زندگی بهتر - 14 کاری که زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کنند (بخش دوم)

۱۴ کاری که زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کنند (بخش دوم)

تیر ۲۳, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

برای اینکه زندگی ما شادتر و پر رونق‌تر شود باید تمام تلاشمان را بکنیم. تفاوت زیادی بین زنده بودن و زندگی کردن وجود دارد. حتی بین زندگی خوب با زندگی بهتر و عالی کلی تفاوت وجود دارد. اگر هر انسانی برای بهتر شدن زندگی خودش تلاش کند دنیایی ساخته می‌‍شود که همگان از بودن در آن لذت می‌برند. اگر شما هم می‌خواهید با اشتیاق زندگی بهتری برای خود بسازید با ما همراه باشید و تلاش کنید زندگی خود را از این رو به آن رو کنید.

برای مطالعه بخش اول کلیک کنید


۸ . از حاشیه امنیت خود فاصله بگیرید

تصور اینکه برای رسیدن به زندگی بهتر باید از خیر بسیاری از چیزها گذشت اشتباه است. برخی از افکار دست و پای آدم را می‌بندند و مانع از تجربه رخدادهای جدید می‌شوند. برای بهتر شدن هرگز لازم نیست چیزی را از نو آغاز کنید، بلکه کافی است در همین مرحله‌ای که هستید برخی چیزهای جدید بیاموزید. و برای اینکار باید از چهارچوب فکری خود کمی پا را فراتر بگذارید. با حفظ کیفت زندگی خود، سعی کنید کم کم چیزهای جدید امتحان کنید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

8 . از حاشیه امنیت خود فاصله بگیرید

۹ . سپاسگزار باشید

سپاسگزاری همیشه یک خصلت پسندیده است. اولین کاری که باید برای داشتن زندگی بهتر انجام دهید این است که از خودتان سپاسگزار باشید. از اینکه برای زندگی تلاش می‌کنید باید از خودتان تشکر کنید. با کمی مثبت اندیشی و خوش بینی، قادر خواهید بود همیشه جنبه‌های مثبت قضایا را ببینید. برای مثال شما شاید از مسیر خانه تا محل کار متنفر باشید، اما می‌توانید بابت داشتن یک ماشین تر و تمیز که می‌توانید آن را تا اداره برانید سپاسگزار باشید.

از اینکه هر روز صبح از خواب بیدار می‌شوید باید سپاس گذار باشید. زیرا امروز نیز فرصت دارید تا برای زندگی خود تلاش کنید و زندگی بهتری بسازید. هر روز با اشتیاق از خواب برخیزید و به این فکر کنید که امروز چه کارهایی می‌توانید برای داشتن زندگی بهتر از دیروز انجام دهید.

9 . سپاسگزار باشید

۱۰ . به درون خود متصل شوید و با خود ارتباط برقرار کنید

ما همیشه یک خلوتی برای خودمان داریم یعنی همه این خلوت را دارند. این زمان بهترین فرصت برای ارتباط برقرار کردن با درونمان است. وقتی با اشتیاق زندگی می‌کنید قاعدتا خودتان هم علاقمند هستید. دقیقا مانند پدری که با بچه‌های خودش مهربانی می‌کند، و وقت می‌گذارد، هر کسی می‌تواند یک مدت زمان کوتاه برای رسیدگی به خود اختصاص دهد. هرچه آدمیزاد از درون خودش شناخت بیشتری داشته باشد، قطعا زندگی بهتر و شیرین‌تری را تجربه خواهد کرد. برای اینکه با دیگران مهربان باشید برای اینکه جهانی بهتر بسازید باید ابتدا به درون خود بروید و با خود مهربان باشید. تا با خود خوب نباشید با کس دیگری نمی‌توانید خوب برخورد کنید.

10 . به درون خود متصل شوید و با خود ارتباط برقرار کنید

۱۱ . با دیگران مهربان باشید

وقتی یاد گرفتید که با خود مهربان باشید، خود به خود با دنیا نیز به خوبی برخورد می‌کنید. آدم‌هایی که مشتاقانه و خوب زندگی می‌کنند همیشه با دیگران خوب هستند. در موقع نیاز اگر توانستند کمک می‌کنند. و همیشه در جهان کسی هست یا مساله‌ای هست که شما بتوانید به حل آن کمک کنید. قرار نیست خود را صرف امور خیریه کنید. اما اگر می‌خواهید زندگی بهتر تجربه کنید از کمک و مهربانی به دیگران دریغ نکنید. نمی‌توانید فکرش را بکنید که مهربانی خصوصا با حیوانات چه معنای عمیقی به زندگی‌تان می‌دهد.

11 . با دیگران مهربان باشید

۱۲ . برای ساخت زندگی بهتر از خلاقیت خود استفاده کنید

مشکل همیشه هست و راه حل هم به وفور برای هر مشکلی وجود دارد. اگر برای پیش بردن کارهای روزمره خودتان خلاقیت به خرج بدهید، زمانی که مشکلی برای شما پیش بیاید، اتوماتیک و بدون اینکه حتی متوجه شوید با همان خلاقیت مشکلات را حل می‌کنید. گاهی اوقات با خلاقیت سخت‌ترین مسائل به کمک راه حل های کوچک نیز حل می‌شوند. پس سعی کنید روزانه مسائل را با اشتیاق و خلاقیت حل کنید.

12 . برای ساخت زندگی بهتر از خلاقیت خود استفاده کنید

۱۳ . پیشگیری از بیماری ها

برای اینکه بتوانید بهتر زندگی کنید، باید تنی سالم و روانی پویا داشته باشید. اگر به سلامتی خود اهمیت ندهید به زودی بیماری و مشکل سراغتان خواهد آمد. نسبت به انجام کارهای پیشگیرانه کوشا باشید. برای مثال آزمایش‌های غربالگری را به صورت منظم انجام دهید. از توصیه‌های پزشکان متخصص و مشاورین حرفه‌ای برای توسعه سلامتی خودتان بهره ببرید.

13 . پیشگیری از بیماری ها

۱۴ . بر ترس های خود غلبه کنید

ترس باعث می‌شود که از انجام بسیاری از کارها اجتناب کنید. ترس همیشه بد نیست اما اگر همیشه از چیزهایی می‌ترسید، بدانید که زندگی جالبی نخواهید داشت. ترس از نا آگاهی می‌آید. مگر شما چقدر نسبت به چیزی نا آگاهی دارید که آنقدر از آن چیز می‌ترسید؟ تا حالا برای آگاه شدن و بدست آوردن اطلاعات تلاش نکرده‌اید؟

ترس‌های خود را بشناسید و با آن‌ها مقابله کنید. با دانش، چیزی برای ترسیدن وجود نخواهد داشت. اگر می‌خواهید زندگی بهتر و مشتاقانه‌تری داشته باشید به خاطر داشته باشید که ترس مانع از پویایی و تلاش شما می‌شود.  پس سعی کنید از این به بعد در خروج را به ترس‌های خود نشان دهید.

14 . بر ترس های خود غلبه کنید


توصیه نهایی از وبسایت نسخه

فراموش نکنید که شما باید در این دنیا زندگی کنید. زنده بودن از عهده همه برمی‌آید اما مفهوم زندگی کردن چیزی نیست که هر کسی قادر به انجام آن باشد. با اشتیاق زندگی کنید. طوری زندگی کنید که شاد باشید. زندگی بهتر زمانی بدست می‌آید که واقعا از لحظه به لحظه آن لذت ببرید و برای شادی و خوشبختی بیشتر تلاش کنید.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است