پیشگیری از بیماری رفلکس معده به مری ( GERD )

پیشگیری از بیماری رفلکس معده به مری ( GERD )

مهر ۱۳, ۱۳۹۵ نسخه ریفلاکس معده به مری نظرات

راه های پیشگیری از بیماری رفلکس معده به مری ( GERD ) چیست؟

گاهی اوقات تغییر در شیوه زندگی به پیشگیری از بروز علائم بیماری ریفلاکس معده ، و یا GERD، یک فرم مزمن سوزش قلب، کمک می کند. علت عمده GERD این است که اسفنکتر تحتانی مری، که در جایی واقع شده است که مری به معده می پیوندد ، ضعیف است و یا به طور نامناسب شل می شود.

از آنجا که غذاهای چرب، خوشبوکننده ها ، شکلات، الکل، نیکوتین، و نوشیدنی های کافئین دار ، مانند قهوه یا نوشابه، اسفنکتر تحتانی مری را شل می کنند ، ممکن است قادر به کاهش میزان رفلکس اسید ی که  با اجتناب از این غذاها تجربه کردید نباشید. نوشیدنی های گازدار، مرکبات و آب میوه ها ، غذاهای ادویه دار، سس گوجه فرنگی ممکن است پوشش مری شما را تحریک کند  و اثر GERD را شدید تر کند. کاهش این مواد غذایی به برخی از افرادی که GERD دارند کمک می کند.

ممکن است رفلکس را با ترک سیگار، پوشیدن لباس های گشاد، خوردن غذاهای کم حجم، دراز نکشیدن برای حداقل سه ساعت بعد از غذا خوردن ، و یا اگر اضافه وزن دارید با کاهش وزن ،کاهش دهید. برخی از افراد از بروز علائم در شب با بالا بردن سر تخت خود با بلوک های ۶ اینچی و یا با خوابیدن بر روی بالش به شکل گوه ویژه ای که قسمت بالایی بدن را بالا می برد پیشگیری می کنند. خوابیدن به سمت چپتان نیز ممکن است علائم را کاهش دهد.

برخی از داروها، مانند قرص های ضدبارداری و داروهای پوکی استخوان، ممکن است سبب ریفلاکس و سوزش سر دل به عنوان یک اثر جانبی شود. اگر داروهایی که مصرف می کنید به نظر می رسد علت سوزش سردل شما باشد، با دکتر خود در مورد داروهای جایگزین صحبت کنید .تا زمانی که با دکترتان صحبت نکردید  داروی نسخه را قطع نکنید .


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است