میگرن و درمان آن

میگرن و درمان آن

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۸ نسخه سردردها و میگرن نظرات

از هر هفت نفر یک نفر از میگرن خفیف تا متوسط رنج می برد. درد شدید میگرن می تواند از ۴ ساعت تا سه روز دوام داشته باشد. میگرن باعث حساسیت شدید بویایی، شنوایی، نور و نشانه های دیگری چون اسهال و استفراغ هم می شود.

آیا میگرن فقط یک سردرد بد است؟

نه، فرق اساسی بین یک میگیرن و یک سردرد بد است. این تفاوت در نشانه ها و محرک های آن ها است. در طی سالیان، همه قبول کرده اند که سردرد ها به خاطر انقباض ماهیچه های سر و گردن اتفاق می افتند. از طرف دیگر میگرن باعث درد شدید در جلوی سر می شود. دردی که تا چند روز ادامه پیدا می کند.


محرک های میگرن چیست؟

میگرن می تواند چندین محرک داشته باشد:

  • تنش احساسی- متداول ترین محرک میگرن به حساب می آید.
  • کافئین – کافئین زیاد، یا ترک ناگهانی آن باعث میگرن می شود.
  • تغییر شرایط آب و هوایی- شامل تغییرات فشار هوا و باد های شدید
  • تنش و اضطراب
  • خستگی
  • صداهای بلند
  • بودن در معرض نور فلش و عطر

همچنین میگرن به شدت در افراد یک خانواده شایع است. ۴ نفر ۵ نفری که از میگرن رنج می برد سابقه خانوادگی میگرن دارد. بهترین راه برای فهمیدن محرک های میگرنتان ثبت کردن خاطرات سردردتان است. زمان شروع و نشانه ها را به دقت یادداشت کنید.


درمان میگرن

اگر نشانه یا علایمی دارید که شبیه به میگرن است، بهترین گزینه مراجعه به پزشک است. بسیار مهم است که به تشخیص خود عمل نکنید، به این خاطر که بیماری های جدی همچون سکته قلبی وجود دارد که نشانه های شبیه به میگرن دارد. اگر دکتر شما تایید کند که از میگرن رنج می برید. نسخه مناسب برای مسکن ها را برای شما تجویز می کند. یک درمان طبیعی معمول بو کردن استخودوس است. اگر این درمان کارساز باشد معمولا تا ۱۵ دقیقه بعد درد از بین می رود.


میگرن با سبک زندگی مناسب به خوبی درمان می شود. پس اگر از میگرن رنج می برید توجه زیادی سلامت فردی خود داشته باشید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است