آیا تب در حین بارداری ، به نوزاد من آسیب می زند ؟

آیا تب در حین بارداری ، به نوزاد من آسیب می زند ؟

بهمن ۷, ۱۳۹۷ نسخه بارداری نظرات

آیا شما در حین بارداری ، تب دارید ؟

اگر تب دارید ، شما به طور طبیعی نگران خواهید شد که نوزاد شما خوب خواهد بود . اما قبل از اینکه شما وحشت کنید و بترسید ، یک نفس عمیق بکشید . با دکتر خود تماس بگبرید و بپرسید که اگر شما باید استامینوفن ( تیلنول ) برای پایین تر کردن تب مصرف کنید .

گام بعدی مهم ، یافتن علت تب است . یک تب در طی بارداری ، اغلب نشانه ای از یک حالت اساسی است که می تواند برای رشد نوزاد شما زیان آور باشد .


چگونه یک تب بر نوزاد من تاثیر می گذارد ؟

اگر دمای بدن یک مادر باردار ، از ۹۸.۶ درجه فارنهایت  ( ۳۷ درجه سانتی گراد ) بالاتر رود ، تب رخ داده است . این یک علامت است که مادر در حال مبارزه با یک عفونت است . به این علت ، ضروری است که سریعا درخواست درمان کنید .

یک مطالعه جدید انجام شده روی جنین های حیوان ، یک ارتباطی را بین تب زودهنگام در بارداری و افزایش خطر قلبی و نواقص فک در تولد ، نشان داده است . تحقیقات بیشتر نیاز است تا پایه ریزی شود که تب ( نه که موجب تب شده ) خطر نواقص تولد در انسانها را افزایش می دهد .

اگر شما در ۳ ماهه اول بارداری هستید و تب بالای ۱۰۲ درجه فارنهایت ( ۳۹ درجه ساانتی گراد ) دارید ، مطمئن شوید که به سرعت درخواست درمان می کنید . این کار ممکن است به پیشگیری از عواقب کوتاه مدت و بلند مدت برای رشد نوزاد شما کمک کند .


چرا من تب می کنم ؟

تب ها اغلب به علت عفونت های دستگاه ادراری و ویروس های تنفسی ایجاد می شوند ، اما دیگر عفونتها را هم می توان ، مقصر دانست .

دلایل معمول تب در حین بارداری :

چه علایم و نشانه هایی همراه با تب هستند ؟ انتظار می رود که مادرها ، باید دقت و توجه کنند و به دکتر های خود در رابطه با نشانه های همراه با تب بگویند که شامل :

  • کوتاهی تنفس
  • درد کمر
  • لرز
  • درد شکم
  • سفت شدن گردن

آیا این مسمومیت غذایی است ؟

مسمومیت غذایی همچنین می تواند علت تب در شما باشد. مسمومیت غذایی ، معمولا به وسیله ویروس ها و به مقدار کمتر باکتریها ( یا توکسین های آنها )  ایجاد می شود.

اگر این مورد هست ، شما احتمالا تجربه درد شکم ، حالت تهوع و استفراغ را نیز خواهید کرد . اسهال و استفراغ ، خصوصا حین بارداری مشکل ساز هستند چون آنها موجب دهیدراسیون ( از دست دادن آب ) ، انقباضات و زایمان قبل از موقع می شوند .

الکترولیت های حیاتی که از طریق استفراغ و اسهال ، از دست رفتند ، باید جایگزین شوند . در برخی موارد ، دهیدراسیون ، می تواند بسیار شدید باشد که فشار خون ناپایدار شده و بایستی در بیمارستان بستری شود .

اگر شما شک دارید که ممکن است مسمومیت غذایی داشته باشید ، با دکتر خود تماس بگیرید .


چه می شود اگر تب من خود به خود از بین برود؟

حتی اگر مادرها فکر کنند که بعد از فروکش کردن تب ، خوب هستند ، همیشه بهترین کار این است که ایمنی را رعایت کنید و دکتر خود را در هر صورت ببینید .

تب در حین بارداری هرگز طبیعی نیست. بنابراین  همیشه یک آزمایش توصیه می شود. خوشبختانه ، اگر تب به علت یک بیماری ویروسی ایجاد شود ، هیدراسیون ( آب رسانی ) و تیلنول ( استامینوفن ) برای بهبودی کافی است .

اما اگر علت ، باکتریایی باشد ، اغلب یک آنتی بیوتیک نیاز است .

زنان باردار نباید آسپرین یا ایبوپروفن مصرف کنند .

مهم ترین چیز این است که دکتر خود را برای درمان مناسب ببینید .


آیا من تب دارم ؟

برای بالغین ، یک دماسنج دهانی که از طریق دهان ، دمای بالای ۱۰۰.۴ درجه فارنهایت ( ۳۸ درجه سانتی گراد ) را نشان دهد ، به معنی تب است . مشابه آن دماسنجی برای یک گوش یا رکتوم است که ۱۰۱ درجه فارنهایت یا بیشتر را نشان می دهد .

بهترین راه ، برای جلوگیری از تب ، شستن مرتب دستان شماست تا خود را از ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا که می توانند منجر به تب شوند ، محافظت کنید .

تا حد امکان از افراد بیمار دور بمانید و یک واکسن آنفولانزا دریافت کنید ، مگر اینکه شما آلرژی به پروتئین تخم مرغ داشته باشید یا یک عکس العمل آلرژیک را به واکسن آنفولانزا در گذشته داشته باشید . واکسن هایی که از طریق بینی ، اسپری می شوند ، برای زنان باردار توصیه نمی شود .

مقالات مرتبط
نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است