آلرژی فصلی

آلرژی فصلی

می 14, 2019 نسخه آلرژی نظرات

بسیاری از افراد به دنبال فرا رسیدن بهار و وقتی هستند که می توانند پالتو و کاپشن خود را کنار بگذارند و هوای گرم تر را تجربه کنند. متاسفانه در ابتدای بهار، فصل آلرژی هم با رها شدن گرده گل ها شروع می شود و افراد شروع به عطسه و سرفه می کنند و درد سینوس آن ها را اذیت می کند.


فصل آلرژی چه زمانی است؟

اگرچه که فصل آلرژی خیلی واژه متداولی است، اما در واقع فصل خاصی برای آلرژی وجود ندارد. فصلی که آلرژی همه گیر شود. با این اوصاف، اکثر مردم کنش های آلرژیک را در فصل اوج گرده افشانی تجربه می کنند که از فروردین تا خرداد ادامه دارد. بسته به شرایط آب و هوایی، عوامل آلرژی زا حتی بیشتر از این هم در هوا باقی می مانند. سیستم ایمنی بدن این مواد آلرژی زا را به عنوان مواد مضر می شناسد و هیستامین هایی را در خون پخش می کند. این هیستامین ها هستند که نشانه های آلرژی معروف را به وجود می آورند که از آن جمله می توان به آبریزش بینی و چشم های قرمز اشاره کرد.


چطور می فهمید آلرژی دارید؟

نشانه های معمول آلرژی شامل عطسه، سرفه، آبریزش بینی و چشم و سیاهی زیر چشم است. اگر این نشانه ها را دارید با دکتر خود صحبت کنید تا شما را به یک متخصص آلرژی برای تست خون یا پوست ارجاع دهد. برای تست پوست، متخصص یک تکته از پوست شما را برداشته و آلرژن را به آن تزریق می کند. اگر به آن ماده آلرژی داشته باشید، یک شبکه زنبوری به وجود می آید.


رسیدگی به آلرژی

بهترین راه برای رسیدگی به آلرژی کم کردن هر گونه محرک در محیط اطراف است. برای مثال، مطمئن ترین راه برای جلوگیری از واکنش آلرژیک در طی فصل آلرژی بیرون نرفتن است. واضح است که این راه حل خوبی برای اکثر مردم نیست و خیلی هم راه سالمی نیست. بعضی نکات برای مدیریت این آلرژی بدون بیرون نرفتن وجود دارد.

مقابله با آلرژی با راه های طبیعی

برای کاهش در معرض گرده گیاهان قرار گرفتن، به محض این که به خانه می رسید لباس های خود را عوض کرده و دوش بگیرید. این مورد باعث می شود تا از شر گرده های روی مو و پوست خود خلاص شود. گرد و غبار هم یکی دیگر از مواد آلرژی زا است. شما می توانید با جارو کشیدن روزانه خانه گرد و خاک را کاهش دهید. همچنین، فرش خود را به طور حداقلی فرش کنید و روی بالشت خود روکش بکشید. همچنین می توانید از فیلتر هوا هم استفاده کنید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است