تردمیل کمتر، وزنه زدن بیشتر

تردمیل کمتر، وزنه زدن بیشتر

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ نسخه نظرات

وقتی تازه تمرین برای تناسب اندام را شروع کرده اید، وزنه زدن به شدت دلهره آور به نظر می رسد. وزنه زدن از نظر فیزیکی چالش بر انگیز است و باید برای هر دسته از ماهیچه ها یک تمرین جدید یاد بگیرید. این کار به اندازه زدن دکمه شروع تردمیل راحت نیست. حتی در لحظه وزنه زدن به یاد داستان هایی که از ماهیچه های و مفاصل آسیب دیده شنیده ایم، می افتیم. البته این داستان ها مربوط به زمانی است که یک حرکت را اشتباه انجام دهیم.

وزنه زدن حجم عضلات شما را افزایش می دهد و برای سلامت شما بسیار عالی است. در بلند مدت کالری بیشتری را می سوزاند. وزنه زدن باعث زیبایی استایل بدن شما و قوت شما می شود و فعالیت های روزانه شما را آسان تر می کند.

وزنه زدن را شروع کنید

شاید منابع آنلاین زیادی درباره شروع وزنه زدن و شروع آن پیدا کنید. با این حالت اگر کاملا تازه کار هستید، بهتر است که به باشگاه بروید و یک مربی شخصی بگیرید. هر چند روند وزنه زدن در بعضی باشگاه ها زیاد برای تازه کارها خوشایند نیست، اما خوبی های درست وزنه زدن به رفتارهای نامطلوبی که در باشگاه می بینید، می چربد. در حقیقت، بعضی افراد به شدت علاقه دارند در صورت درخواست شما به شما کمک کنند.

زنان هم می توانند وزنه بزنند

بسیاری از بانوان وزنه زدن را یک ورزش مردانه در نظر می گیرند. آن ها می ترسند که وزنه زدن آن ها را حجیم و عضله ای نشان دهد. با این حال، این مورد یک تصور غلط است. وزنه زدن در حقیقت بدن زنان را خوش تراش نشان می دهد. افرادی که حجیم و عضله ای به نظر می رسند معمولا از استروئید و دیگر داروهای بهبود عملکرد استفاده می کنند.


در آخر باید توصیه کنیم که قبل از شروع وزنه زدن با مربی شخصی خودتان مشورت کنید تا در حین آن آسیبی به خود نزنید.

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است