تغذیه سالم کودکان

تغذیه سالم کودکان

اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ نسخه راهنمای والدین نظرات

سبک زندگی سالم وقتی که کل خانواده در آن مشارکت کنند بسیار آسان تر خواهد بود. اما کودکان هیچ وقت نمی فهمند که چرا نیاز به غذای سالم و یا مرتب ورزش کردن دارند. آن ها وقتی فست فود می خورند و همیشه تلویزیون تماشا می کنند خوشحال هستند. در این مقاله چند نکته ای را برای ترغیب کودکان به تغذیه سالم با شما در میان می گذاریم.

همین امروز شروع کنید

وقتی بحث آموزش عادات خوب غذایی به کودکان می شود، هر چه زودتر اقدام کنید بهتر خواهد بود. کودکان کم سن و سال برای قبول یک سبک زندگی جدید باز تر هستند، چرا که هنوز مزه سبک زندگی چیپس و مبل و تلویزیون را نچشیده اند. هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

یک الگو باشید

صرف گفتن این که سبک زندگی سالم برای شما و خانواده شما مهم است برای کودکان کافی نیست. آن ها باید ببینند که شما درست غذا می خورید و از نظر فیزیکی هم فعال هستید. لازم نیست که ایده آل و کامل باشید، اما تا وقتی که تلاش می کنید کودکان منظور شما را درک می کنند.

خرید مواد غذایی و تهیه غذا را تبدیل به یک مساله خانوادگی کنید

آموزش نحوه خرید غذای سالم و آماده کردن وعده های غذایی سالم به کودکان یکی از بهترین هدیه هایی است که می توان به آن ها داد. خرید با کودکان در ابتدا کمی چالش برانگیز است اما با گذر زمان آسان تر خواهد شد. وقتی محصولی را از قفسه بر می دارید با کودک خود درباره آن و مزایا و اثرهایی که می تواند روی بدنشان داشته باشد صحبت کنید. کودکان را تشویق کنید تا برچسب ها را بخوانند و به مواد تشکیل دهنده، اطلاعات غذایی و میزان مناسب آن دقت کنند.

حتما کودکان را در تصمیم گیری دخیل کنید و این بدین معنی نیست که باید به آن ها اجازه دهید هر چه قدر می خواهند چیپس و پفک بردارند. این مورد فرصتی عالی برای آموزش میانه روی است و می توان برای برداشتن وعده های سالم تر به آن ها امتیاز داد. وقتی زمان آماده کردن غذا رسید، همه افراد خانواده را به آشپزخانه آورده و اجازه دهید به شما کمک کنند. به آن ها طریقه تهیه وعده های سالم را یاد دهید. پختن و خوردن غذای سالم را به یک تجربه سرگرم کننده و لذت بخش تبدیل کنید.

به کودکان بیاموزید که برای یک هدف تغذیه کنند

تغذیه سالم می تواند برای کودکان شما بی مفهوم باشد به خصوص اگر جوان باشند. باید این مورد را به فعالیت هایی که دوست دارند گره بزنید و به آن ها توضیح دهید که غذای سالم چگونه باعث می شود تا قوی تر و سریع تر و باهوش تر باشند.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است