ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ نسخه مقالات نظرات

آرامش فیزیکی یکی از مزایای اصلی ماساژ تراپی، به حساب می آید، پس به طور طبیعی بیشتر مردم وقتی ماساژ می گیرند که نیاز به آرامش دارند. با این حال، خوبی های سلامتی ماساژ بیشتر از آرامش است. تحقیقات علمی زیادی در این زمینه انجام گرفته است و اکثر آن نشان داده است که ماساژ درمانی برای درد کمر، عضلات گرفته، اعصاب تحت فشار، بی خوابی و افسردگی است. همچنین اثرات خوبی روی بیماری های سرطان، آرتروز و فشار خون بالا دارد.


ماساژ درمانی و مزایای آن

جریان خون بهتر

ماساژ جریان خون را بهبود می بخشد، انتقال مواد غذایی و اکسیژن به سلول ها را تقویت کرده و باعث حذف مواد زائد می شود. این خبر خوبی برای هر کسی است که از آرتروز یا ورم- تجمع مایع در زیر بافت بدن- رنج می برد.

آرامش فیزیکی

ماساژ بافت های ماهیچه ای بدن را آرام کرده که باعث کاهش درد ماهیچه، کاهش فشار عصبی، افزایش محدوده حرکتی مفاصل بدن، بهبود عملکرد در حین تمرین و کاهش احتمال جراحت در حین آن می شود. این مورد برای هر کسی که از سیاتیک رنج می برد مناسب است. ورزشکارانی که به طور مرتب تمرین می کنند هم می توانند از این مزایای ماساژ بهره مند شوند.

اثر آرام کننده ماساژ درمانی به کاهش فشار خون و ضربان قلب پایین تر نیز کمک می کند. یک ماساژ ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ای فشار خون متوسط را به میزان ۱۰ میلی متر جیوه کاهش می دهد و ضربان قلب را به میزان ۱۰ ضربان در دقیقه کم می کند. همه این ها تنها در یک جلسه ماساژ به دست می آید.

سلامت روانی بهتر

ماساژ درمانی می تواند نشانه های استرس، افسردگی، و اضطراب را کاهش دهد. ماساژ افزایش چشم گیری در انتقال دهنده های عصبی که باعث کاهش اضطراب و همچنین کاهش هورمون های همراه با اضطراب پایین می شود. این مورد به احساس کاهش استرس کمک می کند.

خواب راحت تر

کیفیت خواب خوب برای سلامت و حال خوب شما ضروری است. در حقیقت، خواب ناکافی باعث وسواس، بیماری قلبی عروقی، دیابت و افسردگی می شود. یک ماساژ به شما کمک می کند تا بهتر بخوابید. خوابی که برای هر کسی که از بی خوابی رنج می برد بسیار خوشحال کننده است.

سیستم ایمنی قوی تر

یک ماساژ ۴۵ دقیقه ای افزایش چشم گیری در گلبول های سفید بدن ایجاد می کند که نقش حیاتی در دفاع از بدن در مقابل بیماری ها دارند.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است