مراقبت از پوست در زمستان

مراقبت از پوست در زمستان

اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸ نسخه نظرات

زمستان دمای سرد، رطوبت پایین و بادهای قوی به همراه خودش می آورد. این شرایط سخت باعث خشک شدن پوست، حساسیت، شکنندگی و خارش آن می شود. روند محافظت از پوست شما در زمستان جوابگو نخواهد بود چرا که پوست شما رطوبتی بیش از مقدار معمول نیاز دارد. با این حال، با کمی تلاش، می توانی روتین مراقبت از پوست خود را برای هوای سردتر تطبیق دهید.


دوش آب ولرم کوتاه تر همراه با صابون ملایم

دوش آب داغ وقتی هوای بیرون سرد است حس فوق العاده ای دارد اما باعث پاک شدن روغن از روی پوست شما می شود و آن را خشک کرده و باعث خارشش می شود. به طور کلی، اگر پوست شما در هنگام بیرون آمدن از زیر دوش قرمز شد، آب بسیار داغ است. دوش آب ولرم بگیرید تا پوست شما درخشان بماند و آب آن از بین نرود. همچنین زمان کمتری را در حمام صرف کنید تا دست و پای شما زیاد قرمز نشود. شاید فکر کنید که دوش با زمان زیاد پوست شما را هیدراته می کند اما خلاف این موضوع صحیح است. این موضوع باعث پاک شدن مانع های چربی و پروتئینی می شود که رطوبت را داخل بدن نگه داشته و از پوست شما در برابر هوای سرد زمستان محافظت می کند.

در نهایت، صابون ها برای از بین بردن چربی پوست طراحی شده اند، که ممکن است برای پوست شما که به خودی خود خشک است بسیار بد باشد. یک صابون ملایم، یا ژل حمام پایه روغن برای پوست شما در زمستان بهتر است.


مرطوب کنید، مرطوب کنید، مرطوب کنید!

بهترین راه برای رفع مشکل خشکی در حین زمستان مطمئن شدن از مرطوب کردن پوست است. خمیر و سرم موانع بهتری برای حفظ رطوبت بدن هستند. آن ها بهتر از ژل و لوسیون عمل می کنند. بعد از این که یک دوش آب گرم با صابون ملایم گرفتید، خود را خشک کرده و از کرم، روغن و یا سرم برای تقویت پوست استفاده کنید. این موارد باعث حبس کردن رطوبت و نرم و سالم شدن پوست می شود.


ضد آفتاب را فراموش نکنید

بعضی افراد عقیده دارند که ضد آفتاب در زمستان غیر ضروری است چرا که خورشید اشعه های ضعیف تری دارد. این مورد اصلا درست نیست. ۸۰ درصد اشعه های مضر خورشید قادر هستند تا از لایه ضخیم ابرها عبور کنند. همچنین اشعه خورشید حالت تجمعی دارد، پس قرار گرفتن روزانه در معرض آفتاب باعث چین چروک صورت، پوست خشک و افزایش خطر سرطان می شود. یک ضد آفتاب مناسب در هوای بارانی و آفتابی شما را از این خطرات کاملا دور می کند.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است