کاشت ریش و سبیل به روش SUT

کاشت ریش و سبیل به روش SUT

اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸ نسخه بهداشت آقایان نظرات

از آنجاییکه ریش و سبیل در ظاهر مردانه تاثیر چشمگیری دارند ، بسیاری از مردانی که معمولا در اثر اختلالات هورومونی با این مشکل روبرو میشوند علاقمند به انجام عمل کاشت ریش و سبیل  می شوند . یکی از روشها ، عمل sut  می باشد .

کاشت ریش و سبیل  به روش sut  امروزه  از جمله روشهای پرطرفدار است از این بابت که معمولا با تکنولوژیهای جدید و بدون درد یا خونریزی در طی یک جلسه انجام میشود . معمولا گرافت های مو از پشت سر ناحیه بین دو گوش برداشته می شود و با توجه به نوع ابزار کاربردی گرافتهای مو برداشته میشود و معمولا آسیبی به گرافتها وارد نمی شود . در این روش پانج هایی به قطر کمتر از یک میلی متر روی پوست سر ایجاد می شود .

معمولا عمل با بی حسی موضعی انجام میشود . بعد از انجام عمل پیوند متخصص به دقت زاویه و محل استقرار و جهت مناسب را بررسی می کند از آنجاییکه معمولا به روش میکروسکوپی اینکار انجام  میشود آسیب هم به حداقل ممکن خواهد رسید در این روش با توجه به دقت بالا خط رویش موی طبیعی کاملا به  دست می آید .


مزایا و معایب روش sut

از آنجاییکه معمولا عمل سرپایی و بدون دردی است مزایای خوبی برای انتخاب دارد زیرا فرد به یک دوره ی کوتاه نقاهت میتواند به زندگی معمول خود ادامه دهد . از سوی دیگر معمولا با توجه به ابزار جدید گرافتهای مو آسیبی نمی بینند . با توجه به نیاز بیمار تعداد پیوندها و تراکم انها انتخاب میشود .

از آنجاییکه ریش و سبیل با پوشش دهی روی پوست ، از بروز سرطانهای پوست جلوگیری می کنند روش sut میتواند تا حدودی ریسک بروز سرطان در این نواحی را کم  کند .  با توجه به اینکه در این روش میتواند چند هزار تار مو را از پشت سر برداشت برای افرادی که ممکن است مادرزادی فاقد ریش و سبیل هستند گزینه ی خوبی باشد .

مانند روشهای دیگر تا حدودی التهاب ، قرمزی و تورم در محل ایجاد گرافت و پیوند مشاهده  میشود . نکته دیگر جنبه زیبایی شنایی است که باید در کاشت ریش و سبیل لحاظ شود به صورتیکه ظاهر و تراکم ریش و سبیل با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد بنابراین انتخاب پزشک با تجربه  بسیار حائز اهمیت است . هم چنین لازم است فرد سیگاری تا مدتی مصرف سیگار را کنار بگذارد و از آلودگیهای محیطی و مواد شیمیایی دور باشد .


کلینیک تخصصی ریش و سبیل sut

از آنجاییکه ریش و سبیل در ظاهر مردانه بسیار مهم است . باید در انتخاب کلینیک بسیار دقت کرد زیرا در بعضی مراکز از افراد بدون تخصصی استفاده میشود که نمی توانند با توجه به ساختار کل صورت و ابروها ، تراکم موی درستی برای ریش و سبیل در نظر بگیرند . با توجه به موقعیت خود از مراکز معتبر کمک بگیرید.


هزینه کاشت ریش و سبیل به روش sut

هزینه کاشت ریش و سبیل به روش sut در کشورهای مختلف متغیر است . در کل بر اساس تعداد گرافتها و تراکم موها و دستگاه های پیشرفته و هم چنین از همه  مهم تر پزشک متخصص هزینه مشخص میشود . از لحاظ هزینه ایی تا حدودی با کاشت مو متفاوت است اما در کل عمل پرهزینه  ایی محسوب میشود که با توجه به تکنیک و تعداد تار مو محاسبه خواهد شد .آنچه بسیار حائز اهمیت است مراکز معتبر اگرچه ممکن است هزینه ی بالاتری ارائه دهند اما به دلیل وجود استفاده از ابزار و تجهیزات استریل و محیط بهداشتی قطعا نتایج بهتری به همراه  خواهند داشت .

ترمیم ریش و سبیل میتواند به طرق مختلف انجام شود اما امروزه روش sut با توجه به مزایای زیاد و ایجاد موهای طبیعی بدون ظاهر عروسکی و مصنوعی از جمله روشهای مطلوب و با کارایی بالا محسوب میشود . با اینحال ممکن است گروهی به دنبال داروها یا قرصهایی برای حل این مشکل باشند اما تحقیقات نشان داده  است هیچ کدام تاثیر چندانی بر روند رویش ریش  سبیل ندارند بخصوص در افرادی که از لحاظ ژنتیکی مشکل دارند . اختلالات هورمون تستسترون هم در این پروسه دخیل خواهد بود .

با اینحا روش sut با استفاده از ابزار دقیق و سوزنهای بسیار ظریف ، برش های ریزی در نواحی تعیین شده ایجاد می کند . معمولا در این روش هیچ جای اسکار مشاهده  نمی شود و دوره نقاهت بسیار کوتاه  است . گرافت های مو کاملا سالم برداشته  میشوند و میتوان در طی یک جلسه چند هزار تار مو را به شکل ایده آل پیوند داد.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است