درمان سوزش سر دل با دارو های درمانی ساده

درمان سوزش سر دل با دارو های درمانی ساده

مهر ۱۶, ۱۳۹۵ نسخه ریفلاکس معده به مری نظرات

درمان سوزش سر دل با دارو های غیر نسخه ای: تنوع زیادی از داروهای سوزش سر دل در کانتر وجود دارد تا نشانه ها را ازبین ببرد. اگر این ها نتوانند نشانه های شما را از بین ببرد، با پزشک خود در مورد دیگر نشانه های درمان سوزش معده صحبت کنید. ممکن است پزشک شما بخواهد شما را برای بیماری های برگشت اسید به مری یا GERD ارزیابی کند.

داروهای غیر نسخه ای برای درمان سوزش سر دل به قرار زیر هستند:

آنتی اسیدها برای سوزش سر دل

آنتی اسیدها، اسید معده را خنثی می کنند تا به سوزش سر دل، ترش کردن معده، و سوء هاضمه و ناراحتی معده کمک کنند. برخی آنتی اسیدها نیز حاوی سیمتیکون هستند، یک ماده که به حذف گاز اضافی کمک میکند. برخی انتی اسیدها می توانند باعث اسهال شوند مانند منیزیوم، یا کانستیپاتیون، مانند الومینیوم.

نمونه های آنتی اسیدها به قرار زیر هستند:

  • الکاسلتزر
  • شیر منیزیوم
  • الترناگل، امفوژل
  • گاویسکون، گلوسیل، مالوکس، میلانتا، رولادیس
  • پپتو بیسمول

می توانید به دقت انتی اسید ها را همانطور که توسط دکتر توصیه شده است یا براساس عنوان بسته مصرف کنید. اگر از داروها مصرف می کنید، ان ها را قبل از بلعیدن برای تسکین بیشتر بجوید.

اثرات جانبی مهم می تواند با اوردوز یا استفاده ی زیاد انتی اسید اتفاق بیفتد. اثرات جانبی شامل یبوست یا اسهال، تغییراتی در رنگ حرکات روده و فشردگی معده باشد.

کاهش دهنده های اسید برای سوزش سر دل

دو نوع دارو وجود دارد که برای کاهش تولید اسید در معده به کارمی رود: انتاکونیست های هیستامین و بازدارنده های پمپ پروتون.

نمونه های مسدود کننده ی H2 موجود در کانتر به قرار زیر هستند:

  • نیزاتیدین
  • فاموتیدین
  • سیمتیدین
  • رانیتید

FDA بازدارنده ی پمپ پروتون لانسورپازور، اومپرازول، اسومپرازول، و امپرازول سدیم بیکربونات را برای استفاده ی روی کانتر برای درمان سوزش سر دل مداوم برای ۱۴ روز ثابت کرده اند. تمام این داروها نیز به صورت نسخه در دسترس هستند. این داروها را براساس توصیه هایی روی بسته بندی یا ان طور که توسط پزشک شما توصیه شده است مصرف کنید.

اگر این داروها نمی توانند نشانه ها را ازبین ببرند، یا اگر نشانه های سوزش سر دل بدتر می شوند یا بیش از دوهفته ادامه دارند باید پزشک خود را ببینید.

ترکیب اهش دهنده ی ضد اسید برای سوزش سر دل

این تنها دارویی از این نوع است، رپسید کامل. این تشکیل شده از فاموتیدین، کلسیم، و منیزیوم است که توانایی خنثس سازی اسید یک انتی اسید و عملیات کاهش دهنده ی اسی را از یک داروی مسدود کننده ی اسیدی ترکیب می کند.

بنابراین کدامیک بهتر است؟

تمام این داروهای کانتری با حدی اختلاف نظرها، می تواند در کاهش نشانه های سوزش سر دل مفید باشد. افرادی که نشانه های سوزش سر دل شدید دارند که با این داروها تسکین نمی یابند یا ان هایی که از این داروها بیش از دوهفته استفاده کرده اند باید با پزشک خود صحبت کنند. ممکن است به نسخه های دارویی نیاز داشته باشند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است