افسردگی بعد از سقط جنین

افسردگی بعد از سقط جنین

بهمن ۱۳, ۱۳۹۷ نسخه افسردگی نظرات

از تمام چیزهایی که یک زن ممکن است آنها را تجربه کند ، سقط جنین ممکن است یکی از مواردی باشد که خیلی کم فهمیده می شود . شما ممکن است احساس ناراحتی شدید کنید ، چونکه برخی از افراد نزدیک به شما درک نمی کنند که شما چه چیزی را تجربه کرده اید .

آنها شاید بخواهند همدردی کنند ، اما نمی دانند چگونه آن را بازگو کنند ، مخصوصا اگر که آنها خودشان سقط جنین را تجربه نکرده باشند . آنها ممکن نیست درک کنند که نوزاد شما چقدر واقعی بوده حتی اگر شما نتوانستید آنرا نگه دارید .

در اینجا یک نگاه ساده به یک ناراحتی و غم واقعی که می تواند بعد از سقط جنین رخ دهد ، می اندازیم و توصیه ها و پیشنهاداتی برای گذر از این حالت نیز آورده ایم .

تشخیص افسردگی بعد از سقط جنین

بسیاری از زنان ، خود را به خاطر سقط سرزنش می کنند . حقیقت این است که بسیاری از سقط ها خارج از کنترل است سعی نکنید که با سرزنش کردن خودتان ، به ناراحتیتان بیفزایید .

شما ممکن است به زمان نیاز داشته باشید تا از نظر احساسی بعد از از دست دادن بچه یا سقط جنین ، التیام یابید . بسیار طبیعی است که ناراحت باشید اما نه فقط برای نوزادتان ، بلکه برای تمام رویاهایی که برای خودتان و فرزندتان داشتید .

افسردگی و اندوه ، برای افراد مختلف ، شکل های گوناگونی دارد ، شما ممکن است احساس :

  • عصبانیت
  • تنهایی
  • گناه
  • بی انگیزگی
  • عدم توانایی تمرکز

شما ممکن است برایتان سخت باشد که در اطراف شما ، خانواده هایی با بچه های سالم حضور داشته باشند . حتی بعد از اینکه فکر کنید همه چیز را فراموش کرده اید ، ناراحتی می تواند بدون هشداری برگردد . روز بچه یا روز مادر می تواند احساسات غمگین گذشته را بازگرداند . برخی زنان وقتی مجددا باردار می شوند ، تجدید ناراحتی دارند .

مدت زمان و عمق ناراحتی شما به عوامل متعددی وابسته است . برای مثال ، ناراحتی و غم ممکن است بدتر شود ، اگر شما بعدا در بارداری خود ، بچه تان را بیندازید ، چون شما زمان بیشتری را همراه با نوزاد خود سپری کرده اید . ممکن است که ناراحتی شما عمیق تر و طولانی تر شود ، اگر اسمی انتخاب کرده اید یا اتاق او را تزیین کرده باشید .


پشتیبانی و حمایت شدن بعد از سقط جنین

ناراحتی ممکن است موجب شود که شما احساس عقب نشینی و انزوا کنید ، اما سعی کنید که در حال حاضر و در آینده حمایت و پشتیبانی مورد نیاز را دریافت کنید .

از یکدیگر پشتیبانی کنید : همسر یا شریک زندگی شما  هم ممکن است ناراحت و غمگین باشد ، حتی اگر تشخیص آن سخت باشد . برای مثال ، شما ممکن است که عصبانی شوید و او ممکن است که احساس بی حسی کند . یا شما نیاز به گفتگو پیدا کنید زمانیکه او نمی تواند کلماتی را برای ابراز احساساتش پیدا کند . اگر به هم متصل نیستید ، از یک مشاور کمک طلب کنبد که می تواند به شما کمک کند تا یکدیگر را درک کرده و حمایت کنید .

یک گروه پشتیبانی را در نظر بگیرید : شما ممکن است در یک گروه پشتیبانی با افرادی که بچه شان را از دست داده یا سقط کرده اند ،  احساس راحتی و التیام کنید . بیمارستان یا پزشک شما ممکن است بتواند که شما را به یک گروه پشتیبانی ارجاع دهد .

پیدا کنید که چه چیزهایی به کار شما می آید ؟ ناراحتی و غم اندوه ، طولانی تر از چیزی است که شما فکر می کنید . شما می توانید به خودتان زمان دهید ، می توانید با دوستان فهیم و خانواده خود صحبت کنید ، اما نمی توانید به به روند ناراحتی خود هجوم ببرید . با کاشت درخت ، راه انداختن خیریه یا کمک به خیریه و یا پیدا کردن راه های دیگر می توانید کودک از دست رفته خود را به رسم یادگار ، گرامی دارید .

برخی زنان سعی می کنند که بعد از بچه انداختن ، دوباره باردار شوند . بقیه به گروه های پشتیبانی سوق می یابند یا با زنان دیگری که تجربه مشابه با آنها را داشته اند ، گفتگو می کنند . اگر شما با خودتان راحت و آسوده باشید ، راهی را پیدا خواهید کرد که به کار شما خواهد آمد .


ترجمه شده از: webmd.com

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است