ماندن روی اهداف سلامتی

ماندن روی اهداف سلامتی

می 23, 2019 نسخه سلامت روان نظرات

همیشه در ابتدای سال بسیاری از مردم تصمیم میگیرند که به باشگاه رفته و ورزش کردن را برای تناسب اندام شروع کنند. متاسفانه همین جا مشخص می شود که بسیاری از این هدف گذاری های سلامت تا ۲ ماه بعد و یا حتی زودتر فراموش می شود. دلیل اصلی آن هم به این خاطر است که بسیاری از این هدف گذاری های غیر واقعی هستند. افراد قبل از این که شروع کنند خود را برای شکست آماده می کنند.

فکر رسیدن به قله همیشه هیجان انگیز است اما این که واقعا بخواهید از آن بالا بروید واقعا عملی است؟ ۲۰ کیلو در ۳ ماه کم کردن فوق العاده به نظر می رسد اما برای اکثر افراد چالش بسیار بزرگی است. چنین اهدافی متعهد ماندن را سخت می کند چرا که نتیجه خیلی زود به دست نمی آید. مشکل بسیاری از اهداف سلامتی همین مورد است.

آسان بگیرید

سال های برای ایجاد عادات سبک زندگی طول کشیده است تا به این نقطه برسید. عوض کردن این عادات زمان می برد. این مورد زیاد باب میل نیست اما شما را از زود جا زدن دور می کند.

تا حداقل ۳۰ روز متعهد بمانید

حداقل سه هفته برای شروع یک عادت جدید زمان لازم است ( در دو هفته احساس عادی بودن می کنید ) و شش هفته هم برای مستحکم شدن این عادت وقت لازم است. پس اگر در دو هفته اول جا زدید هیچ وقت نمی فهمید که تغییر برای شما مناسب بوده است یا نه. در دو هفته تغییر را حس می کند و در چهار هفته آن را مشاهده می کنید. هر موردی در سبک زندگی که تصمیم به عوض کردنش بگیرید، چه رژیم یا میزان ورزش کردن، به خودتان ۳۰ روز فرصت دهید تا ببینید تغییرات برای شما مناسب بوده است یا نه.

یک برنامه روزانه تهیه کنید

اگر واقعا می خواهید که سبک زندگی خود را تغییر دهید نمی توانید خود را به دست زمان بسپارید. نمی توانید هر زمانی که می خواهید به رختخواب رفته، بیدار شوید، بخورید و ورزش کنید. گفتن این جمله که بیشتر تمرین می کنم یک برنامه درست نیست. آرزو است. شکستن عادت های بد زندگی چیزی بیشتر از آرزو و قصد خوب می خواهد. این بهایی است که باید برای زندگی مورد نظر خود بپردازید.

اگر می خواهید روی اهداف سلامتی خود بمانید، یک برنامه زمان بندی روزانه برای آن تهیه کنید. اگر می خواهید ۳ تا ۵ بار در هفته به باشگاه بروید آن را به برنامه اضافه کنید تا بیشتر به آن متعهد بمانید. به خود فرصت بهانه و فرار کردن ندهید.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است