خانه

خانه

اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸ نسخه سلامت روان نظرات

وقتی بعد از یک روز طولانی به خانه می رسید چه حسی دارید؟ احساس آرامش یا استرس بیشتر؟

احتمالا می دانید که خانه به هم ریخته و کثیف، آرام شدن را بسیار سخت می کند. چیزی که ممکن است باعث تعجب شما شود، این است که حتی یک خانه تمیز و مرتب هم اگر طراحی نامناسبی داشته باشد باعث استرس شما خواهد شد. با این حال بیشتر اشتباهات طراحی قابل جبران اند.


آسیاب به نوبت

اگر خانه شما شلوغ و به هم ریخته باشد طراحی شما دیگر اهمیتی ندارد. پس اول باید از شر این همه بی نظمی خلاص شوید. گفتنش از انجام دادنش آسان تر است چرا که یک خانه شلوغ انرژی شما را می کشد و باعث می شود قبل از شروع کردن هم حس شکست داشته باشید.

برای تمیز کردن خانه یک برنامه هفتگی بگذارید. دو بار تمیز کردن لباس ها و یک بار تمیر کردن اساسی خانه. به محض این که این عادت در شما ایجاد شد دیگر به آن فکر هم نمی کنید.


خرت و پرت

پر کردن همه جای خانه با خرت و پرت خانه شما را، حتی اگر همه چیز سر جایش باشد، به هم ریخته نشان می دهد. چند بالشت اضافه روی مبل راحت تر است اما همیشه مجبورید که آن ها را از روی زمین برداشته و مرتب کنید. بهترین راه، جلوی چشم گذاشتن اشیایی است که شما را شاد و سرشار از عشق می کند.


تصاویر چاپی

بیش از حد عکس داشتن در خانه ایجاد یک طراحی شماتیک را سخت می کند. اما می توانید چندین عکس را با قانون ۶۰-۳۰-۱۰ با هم ترکیب کنید. عکس غالب، ۶۰ درصد فضا را می گیرد، دومین عکس ۳۰ درصد و عکس آخر تنها ۱۰ درصد فضا را از آن خود می کند.


بو

پوشک بچه، نوجوان شلخته و همه و همه بو دارند. بویی که خانه شما را مثل یک ورزشگاه پر از ورزشکار عرق کرده می کند. شاید به این بود عادت کرده باشید اما این به معنی استرس وارد نکردن این بو به شما نیست.


نور

نور بد در خانه به شدت استرس زا است. نور طبیعی راهی برای شادتر بودن و کسب انرژی بیشتر است. پس اگر خانه شما پنجره دارد، از آن ها استفاده کنید، اگر خانه شما پنجره هم ندارد، چند جفت لامپ با نور خوب تهیه کنید.


رنگ ها

شاید رنگ هایی چون زرد و قرمز شما را جذب کنند اما این به این معنی نیست که بهترین رنگ ها برای خانه شما هستند. آرامش داشتن در خانه ای به رنگ سفید یا آبی بسیار آسان تر خواهد بود.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است