اتفاقات و جنبه‌های منفی، افراد با اعتماد به نفس همیشه نیمه پر لیوان و جنبه‌های مثبت قضایا را می‌بینند. چون می‌دانند راه در رو، در نیمه پر لیوان است و از نیمه خالی راه خروجی از بحران وجود ندارد. تمرکز این افراد روی راه‌حل هایی است که می‌توان روی آن‌ها مانور داد و نتیجه‌ای از آن‌ها به دست آورد. با دیدن جنبه‌های مثبت همیشه امید به حل مشکل وجود دارد.

همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند!

مراقبه و مدیتیشن انجام می دهند

مراقبه یکی از بهترین‌ راه‌ها برای حضور در زمان حال و تمرین برای خود بودن است. افراد با اعتماد به نفس آگاهی خوبی از وضعیت خود و اطراف خود دارند. تفکر و تمرکز می‌تواند ذهن شما را بهبود بخشد و شما را از افکار و شرایط خود آگاه‌تر کند. اگر شما در شناخت افکار و حالات خود موفق باشید، قادر خواهید بود کنترل مناسبی روی آن‌ها داشته باشید. و افکار منفی را به مثبت تبدیل کنید. با تبدیل هر فکر منفی به مثبت، اعتماد به نفس شما نیز یک گام بیشتر خواهد شد.

مراقبه و مدیتیشن انجام می دهند

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است