ورزش کردن در هنگام مریضی

ورزش کردن در هنگام مریضی

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۸ نسخه ورزش و سلامت نظرات

زمانی را در نظر بگیرید که حتی یک روز هم از برنامه ورزشی خودتان عقب نیفتاده اید و ناگهان سر و کله یک مریضی پیدا می شود. سرما می خورید یا وضعیت مزاجی شما به هم می ریزد و مریض می شوید. آیا ورزش در هنگام مریضی کار درستی است؟ از یک طرف نگران این موضوع هستید که ورزش کردن علایم بیماری شما را بدتر کند یا دوران بازیابی را طولانی تر کند. از طرف دیگر هم نگران هستید که در صورت توقف برنامه ورزشی پیشرفت شما هم متوقف شود.


نشانه های شما برای ورزش کردن در هنگام مریضی چقدر بد است؟

ورزش کردن هنگام مریضی به میزان و شدت نشانه های بیماری شما بستگی دارد. به طور کلی اگر نشانه ها به بالای گردن محدود میشد ورزش کردن خطری ندارد. اما توجه کنید که باید طول و شدت آن را کم کنید. از طرف دیگر اگر این نشانه ها از گردن به پایین است احتمالا تا زمانی که کمی احساس بهتری نداشتید نباید ورزش کنید.


ورزش کردن در هنگام سرماخوردگی

اگر بینی شما گرفته، گلودرد خفیف دارید، عطسه می کنید و یا هر نشانه دیگری که نمایانگر یک سرماخوردگی معمولی است احتمالا ورزش کردن خطری ندارد.

اما اگر انرژی معمول برای ورزش کردن عادی خود را ندارید، سراغ تمرین های کم شدت یا با شدت متوسط بروید. در حین تمرین به بدن خود گوش دهید و اگر احساس سنگینی قفسه سینه یا سبکی سر داشتید، از ورزش کردن دست بکشید.

ضرر عمده رفتن به باشگاه در هنگام سرماخوردگی زمانی است که مریضی شما واگیردار باشد. شما باعث مریض شدن دیگران می شوید. این امر به خصوص زمانی اتفاق می افتد که عطسه می کنید. پس مطمئن شوید که وسایل را قبل و بعد از استفاده تمیز می کنید.


ورزش کردن در هنگام مریضی و تب

تب شما را ضعیف می کند و توان شما را برای فعالیت های فیزیکی کاهش می دهد. بدتر از آن قوت ماهیچه و بافت شما را کاهش می دهد. این امر می تواند باعث آسیب بیشتر بدن شما شود.

کار کردن در این شرایط دمای بدن شما را افزایش می دهد، تب را بدتر کرده و حتی باعث از دست رفتن آب بدن و خستگی می شود.


در آخر باید از شما بخواهیم سلامتی بلند مدت خود را به چند دقیقه ورزش کردن ترجیح ندهید.

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است