ورزش کردن در هوای سرد

ورزش کردن در هوای سرد

اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸ نسخه ورزش و سلامت نظرات

ورزش کردن در هوای سرد همیشه یک مساله دردسر ساز بوده است. هوای سرد بهانه بسیار عالی برای توقف فعالیت های بیرون خانه است و چایی خوردن و جا خوش کردن در خانه یکی از وسوسه کننده ترین فکر ها است. حتی بعضی از اوقات افراد بین ۴ تا ۵ کیلو در فصل سرما اضافه وزن پیدا می کنند.


ورزش کردن در هوای سرد : لباس های ورزشی گرم خود را بیرون بیاورید

لباس های ورزشی جنبه ای بیشتر از بحث مد دارند. اگر قصد دارید برای یک پیاده روی یا ورزش ساده در زمستان به بیرون از خانه بروید و یا به طور ساده قصد ورزش در هوای سرد را دارید، باید مطمئن شوید که لباس هایتان از شما در برابر هوای سرد محافظت می کند.

برخلاف این که ممکن است فکر کنید لباس های ورزشی معمولی شما را گرم نگه می دارد اما این طور نیست. اکثر این لباس ها برای شرایطی که باد سرد می‎وزد طراحی نشده است. نیاز به یک لایه لباس داخلی دارید که عرق حاصل از ورزش در هوای سرد را جذب کند. همچنین به یک لایه محافظ خارجی که نقش عایق را ایفا کند.


برای ورزش کردن در هوای سرد گرم کردن و سرد کردن را از خاطر نبرید

لطفا به خاطر هوای سرد از گرم کردن پیش از ورزش و سرد کردن بعد از آن غافل نشوید. زمان مناسبی را صرف این مساله کنید که ماهیچه های شما آماده ورزش شود. کمی حرکات کششی، بالا و پایین پریدن گردش خون شما را برای ورزش کردن تنظیم می کند. سرد کردن هم باعث می شود تا ضربان قلب شما و نفس کشیدنتان به حالت عادی برگردد.


حفظ برنامه ورزشی تان در ماه های زمستانی بسیار مهم است. به حرکت کردن و ورزش کردن ادامه دهید و هیچ گاه از یاد نبرید که بدنی که در حالت استراحت باشد دوست دارد تا این حالت را حفظ کند.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است