گیاه خواری

گیاه خواری

اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ نسخه تغذیه سالم نظرات

دلایل زیادی برای گیاه خواری وجود دارد. با این که بسیاری از افراد به خاطر دلایل مذهبی یا اخلاقی تصمیم به گیاهخواری می گیرند، بیشتر افراد برای یک زندگی سالم تصمیم به گیاه خوار شدن می گیرند.


مزایای گیاه خواری

گیاه خواری مزایای زیاد نسبت به گوشت خواری در بلند مدت دارد. این افراد معمولا ۱۵ کیلو وزن کم تری دارند. بله! گیاه خواری به شما کمک می کند تا در وزن سالم خود باقی بمانید و تا ۱۰ سال به زندگی خود اضافه کنید. گیاه خواران کم تر در معرض دیابت، بیماری قلبی و سرطان هستند. گیاهان، بر خلاف محصولات حیوانی، کلسترول و چربی اشباع که به کلسترول بالا و مشکلات عروقی می انجامد، ندارند.

حتی بین گیاه خواران، سلامتی نتیجه غذاهایی است که فرد انتخاب می کند. سه نوع عمده رژیم گیاه خواری وجود دارد. گیاه خواران لاکتو وو که تعداد بیشتری دارند. آن ها تمام محصولات لبنی و تخم مرغ را علاوه بر گیاهان مصرف می کنند. گیاه خواران لاکتو محصولات لبنی را می خورند اما تخم مرغ نمی خورند. و در نهایت گیاه خواران اوو هیچ محصول لبنی مصرف نمی کنند.

گیاه خواران صرف، فقط با سبزیجات، لوبیا، عدس، نخود و دانه ها زندگی می کنند. آن ها هیچ محصول حیوانی را مصرف نمی کنند.


گیاه خوار شوید!

همانطور که می توان تصور کرد، دگرگون کردن رژیم غذایی آسان نخواهد بود، پس داشتن یک دلیل خوب برای گیاه خوار شدن کمک شایانی به شما خواهد کرد. سلامت بیشتر یکی از دلایل واضح برای گیاه خوار شدن است. سلامت ماندن شما در زمان سخت شدن این موضوع به کمک شما خواهد آمد. اولین قدم برای گیاه خوار شدن پیدا کردن جایگزین های پروتئینی و دستور غذایی است که از پخت و خوردن آن لذت می برید.

خود را برای درست کردن دستورهای غذایی گیاه خواری جدید به صورت هفتگی به چالش بکشید. این کار شما را در تثبیت یک سبک زندگی جدید یاری می کند. به یاد داشته باشید که بسیاری از رستوران ها گزینه هایی مخصوص گیاه خواران دارند. همیشه می توانید منوی این رستوران ها را آنلاین مشاهده کنید.


گیاه خوار بمانید!

بالا و پایین شدن در دوره گذار کاملا طبیعی است. یک راه برای غلبه بر این موارد از طریق استفاده از جایگزین های گوشت است. برای مثال، نیاز نیست ماکارونی نخورید چرا که قادرید خیلی از جایگزین های گوشت را در مغازه ها برای ماکارونی پیدا کنید. درست است که کمی مزه متفاوت تری حس می کنید اما به آن عادت کرده و به نقطه ای می رسید که حتی بیشتر آن را دوست خواهید داشت چرا که حس بهتری به شما می دهد.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است