چه زمانی بعد از زایمان می توانید دوباره باردار شوید ؟

 چه زمانی بعد از زایمان می توانید دوباره باردار شوید ؟

بهمن ۲۹, ۱۳۹۷ نسخه اقدام به بارداری نظرات

چه زمانی اولین دوره پس از زایمان شما فرا می رسد ؟ و ممکن است که قبل از آن باردار شوید ؟ چه چیزهایی نیاز دارید که بدانید تا بارداری بعدی خود را برنامه ریزی کنید ؟

بعد از زایمان ، شما ممکن است تعجب کنید که چقدر زود ممکن است باردار شوید و همچنین امکان دارد از دوستان پرستار شنیده باشید که شیردهی در واقع می تواند بارداری شما را متوقف کند . در اینجا چیزهایی است که نیاز دارید بدانید که به اطمینان از رسیدن بارداری های بعدی خود برسید و چه زمانی برای شما و نوزادتان ایمن است .


چه زمانی بعد از زایمان ، می توانید باردار شوید ؟

شما می توانید باردار شوید ، حتی قبل از اینکه اولین دوره وضع حمل خود را دارید که می تواند ۴ هفته پس از زایمان یا ۲۴ هفته بعد از نوزاد باشد ، بستگی به این دارد که شما منحصرا شیر می دهید یا خیر .


آیا شما قبل از اولین دوره پس از زایمان ، می توانید باردار شوید ؟

بله . شما می توانید قبل از اولین دوره بعد از زایمان خود ، باردار شوید . برخی زنان یک دوره نازایی  اولیه دارند ، به عبارت دیگر آنها حین چرخه اولیه خود ، تخمک گذاری نمی کنند . بقیه ، قبل از اینکه پریود شوند ، تخمک گذاری می کنند که یعنی آنها می توانند از یک بارداری به بارداری دیگر بدون بازکردن تامپون ( نوار بهداشتی ) بروند .


فرصت های بارداری بعد از زایمان کدامند ؟

از میان زنانی که شیر نمی دهند ، پریودها معمولا ۶ تا ۱۲ هفته بعد از زایمان آغاز می شوند . در مادران تحت مراقبت ، بین ۴ تا ۶ ماه است . اما برخی زنان می توانند زودتر باردار شوند ، در حالی که بقیه دیرتر شروع به تخمک گذاری می کنند . اگر شما زایمان از طریق واژینال داشتید ، پزشک شما احتمالا به شما چراغ سبز نشان می دهد که ۴ تا ۶ هفته بعد از اینکه بچه دار شدید ، رابطه جنسی را مجددا آغاز کنید .

بنابراین ، اگر شما از برخی اشکال جلوگیری از بارداری استفاده نمی کنید ، غیر ممکن است که شانس باردار شدن خود را بعد از زایمان ، تعیین کنید . این به این علت است که بدن هر زنی متفاوت است و جدول زمانی برای تخمک گذاری بعد از اولین وضع حمل ، غیر قابل پیش بینی است .


وقتی در حال شیردهی هستید ، می توانید باردار شوید ؟

ممکن است که در حین شیردهی ، باردار شوید . اگرچه شیردهی ، تخمک گذاری را متوقف می کند ، اما یک شکل قابل اعتماد از کنترل زایمان نیست . به طور میانگین ، زنانی که شیر می دهند ، چرخه های خود را دیرتر از کسانی که شیر نمی دهند ، از سر می گیرند  شیردهی ، به طور مکرر ( حداقل ۳ بار در روز ) و منحصرا اغلب تخمک گذاری را به تاخیر می اندازند .


چه مدت زمانی باید قبل از باردار شدن و بعد از زایمان ، صبر کنید ؟

کنگره آمریکایی متخصصین زنان و زایمان و ماماها (ACOG) توصیه می کنند که زوجین باید حداقل ۱ سال کامل و به طور ایده آل ۱۸ ماه بعد از بچه دار شدن و قبل از بارداری مجدد ، صبر کنند . به این علت است که بارداری طی ۱۸ ماهه زایمان ، احتمال برخی عوارض را در بارداری بعدی افزایش می دهد ، شامل داشتن یک نوزاد نابالغ  یا با وزن تولد کم است ، مخصوصا اگر بارداری طی ۶ ماهه تولد اتفاق افتد که می تواند به نوبت ، موجب افزایش خطر ابتلای نوزاد به آسم ، تاخیر در رشد و بینایی و مشکلات شنوایی بعدی در زندگی می شود .

متخصصین مطمئن نیستند که دقیقا چرا فواصل زمانی کوتاهتر بین بارداری ها عواقبی را خواهد داشت . این ممکن است به علت التهاب باقی مانده در رحم از بارداری قبلی باشد و چون که بدن زمان کافی برای ذخیره ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز برای بارداری بعدی ندارد . بسیاری از نوزادان بارور شده در مدت کوتاهی بعد از اینکه مادرانشان در آخرین بار باردار شدند ، کاملا سالم متولد شدند .


سخن آخر : مهم است که بار اولی که رابطه جنسی را بعد از به دنیا آمدن بچه ، آغاز کردید ، زایمان را کنترل  کنید ، خواه شیر بدهید یا نه . این راه شما را از بارداری های پشت سرهم غیر برنامه ریزی شده باز می دارد و شما  سلامت خود و نوزادتان را حفظ می کنید .


ترجمه شده از: whattoexpect.com

برچسب ها :
مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است