پیلاتس

پیلاتس

اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ نسخه ورزش و سلامت نظرات

در دنیای امروز برنامه های تمرینی زیادی وجود دارد. چطور می فهمید که کدام را برای رسیدن به نتیجه مطلوبتان انتخاب کنید. در این مقاله شما را با یکی از این برنامه ها که امتحان خود را پس داده است آشنا می کنیم. پیلاتس .

پیلاتس یکی از محبوب ترین برنامه  های ورزشی است و دلایل خوبی هم برای آن وجود دارد. این تکنیک در قرن ۱۹۰۰ میلادی توسط جوزف اچ پیلاتس ایجاد شد تا به توانمندسازی دوباره مجروحان جنگی کمک کند.


چرا پیلاتس؟

پیلاتس رابطه کمی با ایروبیک دارد؛ این ورزش ترکیب انعطاف پذیری، و تمرین استقامت است که روی تقویت مرکز بدن تمرکز می کند. در حالی که تمرین های پیلاتس روی مت های ضخیم تر از مت یوگا انجام می شود، به هیچ وجه از یوگا سرچشمه نگرفته است. پیلاتس برای تازه کاران بسیار دینامیک تر است و شامل حرکت های کششی و ایستا نمی شود. حرکت هایی که شبیه به یوگا است. ساختارمند تر است و شامل تجهیزات بیشتر شامل یک پابند، حامل، نوار ها و فنر ها می شود. هیچ سرود و آهنگی هم در میان نیست.


آیا مردان هم پیلاتس انجام می دهند؟

پیلاتس شاید در میان زنان محبوب تر باشد اما هیچ چیز خاصی آن را برای زنان مناسب تر نکرده است. در حقیقت، این ورزش توسط یک مرد پایه گذاری شده است. بهترین چیز درباره آن این است که با سطح تناسب اندام های مختلف تطبیق داده می شود. علاوه بر تقویت قوای درونی برای ماهیچه سازی هم ورزش بسیار مناسبی به حساب می آید. تمرین انعطاف پذیری به پرهیز از کشش های ماهیچه و جراحات آن در حین ورزش کمک می کند.


کلاس های پیلاتس یا پیلاتس در خانه

بسیاری از افراد درباره این که زیاد هماهنگ نیستند و یا برای یک کلاس پیلاتس خجالتی هستند نگرانند. خوشبختانه، افراد دیگر در کلاس معمولا مشغول تمرکز روی نفس کشیدن و حفظ تعادل خود هستند و اصلا به دیگران توجهی ندارند. اگر می خواهید بیشترین منفعت را از پیلاتس ببرید به کلاس رفته تا تمام تجهیزات ضروری برای شما حاضر و آماده باشد. شاید در چند جلسه اول زیاد با دیگران هماهنگ نباشید اما انعطاف پذیری شما و هماهنگیتان به سرعت بهبود پیدا می کند.

اگر رفتن به باشگاه شما را مضطرب می کند، در خانه شروع کنید تا حس شما بهتر شود و بعد از به کلاس پیلاتس بروید. چندین تمرین پیلاتس اصلی در اینترنت و منابع دیگر وجود دارد که می توانید کار خو را در خانه با آن ویدئو ها شروع کنید.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است