دست کشیدن از پرخوری بعد از تعطیلات

دست کشیدن از پرخوری بعد از تعطیلات

اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ نسخه تغذیه سالم نظرات

تعطیلات، به خصوص تعطیلات عید نوروز زمان مهمانی و جشن ها است. دور ما پر از شیرینی و وعده های غذایی خوشمزه است که خانواده و دوستان برای ما تدارک دیده اند. درست است که لذت بردن از تعطیلات و غذاهای پرچرب آن هیچ اشکالی ندارد، اما بایستی برای دست کشیدن از پرخوری بعد از آن هم برنامه داشت.

پرخوری مساله بزرگی نیست

چند روز پرخوری کردن مساله چندان بزرگی نیست. پس مانند یک فاجعه با آن برخورد نکنید. همچنین از آن برای خوردن غذای بی کیفیت بهانه نسازید.

هر چه سریع تر دکمه ریست برای دست کشیدن از پرخوری را بزنید

یک بازگشت سریع، مهم ترین نشانه موفقیت در سلامت بلند مدت است. یک آخر هفته یا دو بار پرخوری کردن روی اهداف سلامت بلند مدت شما اثری نمی گذارد. البته در صورتی که تا جای ممکن به سرعت به وضع قبل برگردید. اجازه ندهید که خوردن غذاهای بد انتخاب شما شود.

یک نوع غذا در هر بار

برگشتن به حالت عادی وقتی که هربار تنها یک نوع غذا بخورید قابل کنترل تر است. فقط روی یک وعده غذایی غنی تمرکز کنید. چند روز خوردن وعده های غذایی غنی مثل میوه، سبزیجات، دانه های روغنی و مغز ها، تمام چیزی است که نیاز دارید. این وعده ها شما را از فکر غذاهای ناسالم قبلی بیرون می آورد.

ورزش کردن

تغذیه سالم و تناسب اندام همیشه با هم مرتبط بوده اند. هیچ چیز متابولیسم بدن شما را مثل یک ورزش خوب به کار نمی اندازد. اگر میخواهید بدنتان کربوهیدرات و چربی را به خوبی بسوزاند، به آرامی و کم کم ورزش کردن را شروع کنید.

مداومت در این برنامه ورزشی، به شما کمک می کند تا اثرات ذهنی و احساسی ورزش کردن را به یاد به خاطر بسپارید و با انگیزه بمانید. وقتی حس استرس و ناراحتی دارید تنها کاری که لازم است انجام دهید خوردن یک بستنی چرب و خوشمزه است و بلافاصله بعد از آن برای پیاده روی بیرون بروید تا برای این وعده عذاب وجدان نداشته باشید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است